05.11.2013 12:23

Vodafone İstanbul Calling'de yan etkiler devam ediyor

Pozitif Live tarafından, Vodafone ana sponsorluğunda, Garanti Bankası ve Coca-Cola resmi sponsorluğunda 2013 yazına yayılan ve Rihanna, Iron Maiden, Placebo gibi dev isimleri ağırlayan Vodafone İstanbul Calling’de yan etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.
BASIN BÜLTENİDİR

Babylon’da sahne alacak gruplardan, SAE’de gerçekleşecek söyleşilere kadar festivalin dopdolu programı müzikseverlerin katılımını bekliyor.
DERRICK MAY AND JIMMY EDGAR- 29 Kasım Cuma, 2013
Kapı Açılış: 23:30
Yer: Babylon
Derrick May ve Jimmy Edgar Detroit’un iki jenerasyonunu temsil eden elektro müzik DJ’leri arasında yer alıyor. House, tekno ve elektronik müzik tarzlarında gidip gelen parçaları sahibi olan ikili, geçen sene yayınladıkları iki CD’den oluşan derleme“We Love Detroit” ile Detroit’te teknonun çıkışından, dünya çapında yayılmasına uzanan bir serüveni anlatıyor.
SÖYLEŞİ: DERRICK MAY – 29 Kasım Cuma, 2013
Saat: 19:00
Yer: SAE
Giriş: Ücretsiz
Katılım için linkteki formun doldurulması gerekmektedir;

http://istanbul.sae.edu/tr/event/16495/VIC:_Derrick_May_S%C3%B6yle%C5%9Fisi
JAGUAR SKILLS - 6 Aralık Cuma, 2013
Kapı Açılış: 23:30
Yer: Babylon
Müzik kariyerine Japon modası için ürettiği mixtape’leri ile mütevazi bir başlangıç yapan Jaguar Skills, sonrasında eşi benzeri olmayan DJ yetenekleri ve ilham verici prodüktörlüğü ile olay yerine adım attı. Jaguar Skills ayrıca BBC Radio 1 tarafindan üç ayda bir yayınlanan ‘Güvendiğimiz Yeni DJ’ler kısmında yer aldı. Yapmış olduğu mixlerini , house müzikten Dubstep’e, Drum & Bass’dan hayal edilecebilecek her türlü tempo’ya benzetebiliriz. Onun performansının en büyük özelliği ise gizemli olması. Jaguar Skills, her performansinda yeni bir maske takarak, gizemli bir kahraman gibi ortalığı kasıp kavuruyor.
PUBLIC SERVICE BROADCASTING – 12 Aralık Perşembe, 2013
Kapı Açılış: 21:30
Yer: Babylon
Public Service Broadcasting, Londra bazlı J. Willgoose, Esq. ve Wrigglesworth müzik ikilisinden oluşuyor. Ethno-funk tarzları ile tanınan grup, Eski film müziklerini ve arşivleri kullanarak yarattıkları müziklerle “geçmişin ezgilerini geleceğin müziği ile birleştirerek bir mesaj iletmek” olarak adlandırıyorlar.