EN ÇOK OKUNANLAR

Uludağ'da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra iz bulundu

Cezaevi çıkışında eşini gelinlikle karşılamıştı... Dehşet dolu anları böyle anlattı

Düzce'de feci kaza! Ölü ve yaralılar var

Yer: Kadıköy... Ortalık savaş alanına döndü

Ölümden döndüler!

Bebeklerle değil arabalarla oynuyordu; hayallerinin peşinde koşuyor

Eğitim

İYYÜ Tıp Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Selin GÜRSEL – Özgür KUMANOVALI/ İSTANBUL, (DHA) - 03.11.2018 09:21

İSTANBUL Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, “Ömürleri boyunca bu önlüğü lekelemesinler. Bu beyaz önlükleri mesleğin hak ettiği saygınlıkla gururla ve onurla taşısınlar” dedi.

Önlük giyme töreni, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Erhan Zafer Akgüç Konferans Salonu’nda düzenlendi. Mesleğe ilk adımlarını atan 100 öğrenci, 'Beyaz Önlük Giyme Töreni’nde aileleriyle duygusal anlar yaşadı. Törene İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Prof. Dr. Özdem Anğ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“SİZ BAŞARIYA MAHKUMSUNUZ"

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Bugün o beyaz önlükle buluşacak sevgili gençlerimiz aslında bana göre birçok sorumlulukla buluşmuş olacak. Sırtlarında çok keyifli ama önemli bir yükü taşıyacaklar. Bu önlükler müthiş bir fedakarlığın simgesidir. Dürüst, doğru, sahici,mütevazı ve sabırlı olmak bu önlüğün sorumluluğudur. Ve başarılı olmak da çok önemlidir, siz başarıya mahkumsunuz. Başarısızlık diye bir şey, bir hekimin lügatında olamaz” dedi.

Öğrenci Temsilcisi Öznur Oduncu’nun da konuştuğu törene onur konuğu olarak katılan Prof. Dr. Özdem Anğ, beyaz önlüğün ve önlük giyme törenlerinin geçmişi hakkında öğrencileri bilgilendirdi. 

“HEKİMLİĞE İLK ADIMI ATMIŞ OLUYORLAR”

Törenin heyecan verici ve gurur kaynağı olduğunu ifade eden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, “Hekimlik mesleğinin üniforması olarak kabul ettiğimiz beyaz önlükleri giyme törenimiz geleneksel bir tören. Öğrencilerimiz boyunlarında steteskopları ve sırtlarındaki bu beyaz önlükle hekimliğe ilk adımı atmış oluyorlar. Ben çocuklarıma, mesleğe ilk adımı attıkları bugünde mesleklerinin ne denli büyük ve farklı olduğunu, nasıl bir özveri ve çalışma gerektirdiğini anlatmaya çalışıyorum. Onlara hayırlı ve uğurlu olması dilekleriyle gömleklerini giydirdik” dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Prof. Dr. Budak, “Ömürleri boyunca bu önlüğü lekelemesinler. Bu beyaz önlükleri mesleğin hak ettiği saygınlıkla gururla ve onurla taşısınlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve öğretim üyeleri tarafından öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

1

Uludağ'da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra iz bulundu

2

Cezaevi çıkışında eşini gelinlikle karşılamıştı... Dehşet dolu anları böyle anlattı

3

Düzce'de feci kaza! Ölü ve yaralılar var

4

Yer: Kadıköy... Ortalık savaş alanına döndü

5

Ölümden döndüler!

6

Bebeklerle değil arabalarla oynuyordu; hayallerinin peşinde koşuyor

7

Kıskandığı için döven erkek arkadaşından şikayetçi olmadı

8

Yunanistan'da 4.3 büyüklüğünde deprem

EN YENİLER

Gülsin Onay, Mersinli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı
Adanalıların yeni gözdesi... İlgi büyük
Sabiha Gökçen'de yılın 11 ayında 32 milyon yolcuya hizmet verildi
Pegasus'un ikinci ‘A321 Neo'su filoya katıldı
Üniversiteler ‘Uluslararası Mevlana Sempozyumu' düzenliyor
Cezaevi çıkışında eşini gelinlikle karşılamıştı... Dehşet dolu anları böyle anlattı
İnsan Kaynakları Ofisi'nden Kariyer Merkezleri için 3 yeni hizmet
İki kardeşin yargılandığı cinayet kamerada
Ümraniye, Uluslararası Aşıklar Şöleni'ne ev sahipliği yaptı