Politika

CHP'li milletvekilleri Genel Kurul'un kapanmasına tepki gösterdi

Nursima KESKİN / ANKARA, (DHA) 11.05.2017 14:46

TOPLANTI yeter sayısı bulunamadığı gerekçesiyle Meclis Genel Kurulu'nun kapatılmasına CHP'li milletvekilleri tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve CHP'li milletvekileri TBMM'de düzenledikleri basın toplantısında, Meclis Genel Kurulu'nun toplantı yeter sayısı bulunamadığı için kapanmasına tepki gösterdi. Levent Gök, CHP'nin muhalefetinin engellenmesi için Genel Kurul'un kapatıldığını savunarak şöyle dedi:

“Herkes bilmelidir ki 15 Temmuz girişimi olduğu gün CHP milletvekilleri bombaların altında o Meclis'te konuştu, AKP'nin kaçtığı ortamda Meclis'te konuşamıyoruz. Hangisi darbe? Darbe koşullarında konuştuk, darbenin olmadığı bir günde Meclis bugün kapatıldı. AKP'nin bu tutumunu halkımıza şikayet ediyoruz ve bunu şiddetle kınıyoruz. Korkaklar kaçıyorlar. Saraydan aldıkları talimatlarla zannediyorlar ki Meclis'i halktan kaçıracaklar. Meclis'in bypasa edilmesini şimdiden alıştırmaya çalışıyorlar aklı sıra. AKP'nin bu yaptığını halkımıza tek tek anlatacağız. Savaşlarda, darbe girişiminde kapanmamış bir mecliste bugün AK Parti milletvekilleri gündemi ve arkadaşlarımızın konuşma hakkını gasp etmişlerdir."

En çok okunanlar

Tanker ile yolcu otobüsü çarpıştı!.. Ölü ve yaralılar var!

Kapatıldı, ağaçlar kırmızıyla işaretlendi!

Protokolde kavga çıktı, Bakan arada kaldı

Türk boksörden kötü haber!

'Tapu Kadastro Müdürü ne ise Emniyet Müdürü de o'

Çanakkale'de deprem!

EN YENİLER

13 yaşındaki Murat'tan 5 gündür haber yok
Mezarlıkta çiftetelli oynayan 2 işçi işten atıldı
Cumhuriyet gazetesi davası başladı!
Bozdağ açıkladı: İletişim hatası
Eski eşinin evinde şüpheli ölüm
Darbeci albaydan 'Bir mermi bir insan' talimatı