EN ÇOK OKUNANLAR

Kapalıçarşı'da dehşet anları: 3 yaralı

Görüntüler yayınlandı! İşte THY'nin ilk 'rüya uçağı'

iPhone 11 geliyor, Lightning kablolara veda vakti

Hakim ve savcılar firarda, komutanlar kritik görevlerde

Bursa'da korkunç cinayet

Gençlerin hesap kavgası: 2 yaralı, 4 gözaltı

İSTANBUL

İbrahim AKTÜRK - Bulut MÜLHİM - İSTANBUL DHA 06.03.2014 12:23

Yenikapı açıklarında "Yakamoz 5" adlı petrol tankerinde saat 11.50 sıralarında yangın çıktı. 240 m/t fuel oıl ve 145 m/t motorin yüklü tankerde, kazan dairesindeki patlama sonrası yangının çıktığı öğrenildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 53 metre boyundaki geminin demirli haldeyken yanmaya başladığı belirtildi.

Yanan gemiye ilk olarak Kıyı Emniyeti 4 hızlı tahlisiye botu ve Kurtarma 6 römorkörü müdahale ettiği kaydedilirken 1 personelin yaralandığı ifade edildi. Yaralanan personelin hayati tehlikesi bulunmadığı kaydedildi. Olay yerine daha sonra Kurtarma 7 römorkörü ve Kıyı Emniyeti 5 hızlı tahlisiye botu ile çevre kirliliğini önleme amacıyla tahlisiye 3 botu gönderildi. Yanan gemiye müdahale devam ediyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,

400 ton civarında üzerinde yakıt var. 1 yaralımız var. 6 arkadaşımız çıkarılmış durumda, gemiden tahliye edilmiş durumda. Römorkörlerimiz ve can kurtaranlarımız şuanda oradalar. Yangın kontrol altında onu söyleyebilirim"


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Yenikapı'da yanan gemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Geminin bir yakıt tankeri olduğunu söyleyen Elvan, 1 kişinin de yaralandığını söyledi. İstanbul Yeşilköy Fuar Merkezi'nde 4'üncüsü düzenlenen Eurasia Rail Uluslararası Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı'nın açılışını gerçekleştiren Bakan Elvan, habercilerin sorularını yanıtladı. Yenikapı'da yanan gemiyle ilgili açıklama yapan Elvan, " 400 ton civarında üzerinde yakıt var. 1 yaralımız var. 6 arkadaşımız çıkarılmış durumda, gemiden tahliye edilmiş durumda. Romorkörlerimiz ve can kurtaranlarımız şuanda oradalar. Yangın kontrol altında onu söyleyebilirim" diye konuştu. Boğazdaki gemi trafiğinin yangından olumsuz etkilenmediğini söyleyen Bakan, yangının kontrol altına da alındığını sözlerine ekledi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI
Yenikapı açıklarında alev alarak yanmaya başlayan fuel oil ve motorin yüklü "Yakamoz 5" adlı petrol tankerindeki yangın söndürüldü. Soğutma çalışmaları ise devam ediyor.
2 Söndüren gemisi tankere sürekli müdahale ederek alevlerin yeniden canlanmasını önlemeye çalışıyor. Zaman zaman gemiden dumanların yükseldiği görülürken, tankerin hafif sola yattığı da dikkat çekti. Tankerdeki akaryakıtın denize yayılmasını önlemek için de 3 tahlisiye botu görev yapıyor.
1

Kapalıçarşı'da dehşet anları: 3 yaralı

2

Görüntüler yayınlandı! İşte THY'nin ilk 'rüya uçağı'

3

iPhone 11 geliyor, Lightning kablolara veda vakti

4

Hakim ve savcılar firarda, komutanlar kritik görevlerde

5

Bursa'da korkunç cinayet

6

Gençlerin hesap kavgası: 2 yaralı, 4 gözaltı

7

Tam 614 yıllık! Restore edilmesini bekliyorlar

8

Kadıköy'ü istila ettiler! 'Bir gün camı açtım, duvarlar simsiyahtı'

EN YENİLER

Her dört Amerikalıdan biri 2008 Krizi'nden daha kötü durumda
Yenişehir Ovası'nı dolu vurdu
'Geleceğimizin Elinden Geleneksel Sanatlarımız' sergisi açıldı
Araklı'da selin neden olduğu hasar, gün ağarınca ortaya çıktı / Ek fotoğraf
Malatya'da 300 kilo kaçak çay ele geçirildi
Adıyaman'da zincirleme kaza: 3 yaralı
Kamyonetin devrilme anı araç kamerasında
Menemen Belediyesi eski Başkanı Şahin'e hapis cezası
Her dört Amerikalıdan biri 2008 Krizi'nden daha kötü durumda