21.05.2011 11:47

Şehit polisin son operasyonu kamerada

İstanbul'da hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonda 34 kişi gözaltına alındı
* Operasyona polis helikopteri ile özel harekat polisleri de destek verdi.

* Operasyonda kullanılan helikopterin pilotunun dün Beykoz'da düşen helikopterde şehit olan pilot komiser Murat Güçlü olduğu öğrenildi.

* Güçlü'nün son uçuşu böyle kaydedildi

Edinilen bilgiye göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Anadolu yakasında 47 farklı hırsızlık olayına karıştığı belirlenen şebekeye yönelik çalışma başlattı. Yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takipte Serkan Ilgar liderliğinde çalışan 34 kişinin olduğu belirlendi. Şüphelilerin Anadolu yakasında Ümraniye, Çekmeköy, ve Kadıköy'de 20 ğv, 15 iş yeri, 6 otomobil ve 2 hayvan hırsızlığına karıştığı tespit edildi. Yapılan tespitlerin ardından 17 Mayıs günü, Ümraniye, Şişli, Esenler ve Sultanbeyli'de eş zamanlı operasyonlar düzenlenerek 34 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ele başı olduğu belirlenen Serkan Ilgar'ın polis baskınında kaçmaya çalışırken binanın çatısında yakalandığı öğrenildi. Polisin şüphelilere yönelik yaptığı takip esnasında Ilgar'ın hırsızlık yapmayan bazı kişileri falakaya yatırdığı belirlendi. Şebekenin ayrıca girdiği evlerde bulunan bir Sibirya Kurdu ile çok sayıda güvercini de çaldığı tespit edildi. Emniyete getirilen şüphelilerin yapılan sorgularının ardından 7 kişi Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. 6 kişi emniyetten serbest bırakıldı. 21 kişi ise Ümraniye Adliyesi'ne sevk edildi.

ŞEHİT PİLOTUN SON UÇUŞU

Polisin şüphelilere yönelik düzenlediği operasyona polis helikopteri de havadan destek verdi. Ümraniye'de şüphelilerin kaçma riski nedeniyle görev yapan helikopter pilotunun dün Beykoz'da düşen helikopterde şehit olan pilot komiser Murat Güçlü'nün olduğu öğrenildi. Güçlü'nün operasyon sırasında çatıdan kaçmaya çalışan şebeke ele başı Serkan Ilgar'ı görerek yakalattığı ifade edildi.

Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL -DHA