TIR alev alev yand─▒

Yurt haberleri

KocaeliűÇÖnin Ba┼čiskele il├žesinde bariyerlere ├žarpan TIR alev alev yand─▒. S├╝r├╝c├╝ kazay─▒ hafif yan─▒klarla atlatt─▒.

Din├žer AKB─░R/BA┼×─░SKELE (Kocaeli), (DHA)

Olay Ba┼čiskele D-130 Karayolu Sanayi Köprülü Kav┼čak giri┼činde meydana geldi. Manisa’dan Gebze’ye giden Hakan Z. yönetimindeki bo┼č boya ve tiner kovas─▒ yüklü TIR, bilinmeyen bir nedenle kontrolden ç─▒kt─▒. D-130 Karayolu ile yan yolu birbirinden ay─▒ran bariyerlere çarpan TIR, yakla┼č─▒k 30 metre sürüklendikten sonra yanmaya ba┼člad─▒. Bu s─▒rada araçtan ç─▒kan sürücü Hakan Z., itfaiyeyi arayarak yard─▒m istedi.

Olay yerine polis, itfaiye ve acil sa─čl─▒k ekipleri geldi. ─░tfaiye ekipleri TIR’─▒ tamamen saran alevlere müdahale ederken, acil sa─čl─▒k ekipleri de kolunda hafif yan─▒klar bulundu─ču ö─črenilen sürücü Hakan Z.'ye müdahalede bulunduktan sonra Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kald─▒rd─▒.

Tamamen yanarak kullan─▒lamaz hale gelen TIR, itfaiyenin yakla┼č─▒k 1 saatlik müdahalesi sonunda söndürüldü. Yang─▒n nedeniyle D-130 Karayolu ─░zmit yönü trafi─če kapan─▒rken, araçlar polis taraf─▒ndan yan yollara yönlendirildi. Yanan TIR’─▒n vinç yard─▒m─▒yla bulundu─ču yerden al─▒nmas─▒n─▒n ard─▒ndan yol tekrar trafi─če aç─▒ld─▒.

├ľNE ├çIKAN HABERLER