EN ÇOK OKUNANLAR

Merkez Bankası'ndan flaş açıklama

Erdoğan'dan Trump'a çok sert tepki

Pes dedirten olay!

Cumhurbaşkanlığı: Mevduat hesaplarına el konulması söz konusu değildir

İçişleri Bakanlığı: 346 sosyal medya hesabı ile ilgili tahkikat başlatıldı

BDDK, swap işlemlerine sınır getirdi

YAŞAM

16.10.2015 16:28

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde düzenlenen 'Kalamar Sanat Çalıştayı'na Türkiye'den ve diğer ülkelerden katılan 18 sanatçı, dev tuval üzerine Ankara'daki bombalı saldırıyı protesto için 'barış' temalı tablo yaptı.

Kalamar Koyu'ndaki Kalamar Otel'de düzenlenen çalıştay, Türkiye ve değişik ülkelerden 18 sanatçının katılımıyla başladı. Çalıştaya cam vitray sanatçısı İstanbul Üniversitesi'nden Sürayya Oskay, Anadolu Üniversitesi'nden heykeltraş Nebiye Uz, ressamlar Ahmet Özol, Alev Akbaş Sudan, Ayfer Uz, Candeğer Aydın, Devabil Kara, Ezgi Kınalı, Hüseyin Macar, Leyla Buhara, Sena Sengir, Serap Gürcan, Yıldız Arun, Zehra Sengir, Aslı Köstepen, Azerbaycan'dan Teymur Ağaoğlu, Özbekistan'dan Farida Karanfil ve Filipinler'den Jonal Buanefa katıldı. Çalıştay boyunca Kalkan'da yaşayan yerli ve yabancı sanatseverlerin yanı sıra, tatilciler de çalışmaları izleyebilecek. Bu yılki festivale katılan 18 sanatçı Ankara'daki bombalı saldırıyı kınamak için aynı tuval üzerine 'barış' temalı tablo yaptı. Tablo, çalıştay boyunca farklı tekniklerde yapılacak diğer eserlerle birlikte 22 Ekim'de kapanış sergisinde sergilenecek.

ESERLER OTELDE SERGİLENECEK

Çalıştaya ev sahipliği yapan Kalamar Otel Koordinatörü Umut Dülger, sanata gönül vermiş sanatçı ve akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen çalıştay sonrasında ortaya çıkacak eserlerin otelde sergileneceğini kaydetti. Bu eserlerin otelin sanatsal değerini yükselteceğini vurgulayan Dülger, "Bu tür etkinliklerin ülke çapında yaygınlaşmasının, turizm sektörüne, Türkiye'nin imajına, sanata büyük katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

Çalıştayın küratörlüğünü yapan Özer Ulukaya ve Serra Gürler ise "Sanatçılar akademik, sanatsal deneyimlerini paylaşacak. Sanat ve sanatçıya verilen değer gelişecek. Türk ve yabancı sanatçıları bir araya getirerek, ülkeler arasındaki barış ve dostluğa katkı sağlayacak. Gelecek için nitelikli sanat yapıtları oluşturarak, gelecekte sanat otelleri oluşmasını sağlayacaktır" diye konuştu.

KAŞ (Antalya), (DHA)


1

Merkez Bankası'ndan flaş açıklama

2

Erdoğan'dan Trump'a çok sert tepki

3

Pes dedirten olay!

4

Cumhurbaşkanlığı: Mevduat hesaplarına el konulması söz konusu değildir

5

İçişleri Bakanlığı: 346 sosyal medya hesabı ile ilgili tahkikat başlatıldı

6

BDDK, swap işlemlerine sınır getirdi

7

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan soruşturma

8

Ünlü şirketin eski sahibinin de aralarında oluğu FETÖ sanıklarına ceza yağdı

EN YENİLER

Uyurken yakalandı!
UEFA'dan Göçek ve Meler'e görev 
TOBB ve TÜSİAD'dan ortak açıklama
Kayserispor'da Ertuğrul, skor ve oyundan memnun
Reklama, en çok online giyim mağazaları para harcıyor
7 terörist etkisiz hale getirildi
Jandarmayı karşılarında görünce şoke oldular!
Türk koca kaçtı, Rus anne katliam yaptı!
Alev alev yandı