EN ÇOK OKUNANLAR

YHS

İZMİR, (DHA) (DHA) 16.01.2017 11:21

EGE Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Başkanı Mehmet Ali Susam ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette Susam'a başkan yardımcıları Sıtkı Şükürer, Hasan Küçükkurt ile yönetim kurulu üyeleri Mustafa İduğ, Prof. Dr. Semra Öncü, Gönül Soyoğul ve Moris Bencuya eşlik etti. Ziyarette konuşan EGEV Başkanı Mehmet Ali Susam, bölgesel koordinasyonla ekonomiye katkı verecek çalışmalar yapmak istediklerini söyledi. Susam, "Türkiye zor günler geçirmektedir. Ülkenin içinde bulunduğu zor koşullara rağmen EGEV ekonomik kalkınmanın ve toplumsal refahın oluşması için önemli işlevler üstlenecektir. Ege Bölgesi'nin Türkiye'de farklı bir konumu bulunmakta. Bölgemiz sanayide, yüksek teknolojide, tarımda, turizmde, fuarcılıkta önemli bir potansiyele sahip. Amacımız bu potansiyeli doğru kullanmak, bölgedeki diğer kurum kuruluşlarla koordinasyon ve güçbirliği içinde ekonomiye katkı verecek yeni projeler hazırlamak, sektörlerin önündeki sorunları çözmek olacaktır" dedi.
EGEV'in güçlü bir yapısı olduğunu belirten Susam, "Mütevelli heyetimizi 10 Ege ilinin vali, belediye başkanı, üniversite rektörleri, oda ve birlik başkanları ile sivil toplum kuruluşları başkanları oluşturuyor. Toplumu oluşturan kesimlerin geniş katılımıyla, akıl ve bilimi rehber edinen çalışmalar yürüteceğiz. Bu çerçevede yerel yönetimlerin ve hükümetin de gereken desteği vereceğine inanıyoruz" diye konuştu.
EGEV'in vizyonu ile Ege Bölgesi ve Türk ekonomisine önemli katkılar vereceğine inandığını kaydeden İzmir Valisi Erol Ayyıldız ise ziyaret için teşekkür etti. İzmir'in Ege Bölgesi'nin lokomotif ili olduğuna dikkat çeken Ayyıldız, "Toplumsal konsensüsü esas alacak çalışmalarınızda başarılı olacağınıza eminim. İzmir Ege Bölgesi'nin ağabeyidir, örnek ilidir. İzmir çıkışlı çalışmalar diğer illerin de yükselişe geçmesine öncülük edecektir. Bizim görevimiz de kendisine önemli bir vizyon çizen EGEV'in çalışmalarına destek olmaktır. Bu noktada elimizden geleni yapacağız" dedi.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizden bize güvenmesini ve sabırlı olmasını istiyorum
Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı; 20 bin 874 yeni vaka, 192 can kaybı
İsmail Demir'den 'ASELSAN' açıklaması: Dezenformasyon, gerçekten şaşırıyoruz
Kıyafetleri kirli diye araçtan indirilmek istenmişti! Ders gibi sözlerle şoföre sahip çıktı
Cadde ortasında eski kocası tarafından bıçaklandı
Bebeğini öldüresiye döven babaya 20 yıla kadar hapis istemi
.
Hamile kadının bulunduğu araca saldıran baklavacıların davası yeniden görülmeye başlandı 
Beyoğlu'nda sokakta sıkışan minibüs ile içindekileri itfaiye kurtardı
Bakan Varank, eşinin doğum haberini TBMM'de bütçe görüşmesinde aldı
Yurttaki satırlı cinayetin şüphelisi, kontrollerini 4 aydır yaptırmamış
Tek suçu otomobilinin benzemesiydi: Yanlışlıkla kurşun yağmuruna tutmuşlar
İnternetten diş protezi sipariş verdi, kullanılmış plastik ürün geldi
Servis bekleyen öğrenciler, otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtuldu
Birlikte yaşadığı hamile Sezen'i öldüren sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet istemi