Geri Dön
GündemEvlat Nöbeti'ndeki ailenin çocuğu ikna çalışması sonucu teslim oldu

Evlat Nöbeti'ndeki ailenin çocuğu ikna çalışması sonucu teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları neticesi PKK'dan kaçan 1 örgüt mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Örgüt mensubunun ailesinin 870 gündür Diyarbakır'da 'Evlat Nöbeti'nde olduğunu belirtildi.

Evlat Nöbeti'ndeki ailenin çocuğu ikna çalışması sonucu teslim oldu

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Diyarbakır'da Evlat Nöbeti tutan ailelerden birinin daha çocuğuna kavuştuğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 1 örgüt mensubu daha bugün güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensubunun ailesi, 870 gündür Diyarbakır'da devam eden Evlat Nöbeti'ndeki aileler arasında bulunuyor. Sürdürülen ikna çalışmaları sonucunda; 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren teslim olan örgüt mensubu sayısı 5'e yükselirken, Evlat Nöbeti'nde 34'üncü buluşma gerçekleşmiş olacak."

Evlat Nöbetindeki ailenin çocuğu ikna çalışması sonucu teslim oldu

BAKAN SOYLU: EVLAT NÖBETİ'NDE 34'ÜNCÜ BULUŞMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Diyarbakır'da 870 gündür devam eden Evlat Nöbeti'nde, bu yılın ilk güzel haberi: Evlat Nöbeti'nde 34'üncü buluşma, Diyarbakır aileleri arasındaki Yıldırım ailesi de evladına kavuşuyor. İnşallah devamı gelecek, annelerin cesareti ve kararlılığı, tüm terör örgütlerini çökertecek" dedi.