• BIST 105.026
  • DOLAR 3,9417
  • EURO 4,6782
  • ALTIN 163,67
  • İstanbul

CANLI YAYIN

Tezcan açıklama

1

FETÖ'den yargılanan hakimden şok ifadeler

2

Teröristlerin kabusu oldu!

3

Sevgilisini bıçaklayan kadın, çıplak çıktığı pencerede intihara kalkıştı

4

Evler işaretlenmişti... Ülkü Ocaklarından açıklama

5

Şehit korucu ile ilgili şoke eden gerçek!

6

PKK'nın üst düzey kadrosuna operasyon hazırlığı

7

O anne çelik yelekle götürüldü! İhaneti gören çocuğunu öldürülmüştü

8

'2003'te beni tehdit etti'

'150 milyon dolarlık yatırımla eğitim hedeflerimizi büyütüyoruz'

VATAN Sağlık ve Eğitim Vakfı (VASEV) tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ), 2018 yılında başlatacağı yeni yatırımlarla tüm alanlarda eğitim veren bir kuruma dönüşeceğini açıkladı. İYYÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, 150 milyon dolarlık yatırımlarla eğitim hedeflerini büyüttüklerini söyledi.

Prof. Dr. Çotuksöken: Felsefe düşünme eğitimidir

MALTEPE Üniversitesi 'Dünya Felsefe Günü' dolayısıyla 'Türkiye'de Felsefenin Yüzyılı' başlıklı bir panel düzenledi. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen panelde Türkiye'de felsefenin durumu, Türkiye'de felsefenin gelişiminde öne çıkan isimler, felsefe ile dünya ve insanlık sorunlarına nasıl bakılabilir, nelerin altı çizilebilir, neler dikkate alınmalı gibi konular masaya yatırıldı.

Çocuklara kitap seçmek ciddi bir iştir

BU hafta Dünya Çocuk Kitapları Haftası. Türkiye’de  kitap okuma alışkanlığının az olduğu konusunda genel bir kabul var. Çocuklara kitap seçmenin ciddi bir iş olduğunu söyleyen  Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Elçin Gölbaşı, çocuklara kitap okuma alışkanlığından, kitap sevgisi aşılamaya ve kitap seçimiyle ilgili dikkat edilecek bilimsel uyarılarda bulundu.

Minik yazarlar Altınbaş Üniversitesi'nde

ALTINBAŞ Üniversitesi 'Çocuk Üniversitesi' programı kapsamında 9 Kasım Perşembe günü Osman Zeki Üngör İlköğretim Okulu'ndan gelen 4'üncü sınıf öğrencileriyle birlikte 'Bilinç Akışından Yaratıcı Yazarlığa' atölye çalışması gerçekleştirdi. Altınbaş Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Evşen Çerkeşli, atölye çalışmasındaki amaçlarının öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmek olduğunu söyledi.

Turgay Polat: MEB, yeni sistem konusunda geri adım atmamalı

Liseye geçişte yeni sistemi akademisyen, okul müdürü, öğretmen ve veli gözünden ele alan "Bahçeşehir Koleji Yeni Sisteme Geçiş" başlıklı konferansta konuşan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Rektör Danışmanı Turgay Polat, "Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu sistem konusunda kesinlikle geri adım atmamalıdır. Çünkü bu TEOG'la gelen felaketin geri dönüşüdür" dedi.

Öğrencilerine örnek olmak için koştu

Bu yıl "Çocuklar İçin Koş" temasıyla düzenlenen Vodafone 39'uncu İstanbul Maratonu'na katılan İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, "Spora çok önem veriyoruz, ben de öğrencilerime örnek olmak için koştum" dedi.

TOÇEV ve Maltepe Üniversitesi ergenlik dönemi sorunlarına çözüm aradı

Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) tarafından hayata geçirilen "Ben Ergenim" projesinin sonuçları Maltepe Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlenen Birinci Uluslararası Ergenlik Kongresi’nde ele alındı. Yapılan çalışmada gençlerin şiddet eğiliminin azaldığı, geleceğe yönelik umudunun ise arttığı gözlemlendi.

Yıldırım’dan BAU'ya ziyaret

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, ABD'deki temasları kapsamında BAU International University Washington D.C.'yi ziyaret etti.

"Enderun’da yetişen insanlar dünyanın bir numaralı yöneticileri oluyordu"

Liseye girişte yeni sistemin denemesi yapıldı

Van'da öğrencileri 'ısıtan' yardım

Türkiye’nin 13 dev şirketi destekleyecek