Geri Dön
GündemHamile hemşireye saldıran baba-oğul tutuklandı; Bakan Koca'dan açıklama

Hamile hemşireye saldıran baba-oğul tutuklandı; Bakan Koca'dan açıklama

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde hamile hemşire Gülhan D.'ye saldırıyla ilgili adliyeye sevkedilen baba Hüseyin Koçyiğit ve oğlu Rıdvan Koçyiğit "basit yaralama" suçundan tutuklandı. Cezaevine sevk edilirken Rıdvan Koçyiğit "Yalan, öyle bir şey yok. Ben olay yerinde değildim" dedi.

Başakşehir Çam ve Sakura Devlet Hastanesi'nde pazartesi günü, hamile hemşire Gülhan D. hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Saldıranlardan Rıdvan Koçyiğit, koşarak hemşire Gülhan D.'nin yüzüne uçan tekme attı. Saldırganlar tekmeden sonra yere yığılan Gülhan D.'ye saldırmaya devam ettiler. Gülhan D., 4 kişiden şikayetçi oldu. 4 saldırgan ifadelerinin ardından serbest kaldı.

HEMŞİREYE DARP OLAYINDA YENİDEN 2 GÖZALTI KARARI

Ancak saldırganlardan 2'si hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yeniden gözaltı kararı verildi. Küçükçekmece Adalet Sarayı'na götürülen şüpheliler baba Hüseyin Koçyiğit ve oğlu Rıdvan Koçyiğit tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Hüseyin Koçyiğit ve oğlu Rıdvan Koçyiğit "basit yaralama" suçundan tutuklandı. Cezaevine sevk edilirken Rıdvan Koçyiğit "Yalan, öyle bir şey yok. Ben olay yerinde değildim" dedi.

BAKAN KOCA: KAMU VİCDANI ADINA MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

Olayla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koca, "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde hamile bir hemşiremizi darbeden 4 kişiden 2’si Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla yeniden gözaltına alınmış, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir. Üzüntümüzü telafi etmese de bu gelişmeyi camiamız ve kamu vicdanı adına memnuniyetle karşılıyoruz. Beklentimiz, sağlık çalışanlarına yönelik bütün suçların yıldırıcı ve hukukun gücünü tam olarak gösteren cezalarla cezalandırılmasıdır" dedi.

AK PARTİ'Lİ ÇELİK: HAMİLE HEMŞİREMİZE SALDIRIYI LANETLİYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde hamile bir hemşiremizin uğradığı saldırı hepimizi derinden üzdü. Bu saldırıyı lanetliyoruz" dedi.

AK Parti'li Çelik, Twitter'daki hesabından, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde hamile hemşire Gülhan D.'ye yönelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Sağlık çalışanlarına şiddeti lanetlediğini belirten Çelik, "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde hamile bir hemşiremizin uğradığı saldırı hepimizi derinden üzdü. Bu saldırıyı lanetliyoruz. Saldırganlar hukuk önünde hesap verecek" dedi.

ANKARA, (DHA)-