19.03.2017 13:04

Beytüşşebap'ta kar esareti, Antalya'da deniz keyfi!

Beytüşşebap'ta kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi

Emin BAL/BEYTÜŞŞEBAP (Şırnak), (DHA) - ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesinde 2 gündür aralıklarla yağan kar, yaşamı olumsuz etkiledi. Geçen hafta yazdan kalma günler yaşayan ve baharı bekleyen ilçe sakinleri, etkili kar yağışına şaşırdı.

Beytüşşebap'ta 2 günden beri aralılarla yağan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilçe merkezinde kar kalınlığı 40 santimi, yüksek kesimlerde ise, 60 santime ulaştı. Kar yağışı nedeniyle zaman zaman trafikte aksamalar olurken, araç sahibeleri karın bu kadar yağacağını tahmin etmediklerini söyledi. Birçok kişi evlerinin çatılarında biriken karları temizlerken, esnaf da iş yerlerinin önlerini açtı.

Öte yandan, Beytüşşebap Belediyesi kapanan mahalle yolarını açarken, Karayoları ekipleri ise ilçeye ulaşımı sağlayan yolları açık tutmak için aralıksız çalışıyor.

Çocuklar yüzdü, büyükler güneşlendi

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da hata sonu hava sıcaklığının 22 dereceye kadar çıkmasını fırsat bilenler, sahile akın etti.

Antalya, hafta sonuna pırıl pırıl güneşli havayla girdi. Kent sakinleri Konyaaltı Plajı'nı tıklım tıklım doldurdu. Kimisi piknik yaptı, kimisi güneşlendi. Çocuklar ise denize girdi. Anne ve babalar çocuklarını izleyerek kumsalda çaylarını yudumladı. Gençler, denizin üzerinde taş sektirme oyunu oynadı.