EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da halı sahadaki ölüm anı kamerada

Evini bastığı kayınpederini defalarca bıçaklayıp firar etti

Arazide parçalanmış cesedi bulunan Mehmet'in ölümünde 7 kişi tutuklandı

Kamyonetle hafif ticari araç çarpıştı; anne ve 3 çocuğu öldü

Sarıyer'de aşırı hızlı lüks otomobil elektrik direğine çarptı: 3 ağır yaralı

Doktor olacak oğlunu kaybeden baba: Bu kaza değil cinayet

YHS

İZMİR, (DHA) - DHA 29.12.2015 12:01

İZMİR Valiliği'nde imzalanan protokolle, Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'ne 112 acil yardım istasyonu kurulacak.
İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın makamında düzenlenen protokol törenine AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın yanı sıra Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener, Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mustafa Ökmen, Başkan Yardımcısı Erol Urgun, Genel Koordinatör Berna Günaydın Şahin, İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan ve Vakıf Hukuk Müşaviri Avukat Maksut Karaosman katıldı. Nevvar Salih İşgören Vakfı'nın kuruluşundan beri vakfettiği kaynaklarla birlikte önemli hizmetleri sunarak geliştirmeye devam ettiğini belirten İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nin bünyesinde insanlarımızın bir telefonu sonrasında hizmetine koşabilecek, çağrıya cevap verebilecek modern tek katlı prefabrik 112 Acil Yardım İstasyonu'nun yapılmasıyla ilgili protokolü imzaladık. 112 Acil Yardım İstasyonu'nun hayırlı ve uğurlu olmasını bu protokolle birlikte en kısa zamanda inşaatının bitirilerek vatandaşlarımızın istifadesine sunulmasını diliyorum" dedi.
Merhum Salih İşgören ile Nevvar İşgören'e rahmet dileyen ve katkılarından dolayı her zaman kendilerine minnettar olacaklarını ifade eden Vali Toprak, şöyle devam etti:
"Geçmişte Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nin anahtar teslimini nasıl yaptılarsa bu mesuliyeti devam ettirerek oranın ihtiyaçlarına da vakıf yöneticileri katkı sağlamaya devam ediyor. Genel Sekreterimiz de sunulan bu imkanlarla birlikte devletimizin vermiş olduğu imkanlar ve orada çalışanlar aracılığıyla bu güzel hizmeti daha da taçlandırmak üzere adeta vatandaşımızın bir hizmetkarı olarak katkı sağlamaya devam ediyorlar. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum."
"HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ"
Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ökmen de “Güzel İzmirimize eğitim, sağlık, sosyal sorumluluk çerçevesinde hizmetlerimize kamu yararı çerçevesinde devam edeceğiz. Bu protokolün de bu vesileyle hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener ise, “Eğitim ve sağlık yatırımlarını çok önemsiyoruz" diye konuştu.
İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan yatırımın hayırlı olmasını dilerken, Türkiye'de vakıf geleneğinin tarihi bir öneme sahip olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ da "Hizmetten bir an önce milletimizin istifade etmesini temenni ediyorum" dedi.
2013 Yılında hizmete giren, 10 bin metrekare kapalı, 7 bin 500 metrekare açık alana sahip olan 30 poliklinik ve 6 ameliyathanesi bulunan hastane 23 milyon liraya mal olmuştu. Nevvar Salih İşgören Vakfı'nın bağışlarıyla yapılan hastaneye 112 acil servisinin yanı sıra yine vakıf tarafından patoloji laboratuvarı, fizik tedavi ünitesi ve yemekhane yapılması amacıyla fizibilite çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Bu arada yine tören sırasında İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, Nevvar Salih İşgören Vakfı'ndan Gaziemir'e bir de semt polikliniği yaptırılmasını talep etti.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

1

Manisa'da halı sahadaki ölüm anı kamerada

2

Evini bastığı kayınpederini defalarca bıçaklayıp firar etti

3

Arazide parçalanmış cesedi bulunan Mehmet'in ölümünde 7 kişi tutuklandı

4

Kamyonetle hafif ticari araç çarpıştı; anne ve 3 çocuğu öldü

5

Sarıyer'de aşırı hızlı lüks otomobil elektrik direğine çarptı: 3 ağır yaralı

6

Doktor olacak oğlunu kaybeden baba: Bu kaza değil cinayet

7

Halı sahada maç yaparken kalp krizi geçirip öldü

8

Evde çıkan yangında 3 kardeş hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı; 20 bin 374 yeni vaka, 228 can kaybı
Mardin'de polisin aracının altına yerleştirilen EYP imha edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil
Galatasaray'ın ligdeki galibiyet hasreti 4 maça çıktı
Milli bilardocu Semih Saygıner dünya şampiyonu oldu
Evinde Adana Demirspor'u mağlup eden Trabzonspor'un galibiyet serisi 8 maça çıktı
.
İskenderun'da dinamit yüklü konteyner denize düştü 
Ailesinin kayıp ihbarı yaptığı öğretmen denizde ölü bulundu
Manisa'da halı sahadaki ölüm anı kamerada
Anadolukavağı önlerinde kargo gemisi ile gezi teknesi çarpıştı: 2 hafif yaralı 
Ordu'dan çaldıkları otomobille İstanbul'a gelmişlerdi! Yakalandılar
Beyoğlu'nda taksicinin ittiği kadın otobüsün altında kalmaktan son anda kurtuldu
AK Parti'li Güldal Akşit, son yolculuğuna uğurlandı
Prof. Dr. Kara: 'Omicron'da ilk verilere göre klinik tablo ağır değil