• BIST 90185
  • DOLAR 6.075
  • EURO 7.015
  • ALTIN 233.33
  • 22° İstanbul

CANLI YAYIN

Bahçeli Türkeş'in Kabir Ziyaretinde


EN ÇOK OKUNANLAR

Dizi oyuncusu kazada hayatını kaybetti

Muğla'da yaşayan Alman mühendisin evinden bunlar çıktı

Türkiye, ABD'ye karşı harekete geçti

Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması

ABD Büyükelçiliği'nden Türkiye'ye teşekkür mesajı

Kurtulduklarına sevinemediler

YHS

Hakan ÇELİKBAŞ - DHA 01.07.2016 14:18

Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)-SAMSUN'da Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği'nin (Mavi Taç) 'Sosyal Hizmet Atöyesi' programı çerçevesinde verilen kursu tamamlayan 8 üniversite öğrencisine sertifikaları verildi. Mavi Taç Dernek Başkanı Cesur Ceylan, dernek tarafından, maddi yetersizlik içinde bulunan çocuk, aile ve biriylere ücretsiz psiko-sosyal destek sağlandığını söyledi.

Samsun'da, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Psikolojik Danışman, Doktor, Avukat ve Öğretmenler bir araya gelerek 2014 yılında 'Gelişmiş bir toplum için çocuklara doğru bir adım daha' sloganıyla Mavi Taç Derneği kuruldu. Dernek tüzüğünün 18. maddesi çerçevesinde kurulan 'Sosyal Hizmet Atöylesi'nin gönüllü sosyal hizmet lisas öğrencisi ve sosyoloji öğrencilerine deneyim kazanmaları için 2016 Ocak ve Mayıs ayları arasında kurs açıldı. Kursu başarı ile tamamlayan 8 öğrenciye sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Mavi Taç'ın toplumun tüm kesimleri odağında ortaya çıkan psiko-sosyal sorunlarla mücadele etmek olduğunu belirten Mavi Taç Dernek Başkanı Cesur Ceylan, "Kurulduğu günden beri onlarca aile ve çocuğa psikososyal destek sağladık. Giderek artan talebi karşılayabilmek için üniversite öğrencilerinin desteğini alabilmek amacıyla 'Sosyal Hizmet Atöylesi' programını geliştirerek kurs açtık. Gönüllü üniversite öğrencilerimizin kendilerini geliştirebilmeleri için uygun ortamı oluşturmakla birlikte öğrencilerimize deneyim kazanmaları, uygulama ve sorun alanlarını tanımaları, müdahale planlarını geliştirmeleri gibi bir çok konuda katkı sağladık" diyerek şöyle devam etti:

"Sosyal Hizmet Atöylesi'nin en önemli faydasının maddi yetersizlik içinde olan çocuk, aile ve bireylere dernek bünyesinde ve gözetiminde yaşanılan pisikososyal sorunlar kapsamında katkı sağlayacak olmasıdır. Her vatandaşımızın bir danışmana gidecek maddi yeterliliği olmadığı gerçeğinden yola çıkarak atöyle çalışmalarını önemsiyoruz. Bundan sonraki süreçte dernek amaçları doğrultusunda, özellikle dezavantajlı birey, aile ve guruplara yönelik çalışmalarımızı gönüllü öğrencilerimiz sayesinde daha da yoğunlaştırmayı planlıyoruz. 2016 yılı Eylül ayı içinde üçüncü gurup kurslarımız başlayacaktır. Mesleki olarak kendini geliştirmek ve topluma faydalı olmak isteyen öğrencilerimizi aramızda görmekten memmun olmaktayız."

FOTOĞRAFLI1

Dizi oyuncusu kazada hayatını kaybetti

2

Muğla'da yaşayan Alman mühendisin evinden bunlar çıktı

3

Türkiye, ABD'ye karşı harekete geçti

4

Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması

5

ABD Büyükelçiliği'nden Türkiye'ye teşekkür mesajı

6

Kurtulduklarına sevinemediler

7

"Sevgi kurban olurum, ne olur uyan" sözleri yürekleri dağladı

8

Bodrum halk plajında 50 TL'ye şezlong ücreti iddiası

EN YENİLER

Polis lokum ikram edip bayramlarını kutladı
Kasımpaşa - Medipol Başakşehir: 2-1
Şanlıurfa'da PKK/KCK operasyonu 10 gözaltı
Bakan Selçuk duyurdu: O süre uzatıldı
Kasımpaşa, Josue Sa'yı kiraladı
Mahallede paniğe neden olmuşlardı! Kız meselesi yüzünden yapmışlar
Yıldırım isabet eden genç çoban öldü
Yıldırım, Çamlıca Camii ve kule inşaatını inceledi
Hafif ticari araç, askeri kamyonete çarptı; 4'ü asker 5 kişi yaralandı