EN ÇOK OKUNANLAR

Belediye üniversitede prezervatif dağıttı... Meclis karıştı

Tavandan başına işçi düşmüştü... O anları anlattı

Dövülüp araçtan atıldı... Bursa'da akılalmaz olay

Tartıştığı oğlunu tüfekle öldürdü

Şırınga çikolatada 10 kuruşluk ihmal

Erdoğan açıklamıştı... Detaylar belli oldu

Ekonomi

Amaç genç girişimcileri desteklemek

İstanbul,  (DHA) 28.11.2017 15:52
Amaç genç girişimcileri desteklemek

Türkiyeli genç girişimciler için harekete geçerek iki ayrı destek programı açan Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG), yeni başvuruları almaya hazırlanıyor. Başvurular arasından seçilecek 24 girişimci adayı ve altı startup, Türkiye’deki eğitimlerin ardından alanında uzman mentorlarıyla bir araya gelmek ve deneyim kazanmak üzere ABD’deki girişimcilik kampına katılacaklar.

Chobani markasıyla ABD’de gıda sektörünün en büyükleri arasına giren iş adamı Hamdi Ulukaya, geçtiğimiz yaz ilk dönem katılımcıları ağırlayan program hakkında açıklamalarda bulundu:

“Girişimciliği Türkiye’nin her noktasından, her bir şehrinden, köyünden, her insan yapabilmeli. İyi yapabilmeli, kimseye borçlu hissetmeden, kimseyi tanımadan, sadece kendi fikrine güvendiği için yapabilmeli. Bu küçük bir işletme de olabilir büyük bir işletme de. HUG’da amacım, benim yaptığımı n Türkiye’nin her köşesinden her insan tarafından yapılabileceğini anlatabilmek. Benden çok daha iyi girişimciler çıkıp çok daha güzel şeyler yapıp hem yurt dışına hem Türkiye içine yeni ürünler sunabilir, problemlere çareler bulabilir. Programa katılan gençlerin her biri pırıl pırıl. Hepsinin yaptıkları işlerle ilham kaynağı olacağına inanıyorum.”

Ulukaya, programa katılan girişimcilere dair beklentilerini ise şöyle ifade etti:

“Bizim ‘Programa katıldıktan sonra şunları yapacaksınız’ diye bir beklentimiz yok. Tek beklentim, onların hayatında, kafasında bir şeyler değişti mi, yeni bir pencere açıldı mı; dünyaya daha farklı bir açıdan bakabiliyorlar mı; bildikleri bir şeyin doğru ya da yanlış olduğunu ispatlayabiliyorlar mı? Programın amacı bu. Bunu onlara çok tekrar ettim çünkü ‘Burada madde madde şunları öğrendin, hadi şimdi git bunları uygula’ diye bir şey yok; sadece ‘Git bak bakalım ne oluyor’ diyebiliriz. İnşallah burada öğrendikleri, gördükleri, zamanı geldiğinde onlara faydalı olacak.

Programa katılan gençlerin her biriyle dostluğumuz baki. Eminim hepsi güzel şeyler yapacak. Anadolu bunu hak ediyor. İlk yılımızda 36 kişi programa seçilip geldi ama ben biliyorum ki 30 bini de böyle, 30 milyonu da… Anadolu insanında bu potansiyel var. HUG ile bizim yapmaya çalıştığımız Anadolu insanına kendi potansiyelini hatırlatmaktan ibaret. Kimseden eksik bir tarafımız yok. Başarmak için hiçbir eksiğimiz yok. HUG, genç girişimcilere ve girişimci olmak isteyenlere bu güveni vermek ve hayallerine inanmalarını sağlamak için yola çıktı.”

Türkiye‘de kurulmuş startupların Amerika pazarı ve dünyaya açılmasına destek olmak için açılan HUG Startup Destek Programı başvuruları, 15 Aralık 2017 ile 20 Ocak 2018 arasında yapılabilecek. Bir girişim fikri olan ve bunu hayata geçirmek için destek arayan gençlere yönelik olan, HUG Girişimci Adayı Destek Programı başvuruları ise 13 Ocak-18 Şubat 2018 arasında alınacak. Başvurular, www.ulukayagirisimi.com üzerinden yapılabilecek.

1

Belediye üniversitede prezervatif dağıttı... Meclis karıştı

2

Tavandan başına işçi düşmüştü... O anları anlattı

3

Dövülüp araçtan atıldı... Bursa'da akılalmaz olay

4

Tartıştığı oğlunu tüfekle öldürdü

5

Şırınga çikolatada 10 kuruşluk ihmal

6

Erdoğan açıklamıştı... Detaylar belli oldu

7

Vahşice öldürmüştü... Yeni gelişme

8

Kız kaçırma iddiasında mahalle savaş alanına döndü

EN YENİLER

Başbakan, askerlerle çektiği şınav çekti
Karagümrük mutlu ayrıldı!
Sahaya 'peluş' yağdı!
Koruma altındaki karacaları avladı
Aşırı yükü taşıyamayan elektrik iletim kablosu yandı
KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Taçoy: Rum yönetimi haydutluktan vazgeçsin
KKTC Dışişleri Bakanı'ndan İHA ve SİHA açıklaması
Metrobüste büyük yoğunluk!
İBB'den Roman çalıştayı