Geri Dön
GündemULUSKON Başkanı Atasoy’dan 23 Nisan mesajı

ULUSKON Başkanı Atasoy’dan 23 Nisan mesajı

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

ULUSKON Başkanı Atasoy’dan 23 Nisan mesajı

Başkan Atasoy, yayımladığı mesajında 23 Nisan 1920'de açılan 'Gazi Meclis' ile Türk milletinin bağımsızlığa giden yolda emin adımlarla yürümeye başladığını kaydetti.

"EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR BAYRAM"

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 102’nci yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda doyasıya yaşandığını ifade eden Başkan Atasoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan'ın 102’nci yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 23 Nisan dünyada eşi benzeri olmayan bir bayram olup adeta her doğan çocuğun üzerine iliştirilen bir bağımsızlık hediyesi gibidir. 23 Nisan'da açılan TBMM ile egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu tüm dünyaya gösterilmiştir. Ben birlik ve beraberliğe önceki yıllardan daha fazla ihtiyacımız olduğu şu dönemde 23 Nisan'ı kutluyor, Türk ve diğer ulusların çocuklarının bayramını kutlarım. 102 yıl önce bu kutsal vatanı ve Meclisi emanet eden Mustafa Kemal Atatürk'ü, kurucu kahramanları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.”