EN ÇOK OKUNANLAR

MTV'nin yeni yılda yüzde 25 olarak uygulanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de

Bakan Soylu: İlçe başkanımıza pusu kurarak öldüreni, HDP milletvekilinin evinde yakaladık

Üsküdar'da otomobil takla attı: 3 yaralı

Kaza yapan spor otomobilin sürücüsü, aracını bırakıp kaçtı

POLİTİKA

ANKARA (DHA) 14.11.2012 14:38

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

"CHP GENEL BAŞKANI NE KENDİ KİŞİSEL TARİHİNİ NE DE CHP'NİN TARİHİNİ KONUŞAMAZ"

"60 yıl öncesi anlatılınca bunu kendisi patolojik vaka olarak değerlendiriyor. Patolojik vaka, çocukluğundan bahsetmek, anne babayı yadetmek değildir. Patolojik vaka, kendi geçmişinden bahsedememek, o konuya hiç ama hiç girmemektir. Dikkat edin CHP Genel Başkanı ne kendi kişisel tarihini ne de CHP'nin tarihini konuşamaz. Zira her ikisinde de Dersim var. Her ikisinde de Dersim ile yüzleşmek zorunda. Zalim CHP ile mazlum Dersim arasında bir tercih yapmak zorunda ama bunu yapamıyor. İşte asıl patolojik vaka budur. CHP Genel Başkanı Dersim ile CHP arasında bir reddi miras tercihi yapmak zorunda kalmış ve Dersim'i reddetmiş, üzerine örtmüş, onu unutmuştur. CHP Genel Başkanı bir Seyit Rıza olmak yerine, Seyit Rıza'nın en azından izinden gitmek yerine işte o işbirlikçilerle hareket etmeyi, Dersim'in üzerine örtmeyi tercih etmiştir. Ortada bir patolojik vaka varsa o da işte budur Onlar 50-60 yıl öncesini konuşmayı patolojik vaka olarak görürken, biz 1071 ruhunu 2071'e taşımanın azmi ve gayreti içindeyiz. Farkımız budur"

"DİKTATÖRLERİN HEYKELLERİ YIKILIRKEN BUNLARIN AKLI SADECE HEYKEL DİKMEYE YETİYOR"

"Dün BDP'nin eşbaşkanı çıktı; bölücübaşının heykelini dikeceklerini söyledi. İşte bunlar sadece böyle beton dökerler. Kalp, taştan olunca ruh da işte böyle beton hayali görür. Dünyanın her yerinde diktatörlerin heykelleri yıkılırken bunların aklı sadece heykel dikmeye yetiyor. Bunu defalarca söyledim, BDP, Doğu'nun, Güneydoğu'nun CHP'si olma yolunda emin adımlarla ilerliyor Saddam'ın, Stalin'in, Lenin'in, Tito'nun, Esed'in heykelleri tek tek yıkılıyor. Hiç merak etmeyin, bunların heykelleri bu topraklarda kendilerine kaide bile bulamaz. Her biri birer medeniyet ve tarih şehri olan Doğu ve Güneydoğu'nun şehirlerindeki o manevi atmosfer, bunların hayallerindeki o heykeli daha yapılmadan paramparça edecek güce, kudrete sahiptir. Şehirlerin ruhuna dokunmanın vebali çok ağırdır. Biz şu anda milletçe maalesef bu vebali taşıyoruz. Bu vebalden kurtulmak için Taksim'de olduğu gibi yıkılan tarihi yeniden ayağa kaldırmanın mücadelesini veriyoruz. Ne yazarsanız yazın. Biz Taksim'i tekrar tarihiyle, tekrar ruhuyla buluşturuyoruz, buluşturacağız"

"MHP'LİLER HİÇ ENDİŞE ETMESİNLER"

"MHP'liler hiç endişe etmesinler. Türkiye'yi bölmeye yönelik bir girişim olursa biz onun karşısında sizden çok daha önce dururuz ve sapasağlam dururuz. Bunların kendilerine güveni yok, özgüveni hiç yok. Biz Türkiye'ye güveniyoruz. Biz millete güveniyoruz. Biz kendimize güveniyoruz ve cesaretle atılması gereken adımları atıyoruz" O kadar büyük bir korku, o kadar büyük bir paranoya içindekiler ki atılan her adımın, yapılan her reformun Türkiye'yi böleceğine inanıyorlar. Niye, çünkü o adımı AK Parti iktidarı atıyor onun için. Bunların kendilerine güveni yok, özgüveni hiç yok. Biz Türkiye'ye güveniyoruz"

BÜYÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YASASI

"Muhalefet bu düzenlemenin bir seçim yatırımı olduğu iddiasını her fırsatta dile getirdi. Anlamadıkları şu, biz şark kurnazlığı yaparak seçim kazananlardan

olmadık. Bu şekilde seçim kazananlardan da değiliz.Biz popülizmle, ayak oyunlarıyla, sinsi planlarla seçime giren bir parti hiç değiliz ve hiçbir zaman da olmayız. Bizim her seçimde tek enstrümanımız var. O da hizmettir. İnşallah 2023'e çok daha yaşanabilir, çok daha sağlıklı, tarihle moderni, eskiyle yeniyi, yapıyla özellikle yeşili kaynaştırmış şehirlerle gireceğiz"
1

MTV'nin yeni yılda yüzde 25 olarak uygulanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de

2

Bakan Soylu: İlçe başkanımıza pusu kurarak öldüreni, HDP milletvekilinin evinde yakaladık

3

Üsküdar'da otomobil takla attı: 3 yaralı

4

Kaza yapan spor otomobilin sürücüsü, aracını bırakıp kaçtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizden bize güvenmesini ve sabırlı olmasını istiyorum
Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı; 20 bin 874 yeni vaka, 192 can kaybı
İsmail Demir'den 'ASELSAN' açıklaması: Dezenformasyon, gerçekten şaşırıyoruz
Kıyafetleri kirli diye araçtan indirilmek istenmişti! Ders gibi sözlerle şoföre sahip çıktı
Kaza yapan spor otomobilin sürücüsü, aracını bırakıp kaçtı
Cadde ortasında eski kocası tarafından bıçaklandı
.
Bebeğini öldüresiye döven babaya 20 yıla kadar hapis istemi
Hamile kadının bulunduğu araca saldıran baklavacıların davası yeniden görülmeye başlandı 
Beyoğlu'nda sokakta sıkışan minibüs ile içindekileri itfaiye kurtardı
Bakan Varank, eşinin doğum haberini TBMM'de bütçe görüşmesinde aldı
Yurttaki satırlı cinayetin şüphelisi, kontrollerini 4 aydır yaptırmamış
Tek suçu otomobilinin benzemesiydi: Yanlışlıkla kurşun yağmuruna tutmuşlar
İnternetten diş protezi sipariş verdi, kullanılmış plastik ürün geldi
Servis bekleyen öğrenciler, otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtuldu