Geri Dön
GündemGaziosmanpaşa'da okula baltalı baskın

Gaziosmanpaşa'da okula baltalı baskın

Gaziosmanpaşa'da, öğrenciler arasında çıkan kavga sonrası bir veli baltayla okulu bastı. Baltalı baskın yaptığı güvenlik kameralarına yansıyan, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şüpheli, savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı.

Gaziosmanpaşa Yeni Mahallesi'nde bulunan bir okulda öğrenciler arasında kavga çıktı. Öğrencilerden biri babasını arayarak okula çağırdı. Öfkelenen veli eline balta alarak okulu bastı. Baltayla birlikte okula giren saldırgan bağırıp çağırdı. Elinde balta olan kişiyi gören öğrenciler korku içinde sınıflara girerken, okul idaresi polise haber verdi. Polis ekipleri okula gelerek baltalı saldırganı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Dehşet anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde okula giren baltalı velinin okulun merdivenlerden inerken çevreye tehditler savurduğu duyuluyor.

Gaziosmanpaşada okula baltalı baskın

"SALDIRMAK İÇİN BALTAYLA KOŞTUĞUNU GÖRDÜM"

Okulun öğrencilerinden Civan Y. "Baltayla saldırmak için koştuğunu gördüm" derken Orhan K. ise "Bıçaklı öğrenciler olabiliyor, sadece burada değil, çevre okullarda da öyle öğrenciler var" diye konuştu

Bir veli ise, "Görmedik ama gerçekten korktuk, iyi ki de çocuklarımız erken gelmemiş, yoksa daha kötü bir şey olabilirdi" şeklinde konuştu.

YENİDEN GÖZALTINDA

Gaziosmanpaşa'da okula baltalı baskın yaptığı güvenlik kameralarına yansıyan, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şüpheli, savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı.

Gaziosmanpaşa'da öğrenciler arasında çıkan kavga sırasında, çocuğunun çağırdığı velilerden E.Y.(43) baltayla okulu bastı. Güvenlik kamera görüntülerine de yansıyan baskın sonrası E.Y. okula gelen polis ekiplerince yakalandı. "Mala Zarar Verme, Tehdit, Hakaret, Kasten Yaralama" suçlarından kaydı olduğu anlaşılan E.Y., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Şüpheli, savcılık talimatıyla akşam saatlerinde yeniden gözaltına alındı. Polis merkezine getirilen şüphelinin işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Ali TIMBEK/İSTANBUL,(DHA)-