EN ÇOK OKUNANLAR

Diyanet İşleri Başkanlığı'na Ali Erbaş yeniden atandı

Pereira: Deplasmanda alınan 1 puan 1 puandır

Otomobilin çarptığı 9 yaşındaki Sıraç, yaşamını yitirdi

Evin bahçesine uçan otomobilin sürücüsü ağır yaralandı

Olympiakos kendi evinde Antwerp'e karşı kazandı

Menderes açıklarında 28 kaçak göçmen kurtarıldı

Eğitim

Türkiye'nin en başarılı 10 genci aranıyor... Başvurular başladı

İSTANBUL DHA 21.04.2021 17:35
Türkiye'nin en başarılı 10 genci aranıyor... Başvurular başladı

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği'nin (JCI) dünya çapında 1981 yılından bu yana düzenlediği, "Ten Outstanding Young Persons of The World" Türkiye ayağı olan 'TOYP- Türkiye'nin 10 Başarılı Genci' yarışmasının adaylık süreci başladı.

'TOYP- Türkiye'nin 10 Başarılı Genci' projesi, başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor. Kendi kategorisinde fark yaratan adaylar, her yıl kasım ayında düzenlenen TOYP Ödül Töreninde 'Türkiye'nin On Başarılı Genci' seçilerek uluslararası geçerliliği olan TOYP Ödülünün sahibi olacak.

Türkiye'de gençlerin başarılarını görünür kılma amacıyla TOYP Türkiye tarafından bu yıl 27'ncisi düzenlenecek olan yarışmada 10 farklı kategoride "Türkiye'nin 10 Başarılı Genci", alanında uzman jüri komitesi tarafından seçilecek. Seçilen gençler bu yıl başarılarını "TOYP Dünya Finali"ne taşıma şansına sahip olacak.

TÜRKİYE'DEN 18 KİŞİ TOYP DÜNYA BİRİNCİSİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

TOYP Türkiye, 26 yıllık geçmişinde 18 dünya birincisi çıkardı. TOYP dünya birinciliği ödülünü almaya hak kazanan 18 kişi arasında Türkiye'de çok önemli projelerin mimarları yer alıyor.

DÜNYA BİRİNCİLERİ

2019'da, Dr. Gözde Durmuş, “Tıbbi Yenilik ve Buluşlar" ve Duygu Yılmaz, "İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik", 2018'de Dr. Burçin Mutlu Pakdil, "Bilimsel Önderlik", 2017'de Dr. Engin Durgun, “Akademik Önderlik" ve Ahmet Kuzubaşlı, “İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik", 2016'da Dr. Mehmet Z.Baykara, “Fen ve Teknik Gelişme" ve Dr. Canan Dağdeviren, “Tibbi Yenilik ve Buluşlar", 2014'te Bulut Ersavaş, “İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik", 2013'te Tülin Akın, "İş Dünyası Ekonomi ve/veya Girişimcilik" ve Hasibe Kızıltaş, “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet", 2011'de Şafak Pavey, “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı", 2009'da Tuğba Kalafatoğlu, “Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi" ve Utkan Demirci, “Tıbbi Yenilikler ve Buluşlar", 2007'de Dr. Hilmi Volkan Demir, “Bilimsel Önderlik", 1999'da Dr. Hasan Alanyalı, “Fen ve Teknik Gelişme" ve Harun Güçlüsoy, “Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik", 1998'de Dr. Arın Namal, “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet" ve Erol User, “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı" projeleriyle birinci seçildi.

BAŞVURULAR

TOYP aday başvuruları 30 Ağustos 2021 tarihine kadar https://toyp.org.tr/ web adresinden online başvuru bölümünden doğrudan yapabileceği gibi, e-posta ile başvuru bölümündeki başvuru formunu doldurarak.basvuru@toyp.org.tr e-posta adresine göndererek de gerçekleştirebilir. 

BAŞVURU ŞARTLARI

TOYP değerlendirmeleri 10 farklı kategoride yapılırken, 18-40 yaş arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes seçtiği bir kategoride başvuru yapabilecek.

KATEGROİLER

1.İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik

2.Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi

3.Bilimsel Önderlik

4.Kültürel Başarı

5.Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik

6.İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı

7.İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet

8.Fen ve Teknik Gelişme

9.Kişisel Başarı

10.Tıbbi Yenilik ve Buluşlar

Başvuru formu, www.toyp.org.tr <http://www.toyp.org.tr/> web sitesinden indirilmelidir. Başvurunun geçerli sayılması için formdaki dört sorunun tam olarak cevaplanması gerekmektedir. Başvuru formuna bir adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir. Başvuru içeriğini zenginleştirici dokümanlar başvuru formuna ayrıca eklenebilir.

GENÇ LİDERLER VE GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ (JCI)

JCI (Junior Chamber International)- Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği, dünya çapında 114 ülkeden 18 - 40 yaşları arasında 200 bini aşkın üyesiyle faaliyet gösteren dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum kuruluşlarından birisi.

JCI Türkiye KKTC ve 15 şehirde 24 şube ve 2 temsilcilikte bulunan 700 üzeri üyesi ile toplumda pozitif değişim yaratacak liderler yetiştirmeye çalışıyor. “Aktif gençler için önde gelen küresel ağ olmak" vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, "Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak" misyonunu gerçekleştirmek için çalışıyor. JCI'nın proje ve aktivitelerini destekleyen milyonlarca üyesi bulunuyor.

1

Diyanet İşleri Başkanlığı'na Ali Erbaş yeniden atandı

2

Pereira: Deplasmanda alınan 1 puan 1 puandır

3

Otomobilin çarptığı 9 yaşındaki Sıraç, yaşamını yitirdi

4

Evin bahçesine uçan otomobilin sürücüsü ağır yaralandı

5

Olympiakos kendi evinde Antwerp'e karşı kazandı

6

Menderes açıklarında 28 kaçak göçmen kurtarıldı

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı! 28 bin 118 yeni vaka, 262 can kaybı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: En kısa sürede enflasyonu kontrol altına alacağız
Galatasaray Avrupa Ligi'ne galibiyetle başladı
Fenerbahçe Almanya'da galibiyeti kaçırdı
Bahçeli: Zillet ittifakının adayının izi sürülürken ayıplı bir strateji takip edilmektedir
Troya Hazineleri, Hisarlık Tepe'nin 3 bin kuruşa kamulaştırılmasıyla kurtulmuş
Selçuk Bayraktar'dan 'Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nda takımlara ziyaret
1999'da Almanya'da kayboldu, 2017'de kemikleri bulundu... Sır perdesi aralandı
Yol yapım çalışmasında 2 bin yıllık lahit mezarlar bulundu
Konya'da yaylada dev yarıklar oluştu 
Roma dönemine ait lahdi 750 bin dolara satmak isterken yakalandılar
Bakan Koca: Bu illerden birindeyseniz daha dikkatli olun
DHA'dan büyük yangının fotoğraf sergisi
Koçköprü Baraj Gölü'ndeki balık ölümlerinin nedeni belli oldu
Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyor