EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da korkutan deprem

Çin'de yaşayan Türk öğretmen 'coronavirüs' ile ilgili gelişmeleri anlattı

Taksiciler yol kesti evrak kontrolü yaptı!

D-100 Karayolu'nda atlara çarptı!

Ehliyetine el konulup para cezası kesilmişti... Mahkemeden emsal karar!

İstanbul'da dev operasyon: Çok sayıda kişi gözaltında

Ekonomi

İş adamı Akpınar: Türk markalarının yeni hedefi Amerika olmalıdır

İSTANBUL, (DHA)- 05.12.2017 11:45
İş adamı Akpınar: Türk markalarının yeni hedefi Amerika olmalıdır

TÜRK markalarının Amerika Birleşik Devletleri pazarlarına girmesi için GAOK INVEST Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Gürkan Akpınar tarafından, Orlando'da yürütülen konut projesi Breeze Mar örnek gösterilerek açık davet yapıldı.

GAOK INVEST Yönetim Kurulu Başkanı Türk iş adamı Akpınar yaptığı açıklamada “Ekonomik olarak ülkemiz dar bir boğazdan geçmekte, İnşallah bu süreci güçlü altyapımız ve inancımız ile kısa sürede atlatacağız. Bu süreçte  Amerika Orlando’da gerçekleştirdiğimiz bin 400 adet konuttan oluşan proje de satın alımları öncelikli olarak Türk markalardan yapacağız" dedi.  280 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirilecek olan konut projesinde tüm dairelerin eşyalı olarak tasarlandığını belirten işadamı Akpınar,  “Beyaz eşya, tekstil, mobilya ve inşaat malzemeleri vb. tüketim mallarında satın alım rakamını 100 milyon dolar olarak hesapladık " dedi.

"TÜRK MARKALARI İÇİN ABD'DE BÜYÜK PAZAR POTANSİYELİ VAR"

"Türk markaları, ihracatlarının yüzde 80’inini Avrupa Birliği üyesi ülkelere yapıyor ve yılda yaklaşık 20 milyon adet cihaz satışı yapılıyor" diyen Akpınar " Amerika pazarında bu rakamlar çok daha düşük düzeylerde seyrediyor" diye konuştu.  Akpınar " 'Breeze de Mar' gayrimenkul konut projesinin, Türk markaları için Amerika’da potansiyelin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.  Hem satın alımların Türkiye’den yapılarak ülke ekonomisine katkı sağlaması hem de Türk markaları  Amerika’ya da bu sayede büyük bir girişim örneği olarak gücünü orada da gösterecektir.  Bizim projemiz oradaki potansiyelin ne kadar büyük olduğunun göstergesider. Türkiye’de ki büyük küçük tüm markalar, bizimle iletişime geçebilirler” dedi. 

Dünya elektronik eşya üretiminin yüzde 6’sını,  Avrupa elektronik eşya üretiminin yüzde 28’inin, beyaz eşya tarafında ise başlıca ürün olan buzdolabında Avrupa üretiminin yüzde 20’si Türkler tarafından üretilmektedir.

PROJENİN REKLAM YÜZÜ SERDAR ORTAÇ

İstanbul'da gerçekleşen emlak fuarında 'Breeze de Mar' gayrimenkul projesinin sahibi işadamı Akpınar, reklam yüzü olan Serdar Ortaç ve ünlü sunucu Ebru Akel önceki gün canlı yayında  projenin temelini birlikte atmıştı.

ALMANYA'NIN EN GENÇ BROKER'I SEÇİLDİ

Türk Asıllı Alman iş adamı olan Gürkan Akpınar,  eğitimini Almanya'da tamamladıktan kısa bir zaman sonra girdiği iş hayatında  Almanya'nın 'En başarılı genç broker'ı' seçilmiştir. Projeleri kapsamında, uluslararası yatırım fonları adına Almanya genelinde bir çok şirket alım-satım projelerine imza attı. Gayrimenkul projeleri üzerinde güçlü bir odaklanmaya giden işadamı Akpınar, ulusal ve uluslararası ticari binaların yanı sıra Amerika Orlando'da Breeze de Mar adında büyük bir konut projesini hayata geçirmektedir.

1

Manisa'da korkutan deprem

2

Çin'de yaşayan Türk öğretmen 'coronavirüs' ile ilgili gelişmeleri anlattı

3

Taksiciler yol kesti evrak kontrolü yaptı!

4

D-100 Karayolu'nda atlara çarptı!

5

Ehliyetine el konulup para cezası kesilmişti... Mahkemeden emsal karar!

6

İstanbul'da dev operasyon: Çok sayıda kişi gözaltında

7

Elazığ depreminden yeni görüntüler

8

'Mahallenin genç magandaları' dehşet saçtı!

EN YENİLER

Rejimin saldırısından kaçanların sayısı 600 bine dayandı
MEB, deprem bölgesindeki çocuklara yönelik psikososyal destek eğitimini sürdürüyor
Ankara'da toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi
Galatasaray'dan Saracchi ve Falcao'nun sağlık durumlarıyla ilgili açıklama
Adanaspor'da teknik direktör Engin İpekoğlu ile yollar ayrıldı
Şişli'de araçları hedef alan şüpheli adliyeye sevk edildi
Osman Kavala'nın tahliye talebi reddedildi
Ankara'da eczanelere 'sentetik ilaç' denetimi
Kablo hırsızları ormanda saklanırken yakalandı