27.05.2011 19:57

Cizre'de öğrenci yurduna molotof

Cizre savaş alanına döndü!
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde göstericiler özel öğrenci yurduna molotoflu saldırıda bulundu. Binanın penceresi alevler içinde kalırken, paniğe kapılıp kaçan öğrencilerden 3'ü hafif yaralandı. İlçeyi savaş alanına çeviren göstericiler havaya ateş açılarak dağıtıldı.

Cizre'de akşam saatlerinde yaklaşık 30 kişi, İdil Karayolunu barikatlarla trafiğe kapatıp, gösteri yaptı. Göstericiler Dörtyol Kavşağı'nda bulunan bir market ile içeride öğrencilerin bulunduğu öğrenci yurduna molotof ve havai fişeklerle saldırdı. Saldırıda yurt penceresi alevler içinde kalırken, içerideki öğrenciler büyük panik yaşadı. Korku içinde kaçmaya çalışan öğrencilerden 3'ünün hafif yaralandığı belirtildi. Çıkan yangın çevrede bulunanlar tarafından söndürüldü.

İlçeyi savaş alanına çeviren göstericilere polis tazyikli su ve gaz bombası ile müdahalede bulundu. Polis, kendilerine taş, molotof ve havai fişek atan göstericileri dağıtmak için havaya ateş açtı. Ara sokaklara kaçan göstericileri yakalamak için çalışmalar sürdürülüyor.

Ramazan İMRAĞ/CİZRE(Şırnak),(DHA)