EN ÇOK OKUNANLAR

Dolu nedeniyle hasar alan araçların sahipleri oto sanayilerine akın etti

Avukat Alkurt: Duygu Delen'in balkondan atıldığı netlik kazandı

Çocuğunu işkence ederek öldürdüğü iddia edilen anne tutuklandı 

İlk iş gününde asansör boşluğuna düşerek can verdi

Üsküdar'da otomobilini doludan korumak isterken böyle düştü

2 kişiyi öldürüp, intihar etti

Ekonomi

Girişimci kadınların satış kanalı bir yaşında

İSTANBUL, (DHA) 15.09.2020 12:32
Girişimci kadınların satış kanalı bir yaşında

Kadın girişimcilerin markalarının Morhipo.com müşterileriyle buluştuğu ‘İyi İşler Dükkan’ı, ilk yılını geride bırakıyor. Bir yılda 2 bine yakın ürünü Morhipo.com’da müşterilerinin beğenisine sunduğu belirtilen ‘İyi İşler Dükkan’ının, 6 binden fazla ürünün satışını gerçekleştirdiği duyuruldu.

Boyner Grup ve KAGİDER ortaklığıyla kadın girişimcileri güçlendirmek ve desteklemek için hayata geçirilen “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme’ programına katılan girişimci kadınların ürünlerinin satışa sunulduğu ‘İyi İşler Dükkan’ı, birinci yılını kutluyor. Bir yılda 25 markanın 2 bine yakın ürününü müşterilerle buluşturan ‘İyi İşler Dükkan’da, 6 binden fazla ürünün satışı gerçekleştiğine dikkat çekildi. 

70’TEN FAZLA KADIN GİRİŞİMCİ 

İlk olarak 2015 yılında Boyner Grup ve Dünya Bankası-Uluslararası Finans Kurumu işbirliği ile Boyner Grup markalarına üretim yapan kadın işletme sahipleri için tasarlanan “İyi İşler”, 2018’de Boyner Grup - KAGİDER işbirliği ve Bank Of America-Merril Lynch’in desteğiyle tekstil, hazır giyim, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev ve mutfak tekstili gibi alanlarda faaliyet gösteren kadın üreticileri dahil ederek büyüdü. Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası tarafından da iyi uygulama örneği olarak seçilen “İyi İşler” programında bugüne kadar 70’ten fazla kadın girişimci bireysel ve kurumsal kapasite geliştirme eğitimlerini başarıyla tamamlayarak “İyi İşler” sertifikalarını aldı. Bundan tam bir yıl önce Morhipo.com’da hayata geçirilen ‘İyi İşler Dükkan’ın ise kadın girişimcilerin ürünlerini müşterilerle buluşturmak açısından büyük önem taşıdığı belirtildi. Kadın girişimcilerin pazara erişimlerinde destek sağlayan projenin, e-ticaret ekosistemine yeni Türk markaları kazandırma hedefini de başarıyla yerine getirdiği dile getirildi. 

HANGİ ÜRÜNLER VAR 

“‘İyi İşler Dükkan’da tekstil, hazır giyim, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev ve mutfak tekstili gibi alanlarda faaliyet gösteren 25 markanın ürünleri yer alıyor. Bebek ürünlerinden kadın giyime, çanta ve aksesuarlardan ev dekorasyonuna kadar 2 bine yakın ürün 'İyi İşler Dükkan' çatısı altında Morhipo.com müşterileriyle buluşuyor.” 

YENİ GİRİŞİMCİLERLE YOLA DEVAM EDİYOR 

“İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme' programı yeni dönemde de yeni girişimcilerle yola devam ettiğini hatırlattı. KAGİDER ve Boyner Grup iş birliğinde düzenlenen; satış-pazarlama, hukuk, finans, lojistik ve dijitalleşme başlıkları başta olmak üzere pek çok konuyu içeren kapsamlı eğitim programını tamamlayan yeni tasarımcıların, İyi İşler Dükkan’a katılmaya hak kazanacağı belirtildi. Böylece proje kapsamında daha fazla girişimciye katkı sağlanırken, Morhipo müşterilerine daha geniş bir seçkiyle erişileceğine dikkat çekildi. 

1

Dolu nedeniyle hasar alan araçların sahipleri oto sanayilerine akın etti

2

Avukat Alkurt: Duygu Delen'in balkondan atıldığı netlik kazandı

3

Çocuğunu işkence ederek öldürdüğü iddia edilen anne tutuklandı 

4

İlk iş gününde asansör boşluğuna düşerek can verdi

5

Üsküdar'da otomobilini doludan korumak isterken böyle düştü

6

2 kişiyi öldürüp, intihar etti

7

Pitonla korkutup senet imzalattıkları ortaya çıktı

8

Kazada ikiye ayrılan yüzü, 10 saatlik ameliyatla birleştirildi

EN YENİLER

Mustafa Er: Takımda özgüven eksikliği var
Bakan Varank: Antarktika'da kalıcı üs kuruyoruz
81 il valiliğine gönderildi! Yarın gerçekleştirilecek
MSB: PKK'ya ait silah ve mühimmat imha edildi
Öğrencilere internet üzerinden rehber öğretmen desteği
MKE Ankaragücü, Torgeir Börven ile 2+1 yıllık anlaşma imzaladı
Uzmanından önemli uyarı! 'Meteoroloji'nin uyarılarını ve radarı takip edin'
Belediyeden eğitime destek
Emre Aşık'tan yeni açıklama: Bu evlilik tamamen bir kumpastır