GiresunűÇÖdan bir ac─▒ haber daha!

Yurt haberleri

GiresunűÇÖda sel felaketinde kay─▒p olarak aranan 5 ki┼čiden Jandarma Uzman ├çavu┼č Sami Y─▒lmazűÇÖ─▒n cans─▒z bedeni, Har┼čit ├çay─▒űÇÖnda bulundu. Y─▒lmaz'─▒n bulunmas─▒yla selde ya┼čam─▒n─▒ yitirenlerin say─▒s─▒ 11'e y├╝kselirken, kay─▒p 4 ki┼čiyi arama ├žal─▒┼čmalar─▒ s├╝rd├╝r├╝l├╝yor.

Sel├žuk BA┼×AR-Nurullah CABR─░/G─░RESUN, (DHA)

Kentte, 22 A─čustos’ta ya┼čanan sel felaketinde, kay─▒p olarak aranan 5 ki┼čiden 1’inin daha cans─▒z bedenine ula┼č─▒ld─▒. Arama kurtarma ekiplerince, Do─čankent-Tirabolu ilçeleri aras─▒ndaki Ta┼čoca─č─▒ mevkisinde kayboldu─ču yerden 7 kilometre a┼ča─č─▒da, Har┼čit Çay─▒’nda bulunan cans─▒z bedenin, Osmaniyeli Jandarma Uzman Çavu┼č Sami Y─▒lmaz’a ait oldu─ču belirlendi. 1 kayb─▒n daha bulunmas─▒yla selde ya┼čam─▒n─▒ yitirenlerin say─▒s─▒ 11'e yükselirken, 4 ki┼čiyi arama çal─▒┼čmalar─▒ sürüyor.

Sel nedeniyle arama-kurtarma faaliyetine kat─▒lmak için bölgeye ula┼čan Jandarma Uzman Çavu┼č Sami Y─▒lmaz ile 4 jandarma personelinin bulundu─ču araç, Tirebolu-Do─čankent yolunun 12'nci kilometresinde menfezin çökmesi sonucu dereye dü┼čmü┼čtü. Jandarma Uzman Çavu┼č Onur K─▒ran, Jandarma Uzman Çavu┼č Burak Tok, Jandarma Uzman Çavu┼č Erdem Ç─▒t─▒r, Jandarma Uzman Çavu┼č Aykut Variyenli ve Jandarma Uzman Çavu┼č Sami Y─▒lmaz'─▒n ┼čehit oldu─ču felakette Kemal Akar, Betül Akgün, ─░smail Güdük, Yasemin Özdemir, Ali Ayd─▒n ve Akif Abdio─člu hayat─▒n─▒ kaybetti. Kaybolan operatör Ali Akbulut, Umut Cantürk, Davut Akgün ve Emine Akgün ise halen aran─▒yor. Çevre illerden takviye gelen AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AKUT ve belediye ekipleri dere yataklar─▒n─▒ kar─▒┼č kar─▒┼č ar─▒yor. Dalg─▒ç ekipler de su alt─▒n─▒ tarayarak dere yataklar─▒nda kay─▒plardan iz bulmaya çal─▒┼čyor. Bölgedeki aramalar 2 farkl─▒ noktada yo─čunla┼čt─▒r─▒l─▒rken, dalg─▒ç ekipleri ise Karadeniz'de arama çal─▒┼čmas─▒ yürütüyor. Kadavra köpeklerinin de e┼člik etti─či aramalarda yakla┼č─▒k 250 personel görev al─▒yor.

YARALAR SARILIYOR

Dereli ilçesinde esnaf, etkili ya─č─▒┼č─▒n ard─▒ndan gelen ta┼čk─▒nla çamur, ta┼č ve toprakla kaplanan i┼č yerlerini temizlemeye çal─▒┼č─▒yor. ─░lçede çok say─▒da i┼č yerinin temizli─či bitme a┼čamas─▒na gelirken, esnaf da dükkânlar─▒n─▒ kullan─▒ma haz─▒r hale getirmek için u─čra┼č veriyor. Di─čer yandan da ilçede altyap─▒ çal─▒┼čmalar─▒ sürdürülüyor.

├ľNE ├çIKAN HABERLER