18.05.2017 16:51

Yücel Dönmez’den yılın sergisi

Sanat çalışmalarını Amerika ve Türkiye'de ki atölyelerinde sürdüren ressam Yücel Dönmez'in, İstanbul'da açtığı sergisinde son yıllarda yaptığı çalışmaları yer alıyor. Kendisine özgü teknik ve üslubu ile bilinen Dönmez, İstanbul metrolarında bulunan çağdaş çalışmaları ile de tanınmaktadır. Yücel Dönmez'in büyük boy çalışmalarının yer aldığı serginin sponsoru Orjin iş merkezi ve Eti, sergi organizatörü ise ünlü şair ve sanat yazarı Gülseli İnal.
Görsel sanatlarımızda ilklerin sanatçısı olarak bilinen Yücel Dönmez’in “DEEP” adını verdiği sergisi ziyaretçiler tarafından, ilgi ile izleniyor.

Maslak Orjin iş merkezi galerisinde açılan sergide Dönmez’in son 5 yılda yaptıklarından bir seçki yer alıyor. Orjin iş merkezi ve Eti bisküvileri tarafından sponsor edilen serginin organizatörü ünlü şair ve sanat yazarı Gülseli İnal.

İzleyiciler tarafından yılın sergisi olarak nitelendirilen etkinlikte sanatçının büyük boy çalışmaları yer alıyor.

Yücel Dönmez dünya görsel sanatlarına getirdiği teknik ve üslubu ile bilinmektedir. Sanatçının İstanbul metro istasyonları ve Anadolu Adalet Sarayında ki çalışmalarının bulunduğu yerlerde her gün 3 milyon insan trafiğinin olduğu biliniyor.

9 Mayıs’da açılan sergi 30 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.
İSTANBUL, (DHA)