22.05.2013 17:38

Güneşli’de bir yaşam vadisi: Nurol Park

Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, toplantıda yaptığı konuşmada, yüzyılın yaşam tarzını ve metropol ihtiyaçlarını doğru okuyarak gayrimenkul projeleri ürettiklerini söyledi.
BASIN BÜLTENİDİR
İstanbul Güneşli’de 55.000 m²’lik bir alanda inşa edecekleri Nurol Park’ı hayatların yeşereceği, meyve vereceği ve kök salacağı bir ‘Yaşam Vadisi’ olarak tasarladıklarını ifade etti. Nurol Park’ta modern yaşam ve doğanın bir arada olacağını kaydeden Aykaç, “Ağırlaşan yaşam koşulları ve modern hayatın getirdiği bazı gerekçelerle iletişimin zayıfladığını gözlemliyoruz. Bu nedenle Nurol Park projemizde özellikle geçmişin samimi ve iletişim halinde olan mahalle dokusunu yeniden canlandırmayı amaçlıyoruz. Tamamiyle özgün bir proje olan Nurol Park’ta sosyal alanlar, avlular, teras alanları yer alacak.
Projemizin 24.000 m²’lik büyük bir bölümünü peyzaj alanı olarak kullanacağız” dedi. Aykaç, Nurol Park projesinde cazip koşullu ödeme planları sunduklarını belirterek “Nurol Park’ta konutların KDV tutarını tüketiciye yansıtmıyor, biz ödüyoruz” diye konuştu.
Beyoğlu Tünel Güneşli’ye esin kaynağı oldu
Nurol Park’ın konut alanı, ofis bloğu ve açık hava mekânlarıyla zengin bir proje olduğuna dikkat çeken Aykaç şu bilgileri verdi:
“Nurol Park’ı kapalı site mantığından uzak, çevresiyle iletişimi kopmayan bir proje olarak tasarladık. Nurol Park, aynı zamanda bulunduğu bölge için de bir çekim alanı olacak. Sokak – çevre kullanımı maksimum olan bir mahalle dokusu oluşturuyoruz. Böylece hem güvenli, hem de bölge dokusuna entegre açık bir düzen yaratıyoruz. Loft diye adlandırdığımız konut blokları arasındaki sokakları alışveriş ve cafe alanı olarak tasarladık. Burada Beyoğlu Tünel’deki geleneksel sokak yaşamından ilham aldık. Ofis bloğunda ise Londra, Canary Wharf’daki gibi çalışanlara öğle yemeklerini yeşil bir alanda yeme olanağı sunan mekânlar tasarladık.”
Projenin sağ kısmını konut bölümü, sol kısmını ise ticari bölüm olarak konumlandırdıklarını belirten Aykaç, şunları söyledi: “Projede üst ve alt platform arasında 7 metrelik kot farkı bulunuyor. Üst kottaki tüm konut blokları bir avluya açılıyor. Alt kotta ise ticari alanlar yer alıyor. Bu sayede, projemizde birbiriyle diyalog halinde bir mimari ve sosyal yapı oluşturuyoruz.”
Güneşli Nurol Park ile daha da değerleniyor
Güneşli’de Hürriyet Gazetesi’nin eski yerine inşa edilecek Nurol Park projesinin bölgenin değerini artıracağını ifade eden Aykaç, “Potansiyel finans sektörü alanları arasında gösterilen bölge, havaalanına olan yakınlığı ve ana ulaşım aksları üzerinde kalan konumuyla önemli bir iş bölgesi haline gelmiştir. İkitelli, Çatalca, Çorlu gibi yoğun sanayinin olduğu bölgelere olan yakınlığı Güneşli’yi ticaret hayatı için daha ayrıcalıklı bir yere koyuyor” dedi.
Bölgenin ulaşım kolaylığının yanı sıra yaşam alanı olarak da cazip bir bölge olduğunun altını çizen Aykaç, özellikle son yıllarda artan konut ve otel projelerinin varlığıyla da uluslararası yatırımların bölgeye yöneldiğini kaydetti. Güneşli bölgesinde ciddi bir dönüşüm yaşandığını belirten Aykaç, “Biz de Nurol Park projemizle bugünden geleceğe imza attığımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Kolay ulaşım olanağı
Nurol Park, bulunduğu konum itibariyle, İstanbul trafiğinde sakinlerine birçok alternatif sunuyor. Proje TEM ve E5 arasındaki Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alıyor. E5’e 6 km, TEM’e 3 km mesafede bulunan Nurol Park’ın Atatürk Havalimanı’na uzaklığı ise 7,5 km. Nurol Park, ayrıca yapılması planlanan metro hattının Evren Durağı’na ise 230 metre mesafede bulunuyor.
Loft, rezidans ve tower konutlar
Nurol Park projesinde metropol hayatının gerektirdiği farklı beklentilere ve ihtiyaçlara cevap vermek için tasarlanan 7 katlı iki blokta yer alan 84 loft dairesi bulunuyor. 3,20 metre tavan yüksekliği ile ferah bir yaşam alanı sağlayan loftlarda 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunuyor. Loft’lar 113 m2 ile 191 m2 arasında değişiyor.
Nurol Park’ta 1+1 ve 2+1 seçeneklere sahip toplam 154 rezidans dairesi bulunuyor. 13 kata sahip rezidans bloğunda, concierge hizmeti de sunulacak. Rezidanslar 54 m2 ile 83 m2 arasında değişen boyutlara sahip.
Nurol Park’ın tower daireleri 10 ile 31 katlı 4 blokta toplanıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçeneklere sahip toplam 880 adet tower dairesi bulunuyor. Tower dairelerinin boyutları 74 m2 ile 204 m2 arasında değişiyor.
Mahalle geleneğine sahip Park Çarşı
Projede Nurol Park sakinlerine özel yaşam alanlarının yanı sıra ziyaretçilere de açık olan 70’e yakın sokak mağazası, cafe ve restoran yer alacak. Eski mahalle geleneğini yaşatan Park Çarşı adındaki bu bölümde manavdan kasaba her türlü ihtiyaçların karşılanabileceği dükkânlar olacak. Nurol Park’ta ayrıca bir anfitiyatro da bulunacak.
Sağlıklı bir yaşam alanı
Nurol Park’ın tüm bloklara yürüme mesafesindeki Fitness Center’ından proje sakinleri diledikleri gibi yararlanabilecekler. Fitness Center’da yaz kış kullanıma açık olacak kapalı yüzme havuzu ve güneşlenme terasları yer alıyor.
Ödüllü iş ortakları ile çalışılıyor
Nurol Park projesinde ödüllü iş ortakları ile çalışılıyor. Projenin mimarlık işlerini New York, Moskova ve İstanbul gibi dünyanın önde gelen metropollerinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin ödüllü uluslararası mimarlık ofislerinden Öncüoğlu+ACP Mimarlık yürütüyor. Projedeki peyzaj alanı, yine birçok ödüllü projeye imza atan ve yurtdışında da projeler yürüten Dalokay Design Studio tarafından yapıldı.
Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.nurolpark.com.tr adresi ziyaret edilebilir.
NUROL Hakkında:
1966 yılında Nurol İnşaat ile başlayan ve daha sonra birçok farklı sektörde yapılanarak faaliyetlere devam eden Nurol Holding A.Ş, 1989 yılında kurulmuştur. Nurol Holding yarım asırlık tecrübesi ve deneyimli insan kaynağıyla, Türkiye’de ve dünyada inşaat, savunma sanayi, finans, turizm ve enerji olmak üzere beş ana sektörde faaliyet göstermektedir. Nurol Şirketler Topluluğu, 40’dan fazla iştiraki ve 10 binin üzerindeki çalışanıyla yurt içi ve yurt dışında pek çok dev projeye imza atmaya devam etmektedir.