EN ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarla ilgili açıklama

YSK'dan MHP'nin itirazıyla ilgili ara karar

Avcılar'da metrobüste kadını taciz eden şüpheli tutuklandı

'S-400 krizinde Türkiye'nin önünde üç senaryo var'

Aile Bakanlığı'ndan Küçükçekmece'de kız çocuğuna yönelik istismarla ilgili açıklama

Kızlarından ayrılmayan genci dövüp boş araziye attılar

Ekonomi

Gayrimenkul sektör temsilcileri Evim Türkiye Fuarı’ndan mutlu ayrıldı

Gökhan Artan / Düsseldorf, 11 Şubat (DHA) 11.02.2019 15:06
Gayrimenkul sektör temsilcileri Evim Türkiye Fuarı’ndan mutlu ayrıldı

Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılan Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'ndan gayrimenkul firmalarının temsilcileri mutlu olarak ayrıldı.Fuarı beklentilerinin üzerinde bulan ve birçok emlak satışına imza atan sektör temsilcileri, birçok gurbetçi ile de İstanbul'da ağırlamak için sözleştiklerini söylediler.

Dün sona eren fuarı 6 binden fazla kişi ziyaret ederken firmaların yaptıkları tahmini satış bağlantısı 400 milyon liraya ulaştı. 100 milyon liraya yakın ise satış işlemi fuar sırasında gerçekleşti. Fuara katılan firma temsilcileri de Demirören Haber Ajansı'na(DHA) konuştu. Fuar da beklentilerin üzerinde ilgi gördüklerini ifade eden Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin," Yoğun ilgiden kafamızı kaldıramadık. Gerçekten fuar beklentimizin çok çok üstünde oldu. Çok yoğunduk. Daire satışlarımız oldu. Beklemiyorduk işin doğrusu. Çok iyi oldu. Burası çok iyi bir pazar oldu emlak için. Türkiye’nin bu konuda sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Türkiye’nin dövize ihtiyacı var onu da biliyoruz. Dolayısıyla bu iş iyi bir fikir oldu. Hem emlakçılar, inşaatçılar, konut yapanlar gelip burada birşeyler sattılar. Ülkemize döviz gelecek.İnşaat sektörüne az da olsa bir can suyu vermiş olacağız. Diğer taraftan fazlasıyla döviz kazandırmış olacağız o açıdan ayrıca mutluyuz. Bir yerde de Türkiye’de krizin aşılması için de güzel bir vesile oldu" dedi. 

"FUAR SAYESİNDE PROJELERİ AVRUPA'DAKİ VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GETİRDİK"

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise, “Fuara ilgi  çok güzeldi. İstanbul’da yapılan prestijli güzel projeleri buradaki vatandaşlarımızın ayağına getirmiş olduk. Onun için biz gördüğümüz ilgiden ve yaklaşımdan çok memnunuz” diye konuştu. Fuzul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal, “Türkiye’de üretilen konutları Avrupa’daki vatandaşlarımızın ayağına getirdik. Özellikle devlet garantili markalı konutların ürünlerini sergilenmesi, talebi olan vatandaşlar için büyük avantaj oldu. İlginin çok büyük olduğunu gördük.Demirören Grubu'nun ciddi bir çalışma yaptığını biliyoruz. Bununla beraber duyurularını da güzel yapmışlar. Satışlarımız oldu. Biz satışlardan ziyade tanıtımı bundan sonraki fuarlarda olacağımızı gösteriyoruz.Bu fuarın farkı da devlet desteği de olduğu için olumlu sonuçlar getiriyor” şeklinde konuştu. 

"GURBETÇİLERİMİZİ İSTANBUL'DA MİSAFİR ETMEK İÇİN SÖZLEŞTİK"

Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu: “Öncelikle Demirören Medya Grubu’na böyle kapsamlı bir fuar organize ettikleri için teşekkür ediyoruz" dedi ve ekledi: "Bizim Türk firmalar olarak burada gurbette yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelmemiz için son derece önemli bir adımdı. İnşallah devamının da gelmesini arzu ediyoruz. Birçok aileye projelerimizi tanıtma imkanı bulduk. Kendilerini İstanbul’da misafir etmek üzere sözleştik. İnşallah fuar dönüşü bu ailelerle tanışma ve satış sürecini hızlandırıyor olacağız" Metal Yapı Konut Genel Müdür Yardımcısı Mert Durdağ ise şunları söyledi: “Gösterdikleri ilgi memnuniyet verici. Türk vatandaşları kendi memleketlerinde nerede olduğunu ve ödeme seçeneklerini öğrenmek istiyor. Ülkeye dönüş ve ülkeye yatırımla ilgili bir iştah da söz konusu”  Torkam İnşaat Pazarlama ve Satış Koordinatörü Olkan Güneş de, “Biz fuara Nisan ayından itibaren büyük önem verdik. Güzel bir ilgi vardı. Vatandaşlar gerçekten ne almak istediklerini biliyordu" dedi. Fuar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliği, Lineadecor stratejik ortaklığı, THY resmi ulaşım sponsorluğunda 8-10 Şubat tarihlerinde Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılmıştı.

1

Valilikten Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarla ilgili açıklama

2

YSK'dan MHP'nin itirazıyla ilgili ara karar

3

Avcılar'da metrobüste kadını taciz eden şüpheli tutuklandı

4

'S-400 krizinde Türkiye'nin önünde üç senaryo var'

5

Aile Bakanlığı'ndan Küçükçekmece'de kız çocuğuna yönelik istismarla ilgili açıklama

6

Kızlarından ayrılmayan genci dövüp boş araziye attılar

7

Lezzetini tescillediği 'Turbo' mahkemelik oldu!

8

FETÖ'den tutuklanan üsteğmenin cezası belli oldu

EN YENİLER

İstanbul merkezli 11 ilde büyük operasyon! Baronlar tutuklandı
Devrilen motosikletin altında kalan sürücü yaşamını yitirdi
Antalya'da üzücü olay! Çaresizlik içerisinde izledi
Silahlı saldırıya uğradı: 'Ölmedim ayaktayım, paşam'
ASELSAN'ın 'Tekno Macare Platformu' tanıtıldı
Taşocağına verilen ÇED iptalini böyle kutladılar
WhatsApp'a ekran görüntüsü yasağı geliyor
İzmit'te iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı
Ordu'da heyelan nedeniyle 6 ev tahliye edildi