EN ÇOK OKUNANLAR

Uzmanından temassız kart dolandırıcılığı uyarısı

Ataşehir D-100'de ''Örümcek Adam'' sürprizi

Tekirdağ'ın 600 gramlık 'hırsız almaz' kavunlarına yoğun talep

İstanbul'da yağmur ve dolu yağışı

Bakan Selçuk: Ödemeler 5 Ekim'de yapılacak

Koronavirüste pozitif vakalarla ilgili çarpıcı açıklama

YAŞAM

17.12.2011 14:18

Halkın yoğun ilgi gösterdiği organizasyona moda dünyasının ünlü markaları ve birçok sanatçı katıldı.

İlk olarak geçen yıl düzenlenen ve ses getiren 'Night Out Shopping' (Gece Alışverişi) İzmir Alsancak’da ikinci kez düzenlendi.

Dünya çapında Paris, New York, Londra, Milano, Barselona, Madrid gibi önemli şehirlerde gece alışverişi mantığından yola çıkılarak kent ekonomisine yılbaşı öncesinde hareket getirmek amacıyla başlatılan ve gelenekselleştirilen etkinlik, bir günlüğüne de olsa Alsancak sokaklarına canlılık getirdi.

Organizasyona moda dünyasının ünlü markaları ve Alsancak’ta hizmet veren birçok firma, önemli oranlarda indirimler yaparak destek verirken, kokteyller düzenledi, çeşitli sunumlar yaptı. Gece 01.00’a kadar süren organizasyona katılanlar Konak Belediyesi Orkestrası’nın hareketli müzikleri ve Perküsyon Grubu’nun hareketli müzikleri eşliğinde alışveriş yapma imkanı buldu.

Etkinliğin en çok ilgi gören bölümlerinden biri ise Gül Sokak’a kurulan 50 metre uzunluğundaki podyumdaki defile oldu. Sokak defilesinde İzmirli modacı Ertan Kayıtken’in özel tasarladığı çanta ve kıyafetleri tanıtıldı. Sevilen oyuncu Volkan Severcan ve İzmirli güzel Açelya Kartal’ın sunuculuğunu üstlendiği defilede Rönesans Ajans mankenleri ile podyumların ünlü isimleri Şenay Akay, Senem Kuyucuoğlu, Ebru Güzel, Tuğba Karaca ve Merve Büyüksaraç görev aldı. 15’i Ertan Kayıtken, 18’i de Beymen Business’e ait olmak üzere toplam 33 parça ürün sunuldu.

Renkli etkinliğin bir diğer mesajı da hayvan haklarına yönelik mesajlar oldu. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda yer alan hayvanlara yönelik işkence, tecavüz, itlaf gibi suçların kabahatler kanununa göre cezalandırılmasını protesto eden modacı Kayıtken, kanunun yeniden düzenlenmesi ve suçların TCK kapsamında değerlendirilmesi için 10 bin imza topladığını açıkladı. Aynı konuda Türkiye genelinde iki yıldır kampanya yürüten ve 250 bin imza toplayan Barbaros Şansal’a 10 bin imzayı teslim eden Kayıtken’e İzmir cemiyet hayatının tanınmış simaları ve İzmirli ünlü oyuncu Ekin Türkmen de destek verdi. Hayvanseverler podyuma kedi ve köpekler ile çıkıp bu konuya dikkat çekti.

Törende projeyi destekleyen Key Hotel ve Mi Casa Restoran, Ebru Akel, Saba Atay, Ayda Benefrahim, Selim Özgörkey, Meral Simson, Can Ortabaş, İnci Denizer, Tarkan Önal, Bülent Akgerman gibi isimlere plaket verildi.

Mehmet KURT İZMİR (DHA)
1

Uzmanından temassız kart dolandırıcılığı uyarısı

2

Ataşehir D-100'de ''Örümcek Adam'' sürprizi

3

Tekirdağ'ın 600 gramlık 'hırsız almaz' kavunlarına yoğun talep

4

İstanbul'da yağmur ve dolu yağışı

5

Bakan Selçuk: Ödemeler 5 Ekim'de yapılacak

6

Koronavirüste pozitif vakalarla ilgili çarpıcı açıklama

7

Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili soruşturmada rapor çelişkisi

8

Bakan Albayrak açıkladı! İşte 'Yeni Ekonomi Paketi'

EN YENİLER

Uygunsuz görüntüleri yayınlanmıştı... Dosya savcılıkta
Antalyaspor Mert Yılmaz'ı renklerine bağladı
Bakan Koca'dan 'HES' uyarısı
Azerbaycanlı gençler cephe hattına gidiyor 
Emre Aşık: Can güvenliğim olmadığını düşünüyorum
Marmara Gölü tabanında oluşan çukurdan gelen ses merak uyandırdı
Botoks sonrası ölümde şoke eden iddia
Kocaeli'de, özel hastane önünde ölümle ilgili soruşturma 
Öğrencilerine ders anlatmak için çıktığı tepede, kalp krizinden öldü