Belarus: RusyaűÇÖn─▒n a┼č─▒s─▒ i├žin klinik testler Eyl├╝lűÇÖde ba┼čl─▒yor

D├╝nya haberleri

Belarus Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒, Rusya taraf─▒ndan geli┼čtirilen koronavir├╝s (Covid-19) a┼č─▒s─▒ Sputnik VűÇÖnin klinik deneylerine Eyl├╝l ay─▒nda ba┼član─▒laca─č─▒n─▒ duyurdu.

Belarus, (DHA)

Belarus Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒’ndan yap─▒lan aç─▒klamada, “Rus ve Belaruslu uzmanlar bu konuda aktif bir i┼č birli─či içerisindeler. Belarus taraf─▒, klinik ara┼čt─▒rmalar─▒n nerede yap─▒laca─č─▒n─▒ zaten belirledi ve halihaz─▒rda, denemelerin ulusal ve uluslararas─▒ düzenlemelere uygun olarak yürütülmesi ile ilgili teknik konular─▒ aç─▒kl─▒─ča kavu┼čturmaktad─▒r. Rusya taraf─▒ndan sa─članan ön verilere göre, klinik denemelerin Eylül ay─▒nda ba┼člamas─▒ planlan─▒yor. Ek olarak, Rus taraf─▒n─▒n önerisi üzerine Belaruslu uzmanlar, Belarus'taki ilaç tesislerinde çe┼čitli yerelle┼čtirme ölçülerine sahip a┼č─▒ üretme olas─▒l─▒─č─▒n─▒ ara┼čt─▒r─▒yorlar” ifadelerine yer verildi.


RUSYA'NIN ─░LK A┼×INI BELARUS KULLANACAK


Rusya’da geli┼čtirilen corona virüsü (Covid-19) a┼č─▒s─▒ Sputnik V’yi ilk alacak ülkenin Belarus olaca─č─▒ duyurulmul┼čtu. Belarus Cumhurba┼čkan─▒ Aleksandr Luka┼čenko’nun bas─▒n ofisinden yap─▒lan aç─▒klamada, Luka┼čenko ile Rusya Devlet Ba┼čkan─▒ Vladimir Putin aras─▒nda gerçekle┼čen telefon görü┼čmesinde, a┼č─▒y─▒ ilk Belarus’un alaca─č─▒na karar verildi─či ifade etmi┼čti.


├ľNE ├çIKAN HABERLER