27.08.2012 15:05

Darıca'da yelken şenliği

TÜRKİYE Yelken Federasyonu Pirat Sınıf Komitesi organizasyonu ile Darıca'daki Bayramoğlu Yelken Kulübü ev sahipliğinde hafta sonu gerçekleştirilen Türkiye Pirat Şampiyonası zevkli ve çekişmeli mücdalelere sahne oldu.
Yarışlara ev sahibi Bayramoğlu Yelken Kulübü'nün yanısıra, Fenerbahçe Spor

Kulübü Yelken Şubesi, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, İstanbul

Yelken Kulübü, İzmit Yelken Kulübü, Kalamış Yelken Kulübü, Karamürsel Alp

Yelken Kulübü, Körfez Yarımca Yelken Kulübü, Marmara Yelken Kulübü,

Akçakoca Yelken Kulübü, Karamürsel Yelken Kulübü, Ankara Yelken Kulübü

olmak üzere 11 kulüpten, 25 Pirat - 50 yelkenci katıldı.

İki gün süren yarışmalar sonunda genel grupta İstanbul Yelken Kulübünden Murat Santay, Berk Yenipınar 1'nci, Galatasaray Yelken Kulübünden Çağlayan Kuruner, Çaner Özkan 2'nci ve yine İstanbul Yelken Kulübünden Mustafa Ünel ve Mümtaz Ünel 3'ncü geldiler.

Gençlerde ise şampiyon İzmit Yelken Kulübünden Deniz Ersoy, Alper Taha, ikinci İzmit Yelken Kulübünden Kaan Taşdelen, Özgür Aslan, üçüncü ise Yine İzmit Yelken Kulübünden Meriç Çadur ve Efe Köroğlu oldu.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca sahillerinin, arıtma tesislerinin devreye girmesiyle Türkiye'nin en güzel sahillerinden biri haline geldiğini belirterek burada deniz sporlarına ağır verileceğini söyledi. Karabacak, "Bayramoğlu adası eski günlerine geri dönüyor. Ayrıca 2014 yılında yapılacak olan Dünya Pirat Yelken Yarışlarının Darıca Bayramoğlu'nda yapılması için önümüzdeki günlerde girişimlerimiz olacak" dedi.
Mesut IŞIK/DARICA(Kocaeli),(DHA)