Geri Dön
GündemULUSKON Başkanı Atasoy’dan 19 Mayıs mesajı

ULUSKON Başkanı Atasoy’dan 19 Mayıs mesajı

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

ULUSKON Başkanı Atasoy’dan 19 Mayıs mesajı

Başkan Atasoy, yayımladığı mesajda, 19 Mayıs'ın ulusal egemenlik ateşinin yanmaya başladığı gün olduğunu söyledi. Başkan Atasoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘TÜRK GENÇLİĞİNE SAHİP ÇIKMAK BİZLERİN GÖREVİ’

“19 Mayıs 1919, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Türk milletinin tam bağımsızlığa olan sarsılmaz inancından aldığı güçle milli mücadeleyi başlattığı tarihi bir gündür. Bizi ve gençliğimizi bugünlere getiren de bu inançtır. Son dönemde tecrübe ettiğimiz bu zor günlerde ülkemizin güçlenmesinde ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlayan gençlerimiz, aziz milletimizin kurtuluşu olacaklardır. Bilim, sanat, spor ve daha nice alanda imza attıkları başarılarla bizleri gururlandıran Türk gençliğinin, tüm enerji ve dinamikliğiyle değerlerimize sahip çıkacağına ve devraldıkları bayrağı daha ileri noktalara taşıyacağına olan inancım tamdır. Sosyal ve ekonomik gelişimimizin temel gücü olan Türk gençliğine yön vermek ve onlara sahip çıkmak da bizlerin görevidir. ULUSKON olarak gençlerimizden aldığımız güçle, ülkemizi 2023 hedeflerine eriştirmek, ve onlara daha iyi bir gelecek sağlamak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Varlığına ve geleceğine sahip çıkan Türk gençliğinin bayramı kutlu olsun.” (DHA)