Dünya

Zübeyde Hanım'a yapılan saldırı Rumeli kadınına yapılmıştır

Enis Tabak / Prizren, 17 Mayıs (DHA) - 17.05.2017 12:04

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki bir televizyon kanalında Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım'a yönelik yapılan çirkin saldırılara, aslen Rumeli'li olan Rumeli topraklarından tepki geldi.

Kosova'da 17 yıldır faal olan Zübeyde Hanım Kosova Türk Kadınları Derneği Başkanı Birsen Gota, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım'a yönelik yapılan hakaretlerin kabullenilemez olduğunu ve Zübeyde Hanım'a yapılan hakaretlerin Rumeli kadınına yapılmış hakaret olarak kabul ettiklerini söyledi.

Zübeyde Hanım'a yapılan saldırıyı kınadıklarını söyleyen Gota: ' Zübeyde Hanım Kosova Türk Kadınları Derneği olarak bu durumu kabullenemiyoruz. Bu hakaret tüm Rumeli kadınlarına yapılan bir hakarettir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu tür saldırılara karşı daha hızlı bir şekilde önlemlerini almalarını istiyoruz. Zübeyde Hanım, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü yetiştirmek için binbir zorlukla karşı karşıya kalmıştır ve şuan yapılan bu saldırılar kabullenilemez' dedi.

En çok okunanlar

'Cin yavrusu diye öldürdüklerim benim yavrularımmış'

Valilik açıkladı: Necmettin öğretmeni öldüren...

Harun Kolçak'ı kaybettik!

Babasının fabrikasını yakıp, canlı yayında izletti!

Ölü sayısı 4'e yükseldi!..

Saldırı anını anlattı

EN YENİLER

DEPREMLE SARSILDIK! ACİL SERVİS BOŞALTILDI
THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, Boston’da Konuştu
Taraftardan büyük tepki
Avrupa'ya erken veda
Ölü sayısı 4'e yükseldi!..
Venezuela’da 1 günlük iş bırakma eylemi