Geri Dön
GündemÇaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 23'üncü

Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 23'üncü

Siirt'in Pervari ilçesinde Müküs Çayı'na düşen meslektaşını kurtarmak isterken kaybolan hemşire Eyyüp Güneş'i, arama çalışmalarında 23'üncü güne girildi.

Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 23'üncü

Olay, 11 Haziran'da Pervari ilçesine bağlı Beğendik beldesindeki Müküs Çayı'nda meydana geldi. Çay kenarında piknik yapan sağlık çalışanlarından hemşire Halime Timurtaş, elini yıkadığı sırada dengesini kaybederek suya düştü. Akıntıya kapılan Timurtaş'ı gören arkadaşları, kurtarmak için suya girdi.

Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 23üncü

Bu sırada arkadaşlarından bazıları da boğulma tehlikesi geçirdi. Timurtaş ile 5 arkadaşı, çevredekilerin de yardımıyla sudan çıkarıldı ancak hemşire Eyyüp Güneş kayboldu. İhbarla olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin kalp masajı yaptığı Halime Timurtaş, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Eyyüp Güneş için de arama çalışması başlatıldı ancak 23 gündür sonuç alınamadı. Suyun debisinin yüksekliği ve zorlu tabiat şartlarına rağmen Bitlis ve Van'dan gelen 140 kişilik ekip, insansız hava aracı (İHA) desteğiyle arama çalışmalarını sürdürüyor.


Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 23üncü