Pınar Gültekin

Pınar Gültekin

Son dakika Pınar Gültekin haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pınar Gültekin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pınar Gültekin haber sayfamızda...

Pınar Gültekin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 146 pinar gultekin haberi bulunmuştur.
Bakan Yanık: 200 üniversitenin 19'unda kadın rektör var; 'cam tavanı' burada da görüyoruz
Bakan Yanık: 200 üniversitenin 19'unda kadın rektör var; 'cam tavanı' burada da görüyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 200 üniversitenin 19’unda yani yüzde 9,5'inde kadın rektör görev yaptığını belirterek, "Kadınların karar alma mekanizmalarında ve yönetim kademelerinde karşılaştıkları 'cam tavanı' burada da görüyoruz" dedi.
4.07.2022Eğitim
Pınar Gültekin davasında yapılan itirazın detayları ortaya çıktı
Pınar Gültekin davasında yapılan itirazın detayları ortaya çıktıMuğla’da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'nın (32) 'canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada hâksiz tahrik indirimi uygulanarak verilen 23 yıl hapis cezası ile kardeşi Mert Avcı hakkında verilen beraat kararlarının istinaf mahkemesine taşımasına ilişkin detaylar ortaya çıktı. Cumhuriyet Başsavcılığının başvuru dilekçesinde Cemal Metin Avcı'nın öldürme eyleminin vahamet düzeyleri arasında açık bir oransızlık bulunduğu anlaşılmasına rağmen, eksik ceza tayin edildiği, Mertcan Avcı'nın ise yangını önleyecek, sonlandıracak veya ağabeyini engelleyecek hiçbir eylemde bulunmadığına yer verildi. Bu nedenle usul ve esas yönünden kanuna aykırılık bulunduğundan kararın kaldırılması istendi.
1.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözleri yakından takip edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözleri yakından takip edeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’da NATO Zirvesi sonrasında basın mensuplarıyla söyleşi yaptı, gelen soruları yanıtladı. Erdoğan söyleşide “Türkiye özellikle terörle mücadele alanında pek çok ilke imza atmıştır. Kuzey Atlantik Konseyinde ilk kez talebimizle ‘Terörizm ve Güney’ konulu özel oturum düzenlendi” ifadelerini kullandı.
1.07.2022Dünya
Başsavcılık: Pınar Gültekin davasında Avcı kardeşler hakkındaki karar istinafa taşındı
Başsavcılık: Pınar Gültekin davasında Avcı kardeşler hakkındaki karar istinafa taşındıMuğla Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'nın (32) 'canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının haksız tahrik indirimi uygulanarak 23 yıla düşürülmesi ve kardeşi Mert Avcı'nın beraat kararlarının istinaf mahkemesine taşındığını açıkladı.
27.06.2022Gündem
Pınar Gültekin davasında gerekçeli karar: Yakması eziyet değil cesedi yok etmeye yönelik
Pınar Gültekin davasında gerekçeli karar: Yakması eziyet değil cesedi yok etmeye yönelikMuğla'da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i boğduktan sonra varile koyup, yakan Cemal Metin Avcı'ya haksız tahrik indirimi uygulayarak, 23 yıl hapis cezası veren mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. Kararda; Avcı'nın, Gültekin'i yakmasının eziyet suçu değil cesedi ortadan kaldırmaya yönelik eylem olduğu belirtildi.
25.06.2022Foto Galeri
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin' açıklaması: Vicdanımı sızlattı
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin' açıklaması: Vicdanımı sızlattıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Pınar Gültekin cinayeti davası ile ilgili verilen karara ilişkin, "Son tartışılan konuda elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır" dedi.
23.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin kararı' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin kararı' açıklamasıBakan Bozdağ: Haksız tahrikin uygulaması konusunda yaşanan tartışmalar, son Pınar Gültekin mahkemesinin kararıyla değil başkaca kararlarla da Türkiye'nin gündeminde çok yoğun yer aldı. Çünkü sonuçta haksız tahrik müessesesi, yüzyıllardır olan ve bütün hukuk sistemlerinde varlığını koruyan bir müessesedir. Bu müesseseye hayatiyet kazandıracak, adalet duygusunu güçlendirecek, uygulamalara vesile kılacak, adaletsizliği önleyecek uygulamalara fren olacak bir içtihat ve bir değerlendirme elbette Yüksek Mahkemenin ve yargının da son derece üzerinde durması gereken bir konu olduğuna yürekten inandığımı burada ifade etmek isterim.
23.06.2022Gündem
Bakan Yanık: Haksız tahrik indirimi faili cesaretlendiren bir değerlendirmedir
Bakan Yanık: Haksız tahrik indirimi faili cesaretlendiren bir değerlendirmedirAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Pınar Gültekin davasında kanaatimiz, haksız tahrik indirimi bu davada son derece yanlış bir değerlendirmedir. Faili cesaretlendiren bir değerlendirmedir ve kamuoyunun adaletin tecellisi düşüncesini sarsan bir sonuçtur. Biz buna itirazımızı yapacağız" dedi.
22.06.2022Gündem
Destici: Bir an önce terör örgütünün partisi kapatılmalı
Destici: Bir an önce terör örgütünün partisi kapatılmalıBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Kırmızı çizgimiz nedir; terör ve şiddettir. Kırmızı çizgimiz terörist ve terör örgütüdür. Bir an önce terör örgütünün partisi kapatılmalı ve teröristler meclisten çıkarılmalıdır” dedi.
22.06.2022Politika
Doç. Dr. Sınar: Pınar Gültekin davasındaki karar, haksız tahrik müessesini sorgulatıyor
Doç. Dr. Sınar: Pınar Gültekin davasındaki karar, haksız tahrik müessesini sorgulatıyorGeçtiğimiz günlerde sonuçlanan Pınar Gültekin cinayeti davasında verilen kararın kamu vicdanını zedelediğini, farklı kesimlerin tepkisine yol açtığını belirten Doç. Dr. Hasan Sınar, failin aldığı “haksız tahrik” indirimi, bu kuralın Türk Ceza Hukuku’ndaki yeri ve uygulama alanlarının sorgulanmasına yol açtı. Karar, haksız tahrik müessesini yozlaştıran bir karardır” dedi.
22.06.2022Gündem
Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasına ilişkin açıklama: Kararı istinafa götüreceğiz
Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasına ilişkin açıklama: Kararı istinafa götüreceğizAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Pınar Gültekin davasında çıkan karara ilişkin "Pınar Gültekin'i genç yaşında hayattan ve sevdiklerinden koparan bu kişinin, indirim olmaksızın en ağır cezayı alması için kararı bakanlık olarak istinafa götüreceğiz" dedi.
21.06.2022Gündem
Başsavcılık, Pınar Gültekin davasında Avcı kardeşler hakkındaki kararı istinafa taşıyor
Başsavcılık, Pınar Gültekin davasında Avcı kardeşler hakkındaki kararı istinafa taşıyorMuğla Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'nın (32) 'canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının haksız tahrik indirimi uygulanarak 23 yıla düşürülmesi ve kardeşi Mert Avcı'nın beraat kararlarının istinaf mahkemesine taşınacağını açıkladı.
21.06.2022Gündem
Kılıçdaroğlu: Teklif yasalaşırsa Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz
Kılıçdaroğlu: Teklif yasalaşırsa Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifiyle ilgili, "Getirilen düzenleme, sansür uygulaması. Bu teklif, bu şekliyle yasalaşırsa parlamentoda da mücadele edeceğiz, parlamento dışına çıktığında da Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz" dedi.
21.06.2022Politika
AK Parti'li Çelik: Pınar Gültekin davasında hukuki süreç devam etmektedir
AK Parti'li Çelik: Pınar Gültekin davasında hukuki süreç devam etmektedirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı'nın aldığı ceza ile ilgili, "Hukuki süreç devam etmektedir. Yargı mekanizması çalışmaktadır. Yeniden değerlendirme süreçleri hukuk içinde bellidir. Hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceğiz" dedi.
21.06.2022Politika
Pınar Gültekin davasında 13'üncü duruşma; karar çıktı
Pınar Gültekin davasında 13'üncü duruşma; karar çıktıMuğla'da, üniversiteli Pınar Gültekin'i boğduktan sonra varile koyup, yakan Cemal Metin Avcı'nın 'canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı'ya önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi ardından haksız tahrik indirimi uygulayıp, 23 yıl hapse düşürdü. Tutuksuz kardeşi Mertcan Avcı, annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın ise beraatine karar verdi.
20.06.2022Video
Pınar Gültekin davasında 13'üncü duruşma; karar çıktı
Pınar Gültekin davasında 13'üncü duruşma; karar çıktıMuğla'da, üniversiteli Pınar Gültekin'i boğduktan sonra varile koyup, yakan Cemal Metin Avcı'nın 'canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı'ya önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi ardından haksız tahrik indirimi uygulayıp, 23 yıl hapse düşürdü. Tutuksuz kardeşi Mertcan Avcı, annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın ise beraatine karar verdi.
20.06.2022Gündem
Pınar Gültekin davasında 13'üncü duruşma
Pınar Gültekin davasında 13'üncü duruşmaMuğla'da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup, yakan Cemal Metin Avcı (32) ile suç delillerini gizleyerek yok ettikleri öne sürülen kardeşi Mertcan Avcı (26), annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın yargılandığı davanın 13'üncü duruşması, Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
20.06.2022Gündem
Pınar Gültekin davasında savcı iki kardeşe ağırlaştırılmış müebbet istedi
Pınar Gültekin davasında savcı iki kardeşe ağırlaştırılmış müebbet istediMuğla'da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup, yakan Cemal Metin Avcı (32) ile suç delillerini gizleyerek, yok ettikleri öne sürülen kardeşi Mertcan Avcı (26), annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın yargılanmasına Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 12'nci duruşmayla devam edildi. Savcı, iki kardeşe ağırlaştırılmış müebbet istedi.
16.05.2022Gündem
Pınar Gültekin'in annesi: En büyük hediyem en ağır cezayı alması
Pınar Gültekin'in annesi: En büyük hediyem en ağır cezayı almasıPınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin, "Biz Anneler Günü'nü unuttuk artık. Çok acı, kimse yaşamasın. Büyüt, üniversite okut, bir cani gelsin diri diri yaksın. 2 senedir bu mahkeme sürüyor. O en ağır ceza almazsa biz ölürüz. Adalet yerini bulsun. Kadınları öldürenler bu davalardan cesaret alıyor. Bu Anneler Günü en büyük hediyem en ağır cezayı alması" dedi.
8.05.2022Video
Pınar Gültekin'in annesi: En büyük hediyem en ağır cezayı alması
Pınar Gültekin'in annesi: En büyük hediyem en ağır cezayı almasıPınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin, "Biz Anneler Günü'nü unuttuk artık. Çok acı, kimse yaşamasın. Büyüt, üniversite okut, bir cani gelsin diri diri yaksın. 2 senedir bu mahkeme sürüyor. O en ağır ceza almazsa biz ölürüz. Adalet yerini bulsun. Kadınları öldürenler bu davalardan cesaret alıyor. Bu Anneler Günü en büyük hediyem en ağır cezayı alması" dedi.
8.05.2022Gündem
Pınar Gültekin’in annesi hakkında dava açıldı
Pınar Gültekin’in annesi hakkında dava açıldıMuğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'ya (32) duruşma salonunda ‘Seni öldüreceğim, öldüreceğim köpek. Sen niye orada konuşuyorsun köpek’ diyerek hakarette bulunduğu gerekçesiyle acılı anne Şefika Gültekin hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, 4 yıl 4 ay hapis cezası ile cezalandırılması istendi. İddianame, mahkeme tarafından kabul edilerek, anne Gültekin hakkında kamu davası açıldı.
5.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şiddet mağduru kadınların yakınlarıyla iftar yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şiddet mağduru kadınların yakınlarıyla iftar yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Zihinleri ve kalpleri kuşatacak kapsamlı adımlarla ülkemizi kadına şiddet ve kadın cinayetleri ayıbından kurtarmakta kararlıyız. Geçtiğimiz 4 yılda bu uygulamayı (KADES) indiren kişi sayısı 3,5 milyonu ve ihbarda bulunan kişi sayısı da 360 bini geçmiştir." dedi.
15.04.2022Politika
Pınar Gültekin davası 16 Mayıs'a ertelendi
Pınar Gültekin davası 16 Mayıs'a ertelendiMuğla'da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup, yakan Cemal Metin Avcı (32) ile suç delillerini gizleyerek, yok ettikleri öne sürülen kardeşi Mertcan Avcı (26), annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın yargılanmasına Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 11'inci duruşmayla devam edildi. Sanık Cemal Metin Avcı'nın mahkeme heyetine yeni deliller sunacağını belirtmesi ve erteleme talep etmesi üzerine duruşma 16 Mayıs'a ertelendi.
11.04.2022Gündem
Pınar Gültekin cinayeti sanığı Mertcan Avcı'nın tahliye kararına itiraz
Pınar Gültekin cinayeti sanığı Mertcan Avcı'nın tahliye kararına itirazMuğla'da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakarak öldüren Cemal Metin Avcı'nın (32), suç delillerini gizleyip yok ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanırken, itiraz üzerine tutuklanan kardeşi Mertcan Avcı'nın (26), avukatının itirazı üzerine tahliyesine karar verilmesine savcılık itiraz etti.
15.03.2022Gündem
Mertcan Avcı'nın tahliyesine karar verildi
Mertcan Avcı'nın tahliyesine karar verildiMuğla'da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakarak öldüren Cemal Metin Avcı'nın (32), suç delillerini gizleyip yok ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanırken, itiraz üzerine tutuklanan kardeşi Mertcan Avcı'nın (26), avukatının itirazı üzerine tahliyesine karar verildi.
15.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Pınar GültekinkararMuğladavaBakan Yanık

Pınar Gültekin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.