Bakanlar Soylu ve Karaismailo─člu, Giresun'da

Yurt haberleri

GiresunűÇÖda sa─čanak sonucu meydana gelen, 5'i asker 11 ki┼činin hayat─▒n─▒ kaybetti─či sel sonras─▒ kay─▒p 4 ki┼čiyi arama ├žal─▒┼čmalar─▒na devam ediliyor. ─░├ži┼čleri Bakan─▒ S├╝leyman Soylu ile Ula┼čt─▒rma ve Altyap─▒ Bakan─▒ Adil Karaismailo─člu da┬ásel felaketinin ya┼čand─▒─č─▒ Giresun'da incelemelerini s├╝rd├╝r├╝yor.┬á

Sel├žuk BA┼×AR- Nurullah CABR─░/G─░RESUN, (DHA)

Giresun'da 22 A─čustos'ta meydana gelen selin ard─▒ndan bölgede incelemelerine devam eden ─░çi┼čleri Bakan─▒ Soylu ile Ula┼čt─▒rma ve Altyap─▒ Bakan─▒ Karaismailo─člu, Giresun Valili─či’nde düzenlenen Koordinasyon ve De─čerlendirme Toplant─▒s─▒'na kat─▒ld─▒. Bas─▒na kapal─▒ yap─▒lan toplant─▒da, ilçelerde meydana gelen sel, ta┼čk─▒n ve heyelanlar─▒n ard─▒ndan gerçekle┼čtirilen çal─▒┼čmalar ile planlanan faaliyetler de─čerlendirildi.

ÇALDA─× KÖYÜNE Z─░YARET

Bakanlar Soylu ve Karaismailo─člu, daha sonra Çalda─č köyünde sel sular─▒na kap─▒larak, kaybolan Emine ve Davut Akgün'ün yak─▒nlar─▒yla görü┼čüp, arama- kurtarma çal─▒┼čmalar─▒na ili┼čkin AFAD yetkililerinden bilgi ald─▒. Buradaki AFAD Yönetim Merkezi'ni ziyaret eden Soylu ve Karaismailo─člu, selde hasar gören ve y─▒k─▒lan evleri inceleyerek, köy sakinlerinin taleplerini dinledi. Kay─▒p ki┼čilerin bulunmas─▒ amac─▒yla sürdürülen arama çal─▒┼čmalar─▒ hakk─▒nda bilgi alan iki bakan, incelemeleri s─▒ras─▒nda çocuklara da çe┼čitli hediyeler verdi. Bakanlar, daha sonra yaralar─▒n h─▒zla sar─▒ld─▒─č─▒ Giresun'un Dereli ilçesine gelerek, burada sürdürülen çal─▒┼čmalar─▒ inceleyip, yetkililerden bilgi ald─▒. ─░┼č yerlerini düzenleyen esnaf─▒ da ziyaret eden bakanlar, vatanda┼č ve esnaf ile sohbet etti.

KAYIPLAR ARANIYOR

Öte yandan sel felaketinde kaybolan operatör Ali Akbulut, Umut Cantürk, Davut ile Emine Akgün’ü arama çal─▒┼čmalar─▒ da sürüyor. Çevre illerden takviyeye gelen AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AKUT ve belediye ekipleri dere yataklar─▒n─▒ kar─▒┼č kar─▒┼č tar─▒yor. Dalg─▒ç ekipleri de su alt─▒n─▒ tarayarak, dere yataklar─▒nda kay─▒plardan iz ar─▒yor. Ekipler ayr─▒ca Karadeniz'de de arama çal─▒┼čmalar─▒ yürütüyor. Kadavra köpeklerinin de kullan─▒ld─▒─č─▒ aramalarda yakla┼č─▒k 250 ki┼čilik personel görev al─▒yor. Sel kay─▒plar─▒n─▒n aileleri de bölgede hüzünlü bekleyi┼čine devam ediyor.

├ľNE ├çIKAN HABERLER