07.12.2010 16:06

Tribün lideri tahliye oldu

Bursaspor'un taraftar gurubu Teksas'ın tribün lideri Mehmet Güzelsöz çete operasyonunda tutuklanmıştı.
BURSA'da "Tefecilik yapmak", "Yağma" ve "Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma" suçlarından tutuklanan Bursaspor'un Teksas Tribün Lideri Mehmet Güzelsöz tahliye edildi. Pardon filmindeki gibi yanlış anlaşılmadan dolayı tutuklandığını öne süren Güzelsöz yasal yollardan hakkını arayacağını söyledi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Ekipleri, geçen hafta yapılan bir ihbar üzerine 2008 - 2010 yılları arasında 200 bin ile 65 bin TL arasında para verdikleri Müteahhit K.Y. (Kemal Yılmazer), Düğün Salonu Sahibi Ö.Ö. (Öner Özel) ve F.O. (Fatih Olgun) isimli kişilere faizle verdikleri parayı alamadıkları için bu kişileri Mudanya'daki bir çiftlik evinde dövdükleri iddiasıyla operasyon düzenledi.

Polis, olayla ilgili 23 - 47 yaşları arasındaki Bursaspor'un Teksas Tribün Lideri Mehmet Güzelsöz, oto kiralama şirketi sahibi Garip Yeşilışık, Engin Yeşilışık, Kuyumculuk yapan Turan Kundakçı'yı gözaltına almıştı. Zanlıların paralarını alamadıkları kişileri dövdükleri çiftlik evi sahibi Faruk Kesin ile bu çiftlikte çalışan Hüseyin Bora'nın ise bir başka suçtan Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde yattıkları belirlendi.

Sorgulamalarının ardından Adliye'ye sevk edilen zanlılar, "Tefecilik yapmak", "Yağma" ve "Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma" suçlarından tutuklandı.

"TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM"

Mehmet Güzelsöz, dün akşam kendisini kaçırdığını iddia eden Müteahhit K.Y.'nin, savcılığa başvuruda bulunup "Beni kaçıran kişiyi yanlış teşhis ettim. O, Mehmet Güzelsöz değil" diye yazılaı ifade vermesinden sonra, avukatlarının bir üst mahkemeye yaptığı başvurunun kabul edilmesiyle serbest bırakıldı.

Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye olunca arkadaşları tarafından karşılanan Mehmet Güzelsöz, yanlış anlaşılmadan dolayı cezaevinde yattığını söyledi. "Yanlış bir anlaşılmadan ısrar ettiler, cezaevinde yatırdılar." diyen Güzelsöz, "Olayla alakamız olmadığını söyledim. Adalet yerini buldu. Adaletin gözü kapalı. Bazen yanılıyor işte. Bundan sonra başvuruda bulunup haksız yere tutuklandığım için hakkımı arayacağım. Tazminat talebinde bulunacağım. Kolay değil, durduk yere insanları alıp, suçsuz yere yatırmak. Psikolojik baskı yapmak" diye konuştu.

"PARDON FİLMİNİN KISASINI YAŞADIM"

Tutuklandığı gün sabah saat 05.00'te evinin darmadağın edilerek gözaltına alındığını söyleyen Mehmet Güzelsöz, "Gözaltına neden alındığımı bilmiyordum. Öğrenirsin diye geçiştiriyorlardı. Tutuklandığımda neden tutuklandığımı öğrendim. Derdimi anlatmaya çalışırken beni dinlemediler. Kimseyi insan yerine koymuyorlar. Bildiklerini okuyorlar. Pardon filminin aynısını yaşadım ama benimki biraz kısa oldu" dedi.

BURSA / DHA