Geri Dön
GündemGenç kadın balkondan düştü; kaldırımda yürüyen kişi, saniyelerle kurtuldu

Genç kadın balkondan düştü; kaldırımda yürüyen kişi, saniyelerle kurtuldu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde kilitli kaldığı birinci kattaki dairenin balkonundan aşağı inmeye çalışan Sibel G. (23) dengesini kaybedip, kaldırıma düştü. Olay güvenlik kamerasına yansırken, bu sırada kaldırımda yürüyen kişinin, genç kadının düştüğü yerden saniyeler önce geçtiği görüldü.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında Manavgat ilçesi Fevzipaşa Caddesi'nde meydana geldi. Sibel G. kapısı kilitli olan iki katlı binanın birinci katındaki dairenin balkonundan aşağı sarkarak inmeye kalkıştı. Ancak eli kayan Sibel G., kaldırıma düştü. Bu sırada olay yerinde bulunan bir vatandaş ise Sibel G.'nin düştüğü yerden saniyeler önce geçince, ölümden döndü. Kalçasının üzerine beton zemine çarpan Sibel G. yerde kıvranmaya başladı. Sibel G.'nin yardımına ise tehlike atlatan vatandaş ile çevredekiler koştu. Çağrılan sağlık ekibi tarafından ambulansla hastaneye götürülen Sibel G.'ye müdahale edildi. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Sibel G., taburcu edildi.

OLAY ANI KAMERADA

Bu arada olay anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde kaldırımda yürüyen kişinin anlık bir hareketle başka bir yöne doğru döndüğü, saniyeler sonra da genç kadının düştüğü yer aldı. Görüntülerde tehlike atlatan kişi ile çevredekilerin, Sibel G.’nin yardımına koştuğu, bir süre yerde belini tutarak duran genç kadının ayağa kalkarak gitmeye çalıştığı, ancak vatandaşların hastaneye gitmesi için kendisine engel olduğu görüldü.

Sibel G.'nin neden evde kilitli olduğuyla ilgili bilgiye ulaşılamazken, bu konuda güvenlik güçleri veya adli mercilere herhangi bir başvurunun ulaşmadığı bildirildi.

Genç kadın balkondan düştü; kaldırımda yürüyen kişi, saniyelerle kurtuldu (2)

'1-2 SANİYEYLE KURTULDU'

Manavgat'ta Sibel G.'nin kilitli kaldığı birinci kattaki dairenin balkonundan aşağı inmeye çalışırken dengesini kaybedip, kaldırıma düştüğü anların görgü tanığı İbrahim Boztaş, yaşananları Demirören Haber Ajansı'na (DHA) anlattı. Olayın olduğu sırada iş yerinin önünde beklediğini söyleyen İbrahim Boztaş, "Karşı balkona çıkan bir kadın demirlere tutunarak sarkmaya başladı. Bu sırada artık eli mi kaydı ne olduğunu bilmiyorum bir anda düştü. Bu esnada kaldırımda biri vardı 1-2 saniyeyle kurtuldu" dedi.

Genç kadın balkondan düştü; kaldırımda yürüyen kişi, saniyelerle kurtuldu

'BALKONDAN ATLAYAYIM DİYE DÜŞÜNDÜM'

Olayın ardından hemen kadına yardıma gittiklerini kaydeden İbrahim Boztaş, şöyle konuştu:

"Hemen ambulans çağırdık, polise haber verdik. Kadını hastaneye götürdüler. Bildiğim kadarıyla taburcu edilmiş. Olayın olduğu sırada kadına ne olduğunu sorduk, 'Bu daire ağabeyimin arkadaşının dairesi. Ben aslında Bayır'da kalıyorum. Kapıyı kilitleyip gitmişler, benim de çıkmam lazımdı, balkondan atlayayım diye düşündüm' dedi." Mithat ABAKAN/MANAVGAT (Antalya), (DHA)