09.09.2011 16:42

Şehit Astsubay Çınar, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit İsmail Çınar’ın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi.
SİVAS’ın İmranlı İlçesi'nde trafik kazasında şehit olan Jandarma Astsubay İsmail Çınar’ın cenazesi, Afyonkarahisar İmaret Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Cenaze törenine, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı.

Sivas’ın İmranlı İlçesi'nde trafik kazasına müdahale eden ekipte görev yaparken bir aracın çarpması sonrasında şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Astsubay İsmail Çınar, memleketi Afyonkarahisar'da gözyaşları ve dualar eşliğinde uğurlandı. Şehit Çınar için İmaret Camii’nde cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Şehit Çınar’ın cenaze namazına İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Afyonkarahisar milletvekilllieri AK Parti'li Halil Ürün, CHP’li Ahmet Toptaş, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Mustafa Kaya’nın kıldırdığı cenaze namazında Şehit İsmail Çınar’ın babası BBP’nin eski İl Başkanı Mustafa Çınar gözyaşlarına hakim olamadı. Baba Çınar’a, Bakan Şahin ile BBP Genel Başkanı Destici moral vermeye çalıştı. Kılınan cenaze namazının ardından Bakan Şahin ile BBP Genel Başkanı Destici şehit babası Çınar ile beraber yürüdü. Şehit eşi Hayriye Çınar ve şehidin kız kardeşi Nurhan Çınar, ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutu okşayarak şehidi son yolculuğuna uğurladı.

Yapılan askeri törenin ardından şehit Çınar’ın cenazesi, Hava Şehitliği'ne getirilerek dualar eşliğinde toprağa verildi.


Murat ARISOY/AFYONKARAHİSAR, (DHA) -