FET├ľűÇÖn├╝n 'mahrem infaz koruma memurlar─▒' adliyeye sevk edildi

Yurt haberleri

Tekirda─č merkezli 14 ilde, FET├ľ/PDYűÇśnin 'mahrem ceza infaz koruma memurlar─▒'na y├Ânelik d├╝zenlenen operasyonda yakalanarak, g├Âzalt─▒na al─▒nan 23 ┼č├╝pheli, adliyeye sevk edildi.

Ruhan YAL├çIN/TEK─░RDA─×, (DHA)-┬á

Tekirda─č Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒l─▒─č─▒, FETÖ/PDY’nin 'mahrem ceza infaz koruma memurlar─▒' yap─▒lanmas─▒na yönelik soru┼čturma ba┼člatt─▒. Soru┼čturmada, 20 ‘mahrem abi’nin, 2012-2014 y─▒llar─▒ aras─▒nda, ‘hizmet hatt─▒’ olarak adland─▒rd─▒klar─▒ ‘operasyonel hatlar’ ile yakla┼č─▒k 500 infaz koruma memuru ile ard─▒┼č─▒k arama yaparak, irtibat kurdu─ču saptand─▒.

Ba┼čsavc─▒l─▒k, soru┼čturma kapsam─▒nda 24 ┼čüpheli hakk─▒nda yakalama karar─▒ verdi. Tekirda─č Emniyet Müdürlü─čü Kaçakç─▒l─▒k ve Organize Suçlarla Mücadele ┼×ube Müdürlü─čü ekipleri de Tekirda─č'─▒n yan─▒ s─▒ra Adana, Ad─▒yaman, Ankara, Bal─▒kesir, Bursa, Elaz─▒─č, ─░stanbul, ┼×anl─▒urfa, K─▒rklareli, Sinop, Samsun, Rize ve Kahramanmara┼č'ta e┼č zamanl─▒ operasyon düzenledi. Operasyonlarda 2’si ihraç 23 ┼čüpheli, gözalt─▒na al─▒nd─▒. Tekirda─č Emniyet Müdürlü─čü’ne getirilen ┼čüpheliler, bu sabah adliyeye sevk edildi. Firari 1 ┼čüphelinin yakalanmas─▒ için çal─▒┼čmalar sürüyor.

├ľNE ├çIKAN HABERLER