MadridűÇÖden ─░spanya h├╝k├╝metine koronavir├╝s ├ža─čr─▒s─▒

D├╝nya haberleri

─░spanyaűÇÖn─▒n Madrid B├Âlgesi Ba┼čkan Yard─▒mc─▒s─▒ Ignacio Aguado, ─░spanya h├╝k├╝metini koronavir├╝s (Covid-19) ile ilgili uyar─▒da bulunarak,┬áűÇťMadrid salg─▒nda iyiye gitmiyor. K├Ât├╝ye gidiyor. Art─▒k daha b├╝y├╝k ├žabalar g├Âstermemiz gerekecekűÇŁ dedi.

─░spanya, (DHA)

Dünyay─▒ etkisi alt─▒na alan koronavirüs (Covid-19) salg─▒n─▒ tüm h─▒z─▒yla sürüyor. Salg─▒nda son günlerde kritik vaka art─▒┼člar─▒n─▒n ya┼čand─▒─č─▒ ─░spanya’n─▒n Madrid Bölgesi Ba┼čkan Yard─▒mc─▒s─▒ Ignacio Aguado, ─░spanyol hükümetine koronavirüs (Covid-19) salg─▒n─▒ konusunda daha aktif rol oynamas─▒ konusunda ça─čr─▒da bulundu. Aguado, “Madrid'de salg─▒n─▒n durumu iyiye gitmiyor. Daha da kötüye gidiyor. Art─▒k daha büyük çabalar göstermemiz gerekecek. ─░spanya hükümetinin Madrid'deki salg─▒n─▒n kontrolüne güçlü bir ┼čekilde dahil olmas─▒ gerekiyor” dedi. Aguado, salg─▒nla bölgesel yönetimin ba┼ča ç─▒kamayaca─č─▒n─▒ ifade ederek, “Bölgesel yönetimin bu tür bir salg─▒n─▒ tek ba┼č─▒na ortadan kald─▒rmas─▒ kesinlikle imkans─▒zd─▒r” ifadelerini kulland─▒.


─░SPANYA’DA SON DURUM


─░spanya’da vaka say─▒s─▒nda art─▒┼č sürüyor. Ülkede son aç─▒klanan verilere göre 24 saatte 11 bin 193 ki┼čide daha virüs tespit edildi, 239 ki┼či daha ya┼čam─▒n─▒ yitirdi. Toplam vaka say─▒s─▒ 614 bin 360’a, toplam can kayb─▒ ise 30 bin 243’e ula┼čt─▒.

├ľNE ├çIKAN HABERLER