EN ÇOK OKUNANLAR

POLİTİKA

01.12.2010 19:36

Fabrikadaki yemeğin ardından Bursaspor'un Özlüce tesislerini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı ile görüştü.

Bursaspor'un, Bursa'nın bir markası haline geldiğini ve Türkiye'de şampiyonluk kupasını Trabzonspor'dan sonra ikinci kez Anadolu'ya taşıyan takımın Bursaspor olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, bundan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Her alanda olduğu gibi sporda da sorunlar bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, özellikle Anadolu takımlarının finans sorunları olduğunu, bununla ilgili olarak yasal düzenlemelerin yapılıp uygulanması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Çünkü spor hangi siyasi görüşten olursa olsun halkın ortak paydası. Özellikle gençlerimizi spora kazandırmamız gerekiyor. Biz parti olarak bugün kurultay tarihimizi Bursa'da açıkladık. Çünkü Bursa şampiyon olan bir kent. Bizi heyecanlandırdığı için Bursaspor'a teşekkür ediyoruz. Hiçbir politik beklentimiz olmaksızın Bursaspor'a başarılar diliyoruz" dedi.

'KALICI GELİRE İHTİYAÇ VAR'

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'da, ziyareti nedeniyle Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederek şunları söyledi:

"Bursaspor siyasete ne kadar yakınsa o kadar da uzaktır. Ama bize yapılan ziyaretler çok büyük güç veriyor. Bursaspor, Bursa'nın en büyük değeri. Şampiyonluk sonrası da apayrı bir gurur duyuyoruz. Bursaspor'un zirvedeki yerini koruması için çaba harcayacağız. Şikayet olacak ama, bu şikayeti siyasetçileri karıştırmadan genel bir şikayet olarak dile getirmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Bursaspor köklü ve şampiyon olan bir takım ama, yaşaması için ciddi kalıcı gelirlere ihtiyacı var. Ancak Bursaspor'un kalıcı geliri yok. Bu en büyük sıkıntımız" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu'na rozet ve atkı takan Yazıcı, üzerinde Kılıçdaroğlu yazan 16 numaralı forma armağan etti.

'BAŞBAKAN AMERİKA'YA SORSUN'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın 'Wikileaks'teki iddialarla ilgili bugün yaptığı açıklamasına da yanıt verdi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
"Bunu kime söylüyor. Bu iddia Amerikan'dan çıktı. Amerika Büyükelçiliği'nden çıktı. İddia sahibine sormuyor da bize niye soruyor. Benim söylediğim neydi. 'Sayın Başbakan ile ilgili iddialar çok ciddi Başbakan'ın kamuoyuna bir açıklama yapması lazım.' Sayın Başbakan'ın tepki göstereceği yer, iddia yalansa hesabını soracağı yer ABD'dir. Ama ona hesap soracak gücü yoksa o ayrı bir şey. 'Ben Amerika'ya hesap soramam, yani ben eğer kızacaksam muhalefet partisine kızayım' diyorsa, bu doğru değil. Bizim söylediğimiz çok açıktı. Ciddi bir iddiadır, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na bu iddia yapılmıştır. Onun İsviçre bankalarında 8 hesabı olduğu söylenmektedir ve bu iddiayı birilerinin yanıtlaması lazım. 'Hayır, böyle bir şey yoktur' der. Nitekim hükümetten iki bakan çıktı yazılı açıklama yaptı. O zaman Sayın Başbakanın da bu işin arkasını bırakmaması lazım. Bugün bu iddia olur. Yarın başka bir iddia. Bu nedenle Başbakan'ın daha tutarlı, saldırgan olmadan, daha aklı başında, daha mütevazı, alçak gönüllü, ama hesap soracağı yeri çok iyi bilerek, tabi gücü varsa, yani o gücüne inanıyorsa sorarak yola çıkması lazım."
Belgelerle ilgili bir soru üzerine de Kılıçdaroğlu, "Belgelerin hepsi açıklanmadı. Hepsi açıklansın göreceğiz" dedi.

FABRİKA'DA İŞÇİLERLE YEMEK

Kılıçdaroğlu Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'nde Yalçın Aras'a ait Gökçelik fabrikasında işçilerle birlikte çorba, pilav, taskebabı, baklava ve revani yedi.
Ziyaret sırasında işçiler Kılıçdaroğlu'na çini bir tabak hediye etti.

DHA
''Yaptırımın ne ise geç kalma yap''
Sosyal medya hesaplarından canlı yayınlamışlar! 'İkizler' suç örgütüne operasyon
Canını hiçe saydı! Tehlikeli anlar kamerada
Tartıştığı kadını tokatladı, çevredekilerin tepkisiyle kaçtı
HDP'li eski vekilin terörist oğlu tutuklandı
Eyüpsultan'da başıboş atlar kamerada
Bolu'da korkutan yangın
Melek'in ölüme yürüdüğü görüntülere DHA ulaştı, babasına yazdığı not yürek burktu
Adıyaman'da feci kaza! İki kuzen hayatını kaybetti
İstanbul hava kirliliği yüzde 12 arttı; alınacak tedbirlerle en aza indirmek mümkün
Filyasyon ekibini apartmana kilitleyip, şoförü darbeden apartman görevlisi tutuklandı
Korkunç gerçek 12 yıl sonra ortaya çıkmıştı... Yeni gelişme
Polisten kaçtı, 5 metreden atladı, ayağını kırdı, üzerinden 6 kilo uyuşturucu çıktı
Ağaç kesme tartışmasında kan aktı: 2 ölü, 4 yaralı
Azerbaycan: Ermenistan çocuk asker kullanıyor