EN ÇOK OKUNANLAR

Kartal'da hemşireyi öldüren şüpheli Bağcılar'da yakalandı; dehşet anları kamerada

Savcı: Ümitcan Uygun, Esra'yı öldürüp yataktaki pozisyonunu verdi

Ters kelepçeye 10 bin TL tazminat

Öğretmen çift, 8 öğrenciye 'işkence ve cinsel istismar'dan yargılanacak

Sultangazi'de otomobiline binen kadın silahla böyle vuruldu

Kaza ihbarına giden ekipler, sürücüyü başından vurulmuş buldu

POLİTİKA

27.02.2014 21:24

ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde konuşan MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, “Bugün çok mutluyuz, hele Manavgat'a bir girişimiz oldu ki, eğer bunları televizyonlar verir de, Alo kesintisine uğramazsa Antalya bizim" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya'nın Manavgat İlçesi Belediye başkan adayı Raşit Doğan Enhoş'un 'Burası Türkiye Burası Manavgat' adlı proje tanıtım toplantısına katıldı. Karayolu ile Manavgat'a gelen ve Sueno Otel'de yapılan proje tanıtım toplantısına katılan Bahçeli, 'Devletin başına Devlet gelecek' sloganlarıyla kürsüye çıktı. Kısa konuşan Bahçeli, “Burada konuşmama gerek var mıydı bilemiyorum ama buranın Manavgat olduğunu çok iyi anlıyorum" dedi.

BURASI EN HOŞ YER OLACAK

Dinamik, yüksek tecrübeye sahip, bilgili, birikimli, kendisini davasına ve Türkiye'ye adamış bir ismin Manavgat'a belediye başkan adayı olduğunu aktaran MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Takdiminden bu yana ortaya koymuş olduğu çalışmalar ve onu burada takdim etmesi ve bu sırada da değerli bir konuşmayla Manavgat'a gelecek için neleri vaat ettiğini söylemiş olması bizleri gururlandırmıştır. Kendilerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Eğer burası Manavgat'sa burası en hoş yer olacak" diye konuştu.

BUGÜN ÇOK MUTLUYUZ

MHP'nin Antalya'da değerli isimlerle 30 Mart seçimlerine hazırlandığını aktaran Devlet Bahçeli, şunları söyledi:

“Seçimlere tam 32 gün kalmıştır. Önümüzdeki günler itibariyle gecemizi gündüzümüze katacağız, her Antalyalı'ya ulaşacağız, her ilçede çalışacağız ve Antalya'da değerli bir şahsiyeti, önemli bürokratik görevleri üstlenmiş, siyasette etkin rollerde bulunmuş, yine bir dava insanı Kemal Çelik'i de Büyükşehir Belediye Başkanı yapmaya çalışacağız. Bugün çok mutluyuz, hele Manavgat'a bir girişimiz oldu ki, eğer bunları televizyonlar verir de, Alo kesintisine uğramazsa Antalya bizim."

Bahçeli konuşmasının ardından partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı. Bahçeli daha sonra Burdur'daki programına katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

SEÇİMLERİN ÖNEMİNİ ANLATTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'daki aday tanıtım toplantısının ardından Burdur'un Söğüt Beldesi'nde seçim çalışmalarını sürdürdü. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Bahçeli, seçim otobüsünden konuşma yaptı.

30 Mart seçimlerinin ülkenin geleceği açısından çok önemli olacağını söyleyen Bahçeli, “Her ne kadar belediye başkanı, belediye meclis üyesi seçimleri olsa da Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı sosyal ve ekonomik sorunlar, iç ve dış tehditler bu seçime çok daha farklı anlam yüklemektedir" dedi.

30 Mart seçimlerinin ardından 28 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçimleri, 12 Haziran 2015'te ise milletvekilliği seçimleri olacağını aktaran Devlet Bahçeli, “Demek ki belediye başkanı, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri arkası arkasına bir yılı aşkın bir süre sonra tamamlanınca Türkiye'nin kaderini değiştirebilecek, geleceğini belirleyecek veya siyasetini yeniden şekillendirecek bir döneme girmiş oluyoruz. Bu sebepten dolayı seçimlere çok büyük önem veriyor, hazırlıklarımız da ona göre devam ettiriyoruz" diye konuştu.

'YOLSUZLUK VE RÜŞVET TOPLUMU ÇÜRÜTÜR'

Böyle bir dönem içerisinde Türkiye'nin önüne önemli gündemler çıktığını, tarım, memur, emekli ve esnaf kesimlerinde birçok sıkıntının devam ettiğini anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fakat üzülerek ifade ediyoruz ki, 72 günden bu yani 17 Aralık 2013'ten bugüne kadar Türkiye'nin gündemine de ağırlıklı olarak bir yolsuzluk ve rüşvet sorgulaması çıkmıştır. Yolsuzluk ve rüşvet sorgulamasını ciddiye almak lazımdır. Bunun üstünü örtmeye çalışmak, saklamak, başka türlü birilerinin üstüne yıkmak, onlara karşı ağır ifadelerle bu yolsuzluk ve rüşveti ortadan kaldırmaya yönelik gayretler, Türkiye'de önemli sıkıntılar yaratır. Hangi partiden olursak olalım, bu ülke bizimdir, biz hepimiz bu milletin aziz evlatlarıyız. Yolsuzluk ve rüşvet toplumu çürütür, devleti çökertir. Bunun birçok örnekleri yaşanmaktadır."

'DEVLET İMKANLARIYLA ÖRTEBİLİRSİNİZ'

Kuzey Afrika ve Ortadoğu'dan örnekler vererek konuşmasını sürdüren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şöyle konuştu:

“Tunus'ta başladı, Mısır'da sürdü, Libya'da Kaddafi'nin ölümüne kadar gitti, şimdi de Suriye'de iç çatışma devam ediyor. Bütün bunların altında toplumdaki adaletsizlik, yolsuzluk ve rüşvet yatmaktadır. Bugünkü devlet imkanlarınızla bunun üstünü örtmeye çalışabilirsiniz, sorguyu yapan savcıyı görevden alabilirsiniz, 72 günden bu yana 8 bini aşkın emniyet mensuplarını yer değiştirirsiniz, 28 valiyi merkeze alabilirsiniz, Meclis'teki sayısal çoğunluğunuzla gece sabahlara kadar Meclis'i açık tutup çalıştırmaya yönelik gücünüzle her türlü yasayı çıkartabilir, HSYK'yı değiştirebilirsiniz, bazı yasalar üzerinde oynayabilirsiniz. Bütün bunların hepsini yapabilirsiniz. Bunu bugün için yaparsınız ama halkın arasına bir ülkede iktidarın yolsuzluğu düşmüş, açlık, susuzluk Türkiye'yi kavururken, işsizlik her tarafta yaygınlaşırken, insanlarımız hayat pahalılığı altında ezilirken bunların üstünü örtmek, hattı zatında sacın altına daha büyük kütüklerle ateş sürmek demektir. Bunun üstünde kimse kalamaz."

UKRAYNA ÖRNEĞİNİ VERDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermiş olan vatandaşlara seslenen MHP Genel Başkanı Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Partinizi yine sevin, madem partiniz 11 yıldan beri iktidardır, siz ne yapmışsanız yapmışsınızdır, durumunuz iyileşmiş olabilir ama Türkiye yangın yerine düşüyorsa birinci görev sizdedir. Sayın Başbakan'ı ikna edin, Sayın Başbakan böyle diklenip durmasın. İşte 15 gün önce Ukrayna'yı gördünüz. Ukrayna'da ortalık karma karışık oldu. Bir gecede mevcut yönetim halktan 86 kişiyi öldürdü, arkasından terk etmek mecburiyetinde kaldı, halk galeyana geldi, sarayı bastı, devlet başkanının ikametgah evini bastı, o da Rusya'ya kaçmak zorunda kaldı. Türkiye'de bunlar yaşanmasın, Türkiye'de bunlar olmasın."

Devlet Bahçeli, bugünkü iktidarın "Yüzde 51 ile geldim, her şeyi yaparım, Türkiye'de ben varım, benden başka kimseyi tanımam" dediğini belirtirken 30 Mart seçiminde iktidarın oy kaybederek ikaz edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

'ALLAH VERE BU MONTAJ OLA'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan ve oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kaydıyla ilgili, "Allah vere bu montaj ola. Eğer montaj değilse Türk milletinin Başbakanına bu yakışmaz, Türk devlet geleneğinde bu olmaz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Burdur’da yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında önce Altınyayla, ardından Gölhisar ilçelerinde vatandaşla bir araya geldi. Gölhisar İlçesi’nde seçim otobüsü üzerinden konuşma yapan Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kaydına ilişkin açıklamalarda bulundu.

BAŞBAKAN YOLSUZLUK VE RÜŞVETİN ÜZERİNİ ÖRTÜYOR

Türkiye’nin şu an toplumsal bir hastalık olarak nitelendirdiği yolsuzluk ve rüşvet sorunuyla karşı karşıya olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli, 17 Aralık operasyonu sonucu aralarında bakan çocuklarının da bulunduğu çok sayıda ismin gözaltına alındığını aktardı. Bahçeli, "Bu olayın başladığı andan itibaren muhtemelen saat 11.00 civarlarında sayın Başbakan büyük bir feveranla yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gideceğine, ‘Bu bana yapılan komplodur, benim iktidarımı yıkmak istiyorlar, bana yargı yoluyla bir darbe yapmaya çalışıyorlar, şöyle oluyor böyle oluyor’ diye Türkiye’de yolsuzluk ve rüşvetin üzerine giden bir şahıs olması gerekirken tamamen onun üstünü örtmeye çalıştığı görülmüştür" dedi.

BUNLAR HARAMZADELERDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bir banka genel müdürünün evinde ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar olabilir mi? Bir gazete ile bir medyayı satın almak için bazı işadamlarına ki Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde beslenen işadamlarıdır bunlar, haramzadelerdir bunlar. Böyle insanlar bir havuzun içinde bu gazeteyi ve televizyonu almak üzere sözde sayın Başbakan tarafından bir salma gönderiliyor ve deniyor ki ‘sen 100 milyon dolar’ diyerek hepsine paraların verilmesini istiyorlar. Onlar da ‘emriniz olur diyor’, içlerinden bir uyanık da ‘siz 100 milyon doları verdiniz mi?' 'evet verdik’, 'ben 150 milyon dolar vereyim de yakın tarihte yapılacak şu ihaleyi de bana versinler’ diyor. Şu kurnaza bak. Bunlar bir havuzda toplanıyormuş. Havuzda toplanan meblağ nedir? 630 milyon dolar. Sayın Başbakan’a bu söylendiği zaman diyor ki, ‘bu işadamları istikrarlı işadamlarıdır, havuza girseler dahi ıslanmazlar’ diyor. Bu söylenecek söz müdür? Eğer havuzun içi su doluysa ıslanmamak için hiçbir sebep yok. Ama havuzun içi 630 milyon yeşil Amerikan Doları ile doluysa orada adam ıslanır mı?"

ALLAH VERE BU MONTAJ OLA

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun gündeme geldiği günden bu yana Türkiye’nin hiçbir sorununa el atılmadığını anlatan Devlet Bahçeli, "71 günden bu yana meclisiyle, hükümetiyle yolsuzluğun üzeri nasıl örtülebilir, bu tartışılıyor. Paralel devletten bahsediliyor, başka şeyler söyleniyor. Türkiye’ye yakışmayan bir durumdur. O da şudur; son baba oğul konuşmasından anlaşılıyor ki, 17 Aralık 2013 günü saat 06.30 - 07.30 arasında operasyon başladıktan hemen sora sayın Başbakan oğlunu arıyor ve malum gazetelere kadar intikal etmiş konuşmalar oluyor. Sayın Başbakan bu konuşmaların hepsini reddediyor, bunlar montajdır diyor. Ben de Gölhisar’dan sesleniyorum, Allah vere bu montaj ola. Eğer montaj değilse Türk milletinin Başbakanına bu yakışmaz, Türk devlet geleneğinde bu olmaz."

AK PARTİ DEYİP DURUYORDUN HADİ AKLAN BAKALIM

Bu konuşmaların montaj olup olmaması için savcıların görevden alınıp, polislerin görev yerinin değiştirildiğini kaydeden Devlet Bahçeli, "Şimdi kalkmış TÜBİTAK’tan 7 insanı görevden alıyor. Bunların görevi ne? Montaj mı, değil mi en iyi bilecek insanlar onlar, ses mühendisi özelliğindeki insanlar. Eğer bunları duyup da bu montaj değil derse, Sayın Recep Tayyip Erdoğan neyin korkusu içindesin ki o TÜBİTAK’tan 7 uzmanı görevden alıyorsun. O TÜBİTAK’ın bağlı olduğu bir bakan da ‘ben araştır derseler araştırırım, dinledim kanaatimce montaj değil’ diyor. Peki sayın bakan bu ileride montaj değil de doğru olursa sayın Başbakan ile istifaya hazır mısın? O sebepten dolayı yolsuzlukla mücadeleden vazgeçilmemesi lazımdır. Bunun başlangıcını ise Sayın Başbakan yapsın. Ak Parti, Ak Parti deyip duruyordun haydi aklan bakalım" ifadelerini kullandı.

MEHTER MARŞIYLA GELDİ İZMİR MARŞIYLA GİDECEK

30 Mart seçimlerinin ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu vurgulayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mevcut iktidarın Mehter marşıyla geldiğini, İzmir marşıyla da gideceğini söyledi. Bahçeli ayrıca, Gölhisar Belediye Başkanlığı için Yılmaz Tunç’u aday gösterdiklerini belirterek destek istedi.

'BU ÜLKE BAŞTAN ÇÖKMÜŞ'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bir ülkenin Başbakanı oğluyla bu kadar paranın nereye dağıtılacağını konuşuyorsa bu ülke baştan çökmüş" dedi.

Devlet Bahçeli, Burdur’un Çavdır, Tefenni, Karamanlı ve Yeşilova ilçelerini ziyaret etti. Bahçeli Tefenni ziyaretinde yaptığı konuşmada yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğluna ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin konuştu.

BAŞBAKAN BÖYLE REZİLLİĞİN İÇİNE DÜŞEMEZ

Ses kayıtlarını okuyunca üzülmemenin mümkün olmadığını aktaran Devlet Bahçeli, "Bu doğruysa Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başbakanı böyle bir rezilliğin içerisine düşemez. Akşam vakti ‘şunları, şunları şunlara götür, gece görünmeden paraları dağıt’ diyemez. Bu doğru ise Sayın Başbakan’ın en haysiyetli hali istifa etmesi olması lazım" dedi.

SEN KİMSİN? SES MÜHENDİSİ MİSİN?

Devlet Bahçeli konuşmasında şunları söyledi: "Daha evvelden savcılara kıydıkları gibi, 8 bin polis memurunu dağıttıkları gibi, 28 valinin yerini değiştirdikleri gibi şimdi de montaj olup olmadığını araştıracak kurumun 7 yöneticisi görevden alınıyor. O bakana sesleniyorum. Eğer o montaj değil, gerçek olduğunda Türkiye’den ayrılıp gitmen lazım. Senden bakan olmaz. ‘Bize müracaat ederlerse araştırırız’ diyor. ‘Ama ben dinledim, kesin montaj bu’ diyor. Sen kimsin. Ses mühendisi misin? Recep Tayyip Erdoğan’ın sesi olacağın yerde milletin haysiyeti ol."

Bahçeli buradaki konuşmasının ardından Tefenni Belediye Başkan Adayı Ümit Alagöz’e destek verilmesini istedi.

AYAKKABI KUTUSU PARTİSİ DİYORLAR

MHP Genel Başkanı Bahçeli daha sonra Burdur’un Karamanlı İlçesi’ne geçti. Bahçeli buradaki konuşmasında, "Türkiye’de şimdi moda haline geldi. Kimisi kalkmış Adalet ve Kalkınma Partisi’ne ‘Ayakkabı Kutusu Partisi’ diyor. Kimisi çocuklara ayakkabı alacak, şehre iniyor, ayakkabı dükkanına evladı ile beraber giriyor, çocuğunun beğendiği ayakkabıyı alıyor, parasını alıyor, arkasından mağaza sahibi onu kutusuna koyup verecek o arada ‘evladım yanlış anlaşılır onu kutuya koyma’ diyor" ifadelerini kullandı.

SEN ÇANKAYA YOKUŞUNU ÇIKAMAZSIN

30 Mart seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğuna değinen MHP Lideri Bahçeli, "Bir ülkenin Başbakanı oğluyla bu kadar paranın nereye dağıtılacağını konuşuyorsa bu ülkede baştan çökmüş. Bunu giderebilmek lazım. Bunu giderebilmek için de çözümü sosyal hareketlerde, kargaşada, kardeş kavgasında aramayalım. Çözümü sandıkta arayalım. Recep Tayyip Erdoğan’a diyeceğiz ki, ‘Bunlar gerçekse, bu yolsuzluk ve rüşvet olayı sırtına binmişse sen Çankaya yokuşunu çıkamazsın, artık cumhurbaşkanlığı senin için hayaldir, hülyadır, rüyadır.’ 2015 genel seçimlerinde millet olarak hep beraber Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy vermiş kardeşlerime sesleniyorum, ‘Yüzde 51 ile geldin Recep Tayyip Erdoğan, haydi yüzde 51 ile güle güle’ deyin" diye konuştu.

Bahçeli konuşmasının ardından Karamanlı Belediye Başkan Adayı Ali İhsan Avcı’ya destek istedi.


Özgür ÖZTÜRK/ANTALYA, (DHA)
1

Kartal'da hemşireyi öldüren şüpheli Bağcılar'da yakalandı; dehşet anları kamerada

2

Savcı: Ümitcan Uygun, Esra'yı öldürüp yataktaki pozisyonunu verdi

3

Ters kelepçeye 10 bin TL tazminat

4

Öğretmen çift, 8 öğrenciye 'işkence ve cinsel istismar'dan yargılanacak

5

Sultangazi'de otomobiline binen kadın silahla böyle vuruldu

6

Kaza ihbarına giden ekipler, sürücüyü başından vurulmuş buldu

7

Çaldıkları paralarla eğlendiler, içki ile ellerini yıkadılar

8

Vahşet itirafı canlı yayında gelmişti! Kan donduran cinayette yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temennimiz Putin ile Zelenski'yi bir araya getirebilmek 
Galatasaray, Torrent'le çıktığı ikinci maçında da mağlup oldu
Bakan Soylu, 'Bu yılın ilk güzel haberi' diyerek duyurdu; Evlat Nöbeti'nde 34'üncü buluşma
Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 71 bin 843 oldu
İstanbul'da kuvvetli yağış uyarısı! İzlanda kışı geliyor
Kartal'da hemşireyi öldüren şüpheli Bağcılar'da yakalandı; dehşet anları kamerada
Bilecik'te rüşvet alırken yakalanan belediye başkanı danışmanı tutuklandı
Vahşet itirafı canlı yayında gelmişti! Kan donduran cinayette yeni gelişme
Eşini öldürdü, mahkemede tepki gösteren kayınvalidesine 'kader' dedi
Ayşegül, apartta ölü bulundu; savcılık soruşturma başlattı 
Merkez Bankası, faiz oranını değiştirmedi
Öğrenci dövdüğü için öğretmenlikten alınmıştı; memur olacak
Tren kazasında ayağını kaybeden Eren'in hedefi, Ampute Milli Takımı
Bakan Koca: BioNTech üzerine Turkovac çalışmasını başlatacağız
Sinop'ta kar yağışı; 'Zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın' uyarısı