04.02.2011 15:45

'Kardeşinin gelinine tecavüz etti' iddiası

Gelinine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü kardeşini bıçaklayan şahıstan şok ifadeler.
SAMSUN 19 Mayıs Stadı'nda geçen Eylül ayında oynanan karşılaşmada, maç devam ederken sahaya giren ve Teknik Direktör 42 yaşındaki Y.Y.’yi bıçakla yaralayan ağabeyi 56 yaşındaki M.Y., yargılanmasına devam edildi.
Duruşmada sanığın eşi, oğlu ve olay anında kendisine müdahale eden bir polis memuru tanık olarak dinlendi. Y.Y. ise duruşmaya katılmadı. Amacının kardeşini öldürmek olmadığını tekrarlayan M. Y., "Öldürmek istesem boğazına iki darbe vurur bunu yapardım. Ama ben kalçasına vurdum. Sadece kendisini rezil etmek istedim" dedi. Duruşmada tanık olarak dinlenen sanığın ailesi ise olayı televizyondan öğrendiklerini söyledi.
Geçen yıl 13 Eylül günü Samsun 19 Mayıs Stadı'nda oynadıkları karşılaşmanın 41'nci dakikasında VİP tribününden sahaya atlayarak yedek kulübesinden saha içindeki takımına taktik vermeye çalışan Teknik Direktör Y.Y.’yi 6 bıçak darbesiyle yaralayan M.Y. Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle bugün ikinci kez kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Teknik Direktör Y.Y. Almanya'da olduğu için katılmadı. Sanığın eşi N.Y.(49), oğlu M.Y.(33), kızı T.Y.(28) ve polisler tanık olarak dinlendi. Kardeşini öldürme gibi bir amacının olmadığını tekrar eden tutuklu sanık, "O kadar yolu onu öldürmek için gelmedim. Maçın naklen yayınlandığını bildiğim için buraya geldim. Amacım onu yaraladıktan sonra kameralara dönüp yaptıklarını anlatmak ve rezil etmekti" diyerek tahliyesini istedi.
'EŞİME 14 AY TECAVÜZ ETMİŞ'
Tanık olarak dinlenen sanığın eşi N.Y. ise, "Bana Adana'ya gideceğini söyledi. Olayı televizyondan öğrenince şok oldum. Son 5 yıldır bize hayatı haram etti. Eşim, kardeşine gelinimize tecavüz ettiği için saldırdı" dedi.
Almanya'dan gelip tanıklık yapan M.Y. ise şunları anlattı:
"Sanık babam, mağdur da amcam olur. Amcam beni Y.Y isimli bayanla evlendirip Almanya'ya götürdü. Ondan sonra da eşime 14 ay boyunca tehditle tecavüz etmiş. 2005 yılı Ağustos ayında ben işteyken eşim telefonla arayarak babasının evine gittiğini söyledi. Neden diye sorunca da, 'Onu tecavüzcü, şerefsiz amcana sor' dedi. Ben olayı öğrenince eşim amcamdan şikayetçi oldu. 14 ay bana bir şey söylemediği için eşimle boşandık."
TECAVÜZ SUÇLAMASINA 'TAKİPSİZLİK' VERİLMİŞ
Duruşmada dinlenen sanığın kızı T.Y. ise teknik direktör olan amcasını suçladı. Duruşmaya katılan Y.Y. avukatları İbrahim Kütük ve İsmail Gökmen, "Orada yapılan soruşturma sonucunda savcılık takipsizlik kararı vermiştir. Daha sonra da sanığın oğlu, eşine sahip çıkmayıp boşamıştır. Tecavüze uğradığı ileri sürülen bayan ise ortada yoktur" dedi.

'TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ'
M.Y.’nin Avukatı Giray Güneş ise, müvekkilinin öldürme kastının olmadığını ileri sürerek tahliye talebinde bulundu ve şöyle konuştu:

"Y.Y.’nin alınan adli tıp raporunda hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilmiştir. Ayrıca mağdur, olayın hemen ardından cep telefonu ile canlı yayınlara bağlanmış ve olayı anlatmıştır. Hatta canlı yayına bağlanan M.Y., 'Karına sahip çıksaydın' diyerek tecavüz olayını doğrulamıştır."
Ancak mahkeme, sanığın tahliye talebini kabul etmeyerek, gelmeyen tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Samsun - İsmail AKDUMAN-DHA