26.11.2013 11:05

Lord John Sharkey KKTC'de konferans verdi!

Kıbrıs, Yakın Doğu Üniversitesi 25. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde İngiliz Lord John Sharkey’yi ağırladı!
BASIN BÜLTENİDİR
20 Aralık 2010 yılında Lordlar Kamarasına katılan liberal demokrat siyasetçi Lord Sharkey; YDܒde “Siyasette ve İş Dünyasında İletişim/Communication in Business and in Politics” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.
Özellikle 2010 yılında Liberal Demokrat Parti’nin de seçim kampanyasını yürüten Lord John Sharkey; siyasette ve iş dünyasında iletişimin önemine değinerek, yerel ve uluslararası düzeylerde iletişim araçlarının çeşitliliğine, bu araçların kullanım yöntemlerine ve etkili bir şekilde kullanılması gerektiğine dikkat çekti.
Konuşması sırasında seçim kampanyalarının ve iş dünyasının üst kademelerinde edindiği tecrübeleri paylaşan Lord Sharkey; iletişim tekniklerinin günümüz uluslararası ilişkilerinde ve siyasetinde ne derece etkin olduğuna işaret ederek çeşitli ülkelerden örneklerle konuşmasını tamamladı.
Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen etkinlikte Lord John Sharkey; öğrencilerin sorularını da yanıtladı. 25. Akademik Yılı’nın mutluluğunu yaşayan Yakın Doğu Üniversitesi; İngiliz Lord Sharkey ve beraberindeki Lordlar heyetinin anlamlı ziyareti ile eğitim ve öğretime verdiği önemin taçlandırıldığı bir etkinlik daha gerçekleştirmiş oldu.