16.04.2017 13:17

Ünlüler oylarını böyle kullandı

CUMHHURBAŞKANLIĞI Hükûmet Sistemi'ne geçişi öngören 18 maddelik anayasa değişikliği için oy kullanma işlemi devam ederken, oy kullanan ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu.
Sosyal medya fenomeni Nusret'in paylaşımına yüzlerce yorum yapılırken, İbrahim Tatlıses, Cüneyt Arkın, Ata Demirer, Hadise'nin de aralarında olduğu ünlü isimlerin oy kullanırken paylaştıkları fotoğrafları sosyal medyada yer aldı.


ÜNLÜ SANATÇILAR GÜMÜŞLÜK'TE OY KULLANDI

Bodrum İlçesi'nde Gümüşlük Mahallesi'nde oturan oyuncu Nejat İşler ve Mihriban Er, Kamil Durmaz İlkokulu'nda oyunu kullandı. Dizi ve tiyatro oyuncusu Mihriban Er, saat 14.00 sıralarında 1157 numaralı sandıkta oyunu kullandı. 2 yıl önce Gümüşlük'e yerleşen ve sadece işleri için İstanbul'a giden Er, basın mensuplarının düşüncelerini sorması üzerine gözyaşlarını tutamadı. Er, "Yönetim şeklimiz değişmesin. Hepimiz hür irademizle hareket edelim. Özgür olalım, kimse kimseye bu denli karışmasın. Bir kişinin dediği olmasın. Çoğunluğun dediği olsun. Herkes özgür olsun, mutlu olsun. Barış içinde, kimse kimseyi ayrı gayrı görmesin. Birbirimizi ötekileştirdik. Bunlar olmamalı, biz eskiden böyle değildik. Hepimiz birbirimize sarılalım, el ele tutuşalım. Duygulandım çünkü Türkiye'ye bu yakışmıyor. Ben 50 yaşındayım, böyle rezil bir süreç görmedim. Ermenisi, Lazı, Türkü, Rumu, Kürdü, hepimiz biriz canız, kaynaşalım yeniden" dedi.İŞLER: YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Ünlü oyuncu Nejat İşler de saat 15.30 sıralarında okula geldi. Sıra olmaması nedeniyle İşler hızlıca oyunu kullandı. "Hayırlı olsun" diyenlere, "Öyle olacak" diye yanıt veren İşler, basın mensuplarının duygu ve düşüncelerini sorması üzerine "Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa" diyerek okuldan ayrıldı.

Orhan SENCER / İSTANBUL (DHA)-Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)