Çeşmede darp edilen manken için Ukrayna İçişleri Bakanlığı devrede

Dünya haberleri

Ukrayna İçişleri Bakanlığı, Ukraynalı manken Darya Krilyukun Çeşmede darp edildiği iddiasıyla ilgili soruşturmanın hızlı ilerlemesi konusunda Türkiyeden talepte bulundu.

Sonat KEREM / KİEV, (DHA)

Ukrayna İçişleri Bakan Yardımcısı Anton Geraşçenko, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un talimatı üzerine, konuyla ilgili Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği Müsteşarı Buket Kabakçı ile görüştüğünü belirtti. Kabakçı’ya, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere’ye hitaben yazılan mektubu ilettiğini aktaran Ukraynalı yetkili, “Objektif, şeffaf ve hızlı bir soruşturma yürütülmesini ve faillerin adalete teslim edilmesini bekliyoruz” ifadesini kullandı. Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği yetkilileri ise Türkiye'de ilgili makamların konunun yakın takipçisi olduğu ve hukuk çerçevesinde gerekli tüm adımların atılacağı konusunda Ukraynalı yetkililerin bilgilendirildiğini ifade etti.


KRİLYUK’TEN TÜRKLERE TEŞEKKÜR


Öte yandan Darya Krilyuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendisini destekleyen Türk vatandaşlarına ve Türkiye hükümetine teşekkür etti. Krilyuk, “Yaşadığımız üzücü olaydan ötürü uzuntumu ve acımı paylaşan çok sevgili Turk vatandaşlarına, beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Olayın takipçisi olan Turizm Bakanı Sayın Mehmet Ersoy, Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik’e konu uzerindeki hassasiyetlerinden ötürü ayrıca teşekkur ederim. Bilinmesini isterim ki, Turkiye’de tatil yapmak çok keyifli, herkesi Turkiye’de ozgurce tatil yapmaya çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN HABERLER