YHS

İZMİR, (DHA) - DHA 14.05.2014 10:24

İZMİR Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, her geçen gün görme yetilerini kaybeden 21 yaşındaki Hasan Demir ve 18 yaşındaki Ozan Demir kardeşlerii, geçen hafta İstanbulda Fenerbahçe - Kardemir Karabükspor maçına göndererek hayallerini gerçekleştirdikten sonra bu kez de tedavileri için harekete geçti. İnce, tedavi olmazlarsa bir süre sonra dünyaları kararacak olan iki kardeşi, Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Göz Kliniği 'ne götürüp, Prof.Dr. Kaan Ünlü ve ekibine muayene ettirdi.
Ekol KBB Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Op. Dr. Mehmet Baz ile görüşen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, bir gözü görmeyen ve halen glokom (göz tansiyonu) hastası olan, Çamlı Mahallesi'nde oturan 21 yaşındaki Hasan Demir ve 18 yaşındaki Ozan Demir'i hastaneye götürerek muayene olmalarını sağladı. Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr Kaan Ünlü, Ekol KBB Hastanesi'nde, teknolojinin son ürünü aletlerle Demir kardeşleri muayene etti. Başkan İnce ve Ekol KBB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Baz'ın da katıldığı muayene sırasında iki kardeşin tetkikleri titiz bir şekilde yapıldı. Prof. Dr. Ünlü, her iki kardeşin de mutlaka ameliyat olmaları gerektiğini, aksi takdirde yakın bir gelecekte gözlerinin tamamen kapanacağını söyledi.
Başkan İnce, iki kardeşin tedavisi için gereken her şeyi yapacaklarını belirterek, “Ekol KBB Hastanesinin Kurucusu Sayın Dr. Mehmet Baz'a gençlerimizin muayenesini gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum. Bu iki gencimizin dünyalarının kararmaması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.
Halen lise son sınıf öğrencisi olan iki genç anneleriyle görüşüp ameliyat gününe karar vereceklerini belirtti. Ekol KBB Hastanesinin hiçbir ücret almadan ameliyatlarını yapacak olmasından dolayı “Bize sahip çıkan belediye Başkanımız Mustafa İnce'ye ve Ekol KBB Hastanesi'nin kurucusu Doktor Mehmet Baz'a teşekkür ediyoruz" dedi.
Başkan İnce, Çamlı Mahallesi'nde oturan iki genci , makam şoförü ile İstanbul'daki Fenerbahçe- Kardemir Karabükspor maçına da göndermişti.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

--- KUTU ---
GLOKOM NEDİR?
Glokom, göziçi sıv ının iyi boşalmaması yüzünden göz tansiyonunun artmasıdır. Halk arasında göz tansiyonu ve karasu adlarıyla bilinen glokom, tedavi edilmezse görme kaybına neden olabilir. Glokomda, göz içindeki sıvı basıncı, görme yeteneği için gerekli olan göz sinirine zarar verecek düzeyde yüksektir. Glokom tüm dünyada en sık kalıcı görme kaybı nedenidir. Kırk yaşın üzerinde yaklaşık olarak her 40 kişiden 1'inde görülür ve hastalığın ortaya çıktığı 20 kişiden 1'inde her iki gözde kalıcı görme kaybına, yani total körlüğe neden olur.

 


EN ÇOK OKUNANLAR

Karpuzcunun 'Yenge doğru söylüyor' sözü cinayetle sonuçlandı

Bahçeli'den flaş açıklama: İttifak niyetimiz yok

Çocuklarını katleden anne: 'Rezil olmasınlar' diye öldürdüm

Ankara'da feci kaza! Bir aile yok oldu

İstanbul'da büyük operasyon

Öğrenci yurdunda acı olay

EN YENİLER

İlgezdi hakkında soruşturma başlatıldı
Şampiyonlar Ligi'nde günün maçları tamamlandı
Hız göstergesi 120'de takılı kaldı
Kırşehir'de 'pitbull' dehşeti!
Elif Jale Yeşilırmak dünya ikincisi oldu
Merdivenleri yol sandı, ortaya bu görüntü çıktı
Ankara'da feci kaza! Bir aile yok oldu
Roma metrosunun yürüyen merdivenleri çöktü: Çok sayıda yaralı
İzmir'de uyuşturucu operasyonu  
1

Karpuzcunun 'Yenge doğru söylüyor' sözü cinayetle sonuçlandı

2

Bahçeli'den flaş açıklama: İttifak niyetimiz yok

3

Çocuklarını katleden anne: 'Rezil olmasınlar' diye öldürdüm

4

Ankara'da feci kaza! Bir aile yok oldu

5

İstanbul'da büyük operasyon

6

Öğrenci yurdunda acı olay

7

Dikkat! Meteoroloji uyardı

8

Mehmet Ali Erbil'in kızı Sezin Erbil konuştu