25.07.2013 15:28

Adana bölge haberleri (25.07.2013)

Adana bölge haberleri
Kılıçdaroğlu, Mersin'de toplu açılış yapacak

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'de Belediye tarafından yaptırılan tesislerin toplu açılış törenine katılacak.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın davetlisi olarak, 3 tesisin açılışını yapmak ve 1 tesisin temel atma törenine katılmak üzere 27 Temmuz cumartesi günü Mersin'e gelecek olan CHP Genel Başkanı, Kuyuluk otoban girişinde karşılanacak. Konvoy eşliğinde GMK Bulvarı'ndan hareket edecek olan Kemal Kılıçdaroğlu, başta 34. Cadde olmak üzere spor tesisleri bölgesinde Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan yeni cadde ve bulvarları gezecek. Saat 16.30'da Denizpark Tesisleri'ne gelecek olan Kemal Kılıçdaroğlu, burada vatandaşlara hitap edecek. Daha sonra sırasıyla Denizpark, Yeni Cadde ve Bulvarlar, Canlı Hayvan Ticaret Merkezi ve Geçici Hayvan Bakım Evi'nin açılışını tek merkezden gerçekleştirecek olan Kılıçdaroğlu, Yeni Otobüs Terminali'nin de temelini atacak.

Mustafa İNSAN/ MERSİN (DHA)

Mİ(EŞ)(25.7.2013, FOTOĞRAF)

///////////

Motorlu taşıtlar vergisinde son ödeme 31 Temmuz

OCAK ve temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2013 yılına ilişkin ikinci taksitinin ödeme süresi 31 Temmuz 2013 Çarşamba günü sona erecek.

Adana Vergi Dairesi Başkanı Vekili Recep Yavuz, mükelleflerin muhtemel yoğunluktan olumsuz etkilenmemek için ödemelerini son günlere bırakmamalarını istedi. Yavuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Mükelleflerimiz, Motorlu Taşıtlar Vergisi 2'nci taksitini; Motorlu Taşıtlar Vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne veya Motorlu Taşıtlar Vergisini tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak yapabilecekleri gibi, kredi kartı ile Gelir İdaresi Başkanlığının internet vergi dairesinden anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya nakit olarak banka şubelerinden de yapabileceklerdir" dedi.

VERGİ BORCU YAPILANDIRILANLARA UYARI

Recep Yavuz, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkındaki 6111 sayılı Kanun kapsamında borçlarını yapılandıranların 14'üncü taksit ödeme süresinin de 31 Temmuz'da sona erdiğini hatırlattı.

Yavuz, bu konuda da şu uyarılarda bulundu: "Kanunun getirmiş olduğu imkanlardan yararlanılabilmesi için; kanun kapsamında yapılandırılan borçların taksit ödeme süresi içinde tam olarak ödenmesi gerekmektedir. Bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi ya da eksik ödenmesi halinde; 6111 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecektir. Bu nedenle taksitlerin süresinde ödenmesi önem arz etmektedir."

ADANA,(DHA)

EŞ(25.7.2013 FOTOĞRAFLI)

////////

İşbirliği isteği 'emriniz' olacak

ADANA Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Tamer Gülcan'ın "Yeni dönemde kent ekonomisini büyütmeye yönelik projelerde Sanayi Odamızla birlikte çalışmayı arzu ediyoruz" önerisine Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, "Arzunuz değil, emriniz olacak. Adana'yı el birliğiyle büyüteceğiz" diye yanıt verdi.

PROJELERDE GÖREV İSTİYORUZ

ADASO'nun yeni yönetimine 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulunan AGİAD yönetimi, yeni dönemde yapacakları faaliyetlerde işbirliği teklifinde bulundu. AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç ve Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire'nin AGİAD üyesi olmasından gurur duyduklarını belirtti. Seyhan Baraj Gölü üzerinde yapılmasını planladıkları marina projesi ve dış pazar arayış çalışmalarına destek isteyen Gülcan, "Sanayi Odamızın yeni yönetimiyle kent kalkınmasının ivme kazanacağına inanıyoruz. Odamızın gerçekleştireceği her projeye destek verirken kendi faaliyetlerimiz için destek isteyeceğiz. Uyum içerisinde Adana ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacak her projede görev almak istiyoruz" dedi.

NÜKLEER KONUSUNU İZLİYORUZ

ADASO Başkanı Zeki Kıvanç da "Öncelikli hedefimiz Adana'nın ihracatı artırmaya yönelik çalışmalar olacak. ADASO'nun, Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin ve AGİAD'ın gücünü birleştirdiğimizde ihracatımızın hızla arttığını herkes görecek" diye konuştu. AGİAD'ın Mersin Akkuyu'da gerçekleştirilecek nükleer santralle ilgili çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Kıvanç şöyle devam etti: "20 milyar dolarlık yatırımın ürün ve hizmet bedelinin yarısı yurt içinden temin edilecek. 10 milyar dolarlık pastadan Adana'nın fazladan alacağı bir tek doları bile çok önemsiyoruz. Kısa süre sonra nükleer santrali gerçekleştirecek Rus firma ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileriyle Adana'da bilgilendirme toplantısı yapabiliriz. Nükleer santralin birçok parçasını Adanalı sanayici yapabilecek güçte. Bu fırsatı neden değerlendirmeyelim? AGİAD hem Rusya'da hem Adana'da konuyla ilgili gerçekleştirdiği temaslarında önemli mesafe katetti. Bu duyarlılığa ADASO olarak destek vereceğiz."

AGİAD'ın ADASO'yu ziyaretinde Başkan Tamer Gülcan, başkan yardımcıları Ümit Özer, Sefa Noyaner, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Can Boğa, Ziya Alim Koçer, Cenk Yakın, Umut Yılmaz, Dinçer İşisağlam ve Ali Cenk Gizir hazır bulundu. Adana ÜSAM Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Karalı, Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Mangtay ve ÜSAM Koordinatörü Prof. Dr. Hamit Serbest'in de yer aldığı görüşmede, ADASO Yönetim Kurulu üyeleriyle kent ekonomisine yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu.

ADANA,(DHA)

EŞ(25.7.2013 FOTOĞRAFLI)

/////////

ATO, ATB ve ADASO'dan işbirliği mesajları

ADANA Ticaret Odası (ATO), Adana Ticaret Borsası (ATB) ve Adana Sanayi Odası (ADASO) yöneticileri işbirliği mesajları verdi.

ATO Başkanı Atilla Menevşe ile ATB Başkanı Muammer Çalışkan, ADASO Başkan Zeki Kıvanç'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, kentte yatırım, üretim ve istihdamın artması için ellerinden gelen tüm çabanın gösterileceğini ve imkanların zorlanacağını söyledi. Kıvanç "Odalar, Borsalar ve Organize Sanayi Bölgesi olarak, yerel yönetimler ve tüm sivil toplum örgütleriyle ortak mutabakat içerisinde Adana'nın menfaati için yapılması gereken projeleri hayata geçirmeliyiz" dedi. ADASO Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu da önümüzdeki süreçte yapılacak işbirliği ile Adana ve kent ekonomisine önemli katkılar sağlanacağını vurguladı.

ATO Başkanı Atilla Menevşe ziyarette yaptığı konuşmada birlikteliğin Adana'ya büyük katkısı olacağını ifade ederken, ATB Başkanı Muammer Çalışkan ise "İşbirliği Adana için çok güzel olacak" diy konuştu. ATB Meclis Başkanı Şahin Bilgiç de "Yapılacak ortak projelerle Adana'nın önü açılacak" görüşünü dile getirdi.

ADASO Meclis Başkan Yardımcısı İsrafil Uçurum, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fırat Karalı ve Erdoğan Şire, Sayman üye İmam Gazali Hıradağı, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Güldiker, Faruk Aytek, Salih Sütcü'nün hazır bulunduğu ziyarete, ATB'den Başkan Yardımcısı Osman Bağış, Yönetim Kurulu üyeleri Sabahattin Yumuşak, Hamit Tezcan ve Genel Sekreter Mustafa Hızlı katıldı.

ATO Heyetinde Başkan Yardımcıları Mehmet Şahbaz ve Halis Bayrak, Yönetim Kurulu üyeleri Erdinç Güneyli, Zübeyt Şendur, Mehmet Özel, Şahin Güneşer, Cevdet Şeker, Emine Nargile, Muzaffer Emin Yumuşak ve Genel Sekreter Ahmet Nevruz yer aldı.

ADANA,(DHA)

EŞ(25.7.2013 FOTOĞRAFLI)

//////////

Belediye Evleri'nde iftar zamanı

ADANA'nın merkez Çukurova İlçe Belediyesi Belediye Evleri Mahallesi'nde yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla iftar yemeği verdi. Semt pazarı yerinde verilen iftara katılan Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan "Onbir ayın sultanı Ramazan ayında düzenlediğimiz bu yemeklerle birlik ve beraberliğimizi daha da güçleniyor. Dayanışmanın, hoşgörünün arttığı bu ayda hep birlikte aynı sofrada olmanın mutluluğunu ayrıca yaşıyoruz. Kardeşlik duygularının çoğaldığı Ramazan ayı, birlik ve beraberliğimizin daha çok güçlenmesine neden oluyor" dedi. Başkan Arıkan, iftar yemeğinden ardından mahalle halkıyla bir araya gelerek Belediye Evleri'nde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çalışmalarda sonlara gelindiğini belirten Başkan Arıkan, hak sahipleriyle önümüzdeki günlerde tek tek görüşüleceğini açıkladı.

ADANA,(DHA)

EŞ(25.7.2013 FOTOĞRAFLI)

///////

Vali Coş, şehit aileleri ve gazilerle iftar yemeğinde buluştu

ADANA Valisi Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Adana Orduevi'nde düzenlenen iftar programına Vali Hüseyin Avni Coş ve eşi Aylin Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Vali Coş, yemekte masaları tek tek gezerek şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti.

Bir konuşma yapan 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, şehit ve gazilere yönelik şükran ve minnet duygularının sonsuza dek süreceğini söyledi. Vali Coş ise, "Mübarek Ramazan ayında, aziz vatanımızın birliği ve bütünlüğü için şehit olan kahramanlarımızın aileleri ve gazilerimizle bir sofrada buluşarak, birlik ve beraberlik duygularımızı bir kez daha perçinleştirmek için bir araya geldik. Daima sizlerin yanında ve hizmetinizde olduğumuzu bir defa daha yineliyor, Ramazan ayının sevgi, barış ve huzur dolu bir yaşam getirmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

ADANA,(DHA)

EŞ(25.7.2013 FOTOĞRAFLI)

//////////

Festivalde toplu sünnet

Hatay'ın Anavatan'a katılışının 74'üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Antakya Festivali'nde toplu sünnet etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte 300 çocuk erkekliğe ilk adımlarını attı. Geçtiğimiz haziran ayında başlayan uygulama yaklaşık bir ay sürdü ve sünnetleri Antakya Devlet Hastanesi ürologları gerçekleştirdi. Sünnetlerin tamamlanmasının ardından çocuklar ve aileleri için Antakya Belediyesi şölen düzenledi. Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi'nde düzenlenen sünnet şölenine Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş, Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya, sünnet olan çocuklar ve aileleri katıldı. Başkan Savaş, bu yıl belediyeye başvuran 300 ailenin çocuklarının sünnet ettirildiğini söyledi. Savaş sünnet olan çocuklarla yakından ilgilendi, onlara ve ailelerine çeşitli hediyeler verdi.

Ramazan ÇELİK/ANTAKYA(Hatay), (DHA)

RÇ (EŞ) (25.7.2013, FOTOĞRAFLI)

////////////

Cami kapısında 'taçlı kadın başı' figürü

NİĞDE'de Selçuklu döneminde, bir beyin kızına aşık olan taş ustasının, aşkını cami kapısına işlediği Alaaddin Camii'ndeki 'Taçlı Kadın Başı' figürü görenlerin ilgisini çekiyor. İlginç figür 790 yıldır yılın sadece belli günleri, güneş ışınlarının yansımasıyla ortaya çıkıyor.

Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Öncel Koç, Alaaddin Camii'nin kapısındaki taçlı kadın siluetinin yaz aylarında saat:10.00 ve 10:30 arasında net bir şekilde görüldüğünü söyledi. Tarihin her döneminde Niğde'nin önemli merkezlerinden olduğunu ifade eden Koç, Alaaddin Camii'nin Niğde Sancakbeyi Ziynettin Beşare tarafından 1223 yılında yaptırıldığını belirtti. 'Taçlı Kadın Başı' figürü hakkında da bilgi veren Müdürü Koç, şunları söyledi:

"Bu taç kapının en önemli özelliği yaz aylarında saat:10.00 ve 10:30 sıralarında ortaya çıkan bayan figürüdür. Bu bayan figürünün de bir efsanesi vardır. Burada çalışan ustalardan bir tanesi Selçuklu sultanının kızına aşık olur ve çok çirkin olduğu için Selçuklu sultanı kızını bu ustaya vermez. Usta da kızın resmini taç kapıya işler. Yaz aylarında belirgin bir şekilde bu bayan resmini taç kapıda görmek mümkündür."

Uğur MART/NİĞDE,(DHA)

UM(EŞ)(25.7.2013 FOTĞRAFLI)

////////////

Romanya'da çingenelerin sorunlarını dinlediler

MERSİN'in merkez Mezitli İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personeli Romanya'da Çingenelerin misafiri olup sorunlarını dinledi. AB Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Romanya'nın Craiova şehrinde gerçekleşen "Genç Kolaylaştırıcılar İçin Yenilikçi Modüller İle Aktif Katılım" projesine katılan SYDV personeli Ayşenur Aydın, Esengül Çörtük ve Sevgi Türkyılmaz, çocuk hapishanesini ve Çingene mahallelerini gezdi. Geziye, Romanya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Bulgaristan'dan gençler de katıldı. Gezi hakkında bilgi veren Esengül Çörtük, şunları söyledi:

"Romanya'da yaşayan 25 bin nüfuslu mahallede çingene ailelerin evlerini ziyaret ettik. Maruz kaldıkları kötü yaşam koşulları nedeniyle ortaya çıkan dağ gibi sorunlarla mücadele ediyorlar. Yoksulluğun, çaresizliğin, açlığın en çok çocukları etkilediği mahallede insanların sorunlarını dinledik. Onların sorunlarına eğilen yok. Mahallede çekilen fotoğraflardan oluşturduğumuz mini fotoğraf sergisi Belediyeden gelen üyelere gösterilerek tespit ettiğimiz sorunlara dikkat çektik. Bu insanlar için neler yapılabileceğine yönelik öneriler sunduk."

Gülhan DEMİRCİ/MEZİTLİ(Mersin),(DHA)

GD(EŞ)(25.7.2013, FOTOĞRAFLI)

////////

Bir çocuk annesi kadın kayıpMERSİN'in Tarsus ilçesinde oturan 29 yaşındaki Olcay Aygün'den yaklaşık bir aydır haber alınamıyor. Tarsus ilçesinde Yeni Mahalle'de oturan, evli ve bir çocuk annesi Olcay Aygün, 27 Haziran 2013 tarihinde evinden ayrıldı. Olcay Aygün'ün ortalıktan kaybolmadan yaklaşık 2 hafta önce 8 yıllık eşi Ali Aygün ile anlaşmazlık yaşadığı ve babası Ali Rıza Aygün'e ayrılmak istediğini söylediği iddia edildi. 53 yaşındaki baba Ali Rıza Aygün kızına seslenerek, "Hayatından endişe ediyoruz. Ailece perişan olduk. Seni çok seviyoruz, ne olur yanımıza dön" diye konuştu.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(Mersin),(DHA)

TD(EŞ)(25.7.2013, FOTOĞRAFLI)

/////////

Erdemli sahili düzenleniyor

MERSİN'in Erdemli ilçesinde, belediye belediye tarafından sahil düzenleme çalışmaları yapılıyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 65 bin metrekarelik alanda yapılacak çalışmaların 4 milyon 350 bin liraya mal olacağını söyledi.

Başkan Tollu, sahil projesi çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Tollu "Umuyorum ki, birkaç ay içerisinde vatandaşlarımız modern Erdemli sahiline kavuşacak" dedi. Başkan Tollu sahil düzenleme çalışmaları kapsamında sosyal donatılar, spor, dinlenme alanları, bisiklet ve yürüme yolları, restoranlar, kafeteryalar, konser ve tören alanı, tarih müzesi, parklar ve yeşil alanların yer aldığını dile getirdi.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA)

MD(EŞ)(25.7.2013, FOTOĞRAFLI)

/////////

Gençlerin kamp keyfi

OSMANİYE'deki gençlik kampları yoğun ilgi görüyor. 13-16 yaş grubunun deniz kamplarına, 17-22 yaş grubunun doğa kamplarına katıldığı ücretsiz kamplara binlerce genç katılıyor.

Aslantaş gençlik kampında, 18 Haziran'dan bu yana 3'ü erkek, 2'si kız olmak üzere 5 dönemdeki kampta yaklaşık 450 öğrenci konuk edildi. 14 Eylül'e kadar devam edecek dönemde yaklaşık 800 öğrenci kamplardan yararlanacak.

Kamplar hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, "Aslantaş gençlik kampında ilk yılımızda 5 dönemde ağırladığımız gençlerimizden, kampları denetlemeye gelen uzmanlarımızdan olumlu şeyler duymak bizi mutlu etmektedir. Başta kamp müdürümüz Mehmet İnci olmak üzere azimle çalışan tüm ekibimize teşekkür ederim" dedi. Demir, şöyle devam etti:

"Bugünkü gençler 2023 hedefimizin mimarları olarak her şeyin en güzeline layıklar. Gençler geleceğimizdir, birlik ve beraberlik mayamızdır. Bizler gençlerimizi misafir ederken, eğlenme ve dinlenmelerinin yanında içlerinde var olan değerleri ortaya çıkarma, ecdatlarını bir kez daha hatırlayarak kim olduklarının farkına varmalarını sağlamaya çalışıyoruz. İlimizden de kamplara gönderdiğimiz gençlerimizin ülkemizin güzelliklerini görerek, bu vatan ve millet için daha çok çalışmaları gerektiği bilincini de kazanacaklarını umuyoruz."

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

İE (EŞ)(25.7.2013 (FOTOĞRAFLI)

//////////

İş dünyasından dar gelirliye yardım

MERSİN'in Erdemli ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından Ramazan ayı dolayısı ile ihtiyaç sahibi 820 aileye gıda yardımı yapıldı.

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, her yıl geleneksel olarak sürdürdükleri yardımı bu yıl da yaptıklarını söyledi. Sarı, Ramazan ayının yardım ve birlik ayı olduğunu ifade ederek, "İlçemiz genelinde ihtiyaç sahibi 820 aileye 35 bin TL tutarında gıda yardımında bulunduk. Odalar Birliğinin desteği ile 10 yıldır süren yardımlarımız bu yıl da ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırıldı. Yardımın yapılmasında başta TOBB Birlik Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA)

MD(EŞ)(25.7.2013, FOTOĞRAFLI)

////////////

Belediyenin iftar sofrası

ADANA'nın Kozan İlçe Belediyesi, düzenlediği iftar sofralarında vatandaşları buluşturuyor. Türkeli Mahallesi'nde düzenlenen iftar yemeğinde de birlik ve beraberlik mesajları verildi. Yemeğe katılan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, mahalle halkının Ramazan ayını kutladı. Başkan Özgan, şöyle konuştu: "Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde topluca yapılan iftarlar sayesinde, komşuluk, dostluk ve akrabalık ilişkilerimiz pekişiyor. İftara çocuklarınız ile birlikte katılmanız çok güzel. Allah sizlere çocuklarınız ve sevdiklerinizle nice Ramazan aylarına, Kadir Gecelerine ve Bayramlara kavuşmayı nasip etsin. Bu Ramazan inşallah kardeşliğimize vesile olur."

KOZAN, (DHA)

EŞ(25.7.21013 FOTOĞRAFLI)

///////////

Köyde imece iftar sofrası

ADANA'nın Pozantı ilçesine bağlı Gökbez köyünde imece usulu iftar sofrası kuruldu. Köy halkı, iftar sofrası için yardımlaşarak yemekler hazırladı. Çatıkur Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demirkeser öncülüğünde düzenlenen yemeğe Pozantı Kaymakamı Kürşad Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Demir, Kamyoncular Kooperatif Başkanı Mehmet Çiğdem ve yaklaşık 200 vatandaş katıldı. Yemekten sonra bir konuşma yapan Kaymakam Özdemir, Gökbez Köyünde düzenlenen iftar sofrasının diğer köylere de örnek olmasını istedi.

Malik GÖDELİNER/Pozantı, (DHA)

MG(EŞ)(25.7.2013 FOTOĞRAFLI)

///////////////////

Anneler Derneği'nden anlamlı yardım

TÜRK Anneler Derneği Antakya Şubesi Ramazan ayında maddi durumu iyi olmayan 150 aileye erzak yardımında bulundu. Türk Anneler Derneği Antakya Şube Başkanı İsmet Ertürk, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında yönetim kurulu üyelerimiz Antakya'da bazı mahallelerde durumu iyi olmayan ve geçim sıkıntısı çeken aileleri tespit etti. Dernek üyelerimizin ve bazı hayırsever işadamlarımızın katkılarıyla 150 aileye erzak paketleri hazırladık" dedi.

HATAY,(DHA)

ME(EŞ)(25.7.2013 FOTOĞRAFLI)

//////////

Göl kenarında çirkin görüntü

ADANA'da Seyhan Gölü kıyısındaki alanlara dökülen moloz ve çöpler bölgede oturan vatandaşların tepkisine neden oluyor. Çöp yığınlarının çirkin görüntünün yanı sıra kokuya neden olduğunu belirten vatandaşlar, yetkililerin konuya duyarlılık göstermesini bekliyor. Merkez Çukurova İlçesi Karslılar Mahallesi Billur Yalı villalarında oturanlar, bölgeye kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce moloz ve çöp döküldüğünü belirterek "Adana'ya yakışmayan bu görüntülerin Belediye yetkilileri tarafından fark edilip gerekli önlemlerin alınmasını bekliyoruz" dedi.

ADANA, (DHA)
ÇE(EŞ)(25.7.2013 FOTOĞRAFLI)

DHA-Bölge - Türkiye-Adana - Eray Şen

Kaplan, yoğun tempoda çalışıyor


ADANA, (DHA)


PTT 1'inci Lig ekiplerinden Adanaspor, Kartepe kampını yoğun tempoda sürdürüyor.

Önceki gün Şanlıurfaspor ile özel maçta karşı karşıya gelen turuncu beyazlılar, 2-1 mağlup olurken, dün de genç ağırlıklı sahaya çıktığı Kocaeli maçından golsüz beraberlikle ayrıldı.

Geçtiğimiz sezon sakatlanan ve ameliyat olan Talha Mayhoş, Şanlıurfaspor maçının son 15 dakikası ve Kocaelispor karşılaşmasının son 20 dakikasında forma şansı buldu. Yaklaşık 8 ay sonra formasına kavuşan genç futbolcunun oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

Adanaspor takımı hazırlık maçı oynayacağı gün dahi antrenman yapıyor. Karşılaşmalarını genelde saat 17.00'da oynayan takım, sabahları kondisyon antrenmanları yaparak günü boş geçmiyor.


TOLGAHAN SAKATLANDI

Şanlıurfaspor, karşılaşmasının 25'nci dakikasında girdiği ikili mücadelede yerde kalan kaleci Tolgahan, yerini Aykut'a bıraktı. MR'ı çekilecek olan file bekçisinin son durumu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.


DHA (AP) FOTOĞRAF

//////////////////


Ödüller sahibini buldu


Tolunay DUMAN

TARSUS,(Mersin),(DHA)


TARSUS Tenis Kulübü'nde yapılan "16 yaş Türkiye Şampiyonası Yaz Kupası Turnuvası" yapılan ödül töreyle sona erdi.

Türkiye'nin dört bir tarafından turnuvaya katılan tenisçiler, Tarsus Tenis Kulübü'nde bir araya geldi. Kıyasıya mücadelenin sergilendiği mücadelenin sonunda tek erkekler kategorisinde Mersin Tenis Kulübü oyuncusu Ege Erdurak birinci, Tarsus Tenis Kulübü oyuncusu Mert Naci Türker ikinci oldu. Çift erkelerde Tarsus Tenis Kulübü'nden Mert Naci Türker ve partneri Deniz Alagöz birinci, Ege Erdurak ve partneri Onur Karaselçuk ikinciliği aldı. Tek bayanlarda birinciliği İstanbul TED Kulübü'nden İpek Çevik, ikinciliği İzmir Karşıyaka Spor Kulübü'nden Zehra Lara Tekbeş kazandı. Çift bayanlarda ise birinciliği Zehra Lara Tekbaş ve partneri İstanbul Yeşilyurt Spor Kulübü'nden Selin Özgür aldı.


DHA (AP) FOTOĞRAF

///////////////////////

Burcu Çiğil, Tarsus Belediyespor'da


ADANA, (DHA)


TÜRKİYE Kadınlar Basketbol 1'inci Ligi ekiplerinden Tarsus Belediyespor, Botaşspor altyapısından yetişen Burcu Çiğil'i transfer etti.

Son yıllarda gösterdiği performansla göz dolduran Burcu, 2 yıllığına kendisini 2 yıllığına Tarsus Belediyespor renklerine bağladı.

Bölgenin yetiştirmiş olduğu bir değeri bünyelerine katmaktan mutlu olduğunu söyleyen asbaşkan Hikmet Avşar, genç oyuncuya başarılar dilerken, şöyle konuştu: "Gerek kişiliği ile, gerekse de sporculuğu ile ön plana çıkan Burcu Çiğil ile 2 yıllığına anlaştık. Burcu bölgemizde yetişen en iyi oyunculardan birisi. Kendisi hem Türkiye liginde, hem de Avrupa kupalarında gösterdiği performansla, kalitesini ortaya koydu. Burcu, uzun yıllar kulübümüze hizmet edeceğine inandığımız bir isim. Kulübümüze hayırlı olmasını diliyorum."

Tarsus Belediyespor'da olmaktan mutlu olduğunu söyleyen genç oyuncu Burcu Çiğil ise, Tarsus'ta başarılı maçlar çıkaracağını söyledi.


DHA (AP) FOTOĞRAF

////////

DHA-Spor - Türkiye-Adana - Akif ÖZDEMİR

ADANA, (DHA)