Zeytin Dalı

Zeytin Dalı

Son dakika Zeytin Dalı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Zeytin Dalı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Zeytin Dalı haber sayfamızda...

Zeytin Dalı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.308 zeytin dali haberi bulunmuştur.
MSB: PKK/YPG'li 29 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: PKK/YPG'li 29 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan 29 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
30.06.2022Gündem
MSB: 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları belirlenen 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
26.06.2022Gündem
MSB: 18 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 18 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığındaki 18 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
24.06.2022Gündem
Bakan Yardımcısı Çataklı: 507 bin 292 Suriyeli, ülkesine gönüllü olarak döndü
Bakan Yardımcısı Çataklı: 507 bin 292 Suriyeli, ülkesine gönüllü olarak döndüİçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan 507 bin 292 Suriyelinin, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatı ile güvenli hale gelen bölgelere gönüllü olarak geri döndüğünü açıkladı. Çataklı, bölgeye geri dönüşleri artırmak ve ekonomik kalkınmayı sağlamak amacıyla 7 farklı noktada yapımı süren Organize Sanayi Bölgelerinin faaliyete geçmesiyle binlerce kişinin bu tesislerde istihdam edileceğini ifade etti.
20.06.2022Gündem
Suriye Milli Ordusu’ndan harekat öncesi konvoylu tur
Suriye Milli Ordusu’ndan harekat öncesi konvoylu turTürk Silahlı Kuvvetleri’nin Tel Rıfat ve Münbiç’e yönelik sınır ötesi harekat sinyali vermesiyle gözlerin çevrildiği Suriye’de, hareketlilik devam ediyor. Olası harekatta Türk askeri ile birlikte cephede yer alacak olan Suriye Milli Ordusu bugün yüzlerce araç ve binlerce askerle konvoy düzenledi. SMO askerleri, hazır olduklarını ve harekatın bir an önce başlamasını istediklerini söyledi.
9.06.2022Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan'ı 1 asır önceki gibi ikaz ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan'ı 1 asır önceki gibi ikaz ediyoruzTürk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) en büyük planlı tatbikatlarından 'Efes-2022 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününün gündüz safhasına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarda bulundu.
9.06.2022Gündem
6 yıldır evlerinden uzak Tel Rıfatlı sivillerin umudu Türkiye
6 yıldır evlerinden uzak Tel Rıfatlı sivillerin umudu TürkiyeSuriye’de 6 aylı önce terör örgütü PKK/YPG’nin kontrolüne giren Tel Rıfat kentinden göçe zorlanıp, Türkiye sınırına yakın noktada bulunan Azez kırsalındaki çadır kentlere yerleşen binlerce Suriyeli, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyon sinyali ile evlerine dönmeyi umut etmeye başladı. Kaybettikleri umutlarının yeniden yeşerdiğini belirten Suriyeli siviller, çocuklarının büyük bölümünün evlerini hiç görmediklerini söyledi.
8.06.2022Video
MSB: 8 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 8 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde 8 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
7.06.2022Gündem
PKK/KCK-PYD/YPG'nin suikastçısı, MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirildi
PKK/KCK-PYD/YPG'nin suikastçısı, MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirildiMİT'in Suriye'de yürüttüğü operasyonla PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde suikastçısı, 'Rojda' kod adlı Dilbirin Kaçar, Türkiye'ye getirildi.
7.06.2022Gündem
MSB: 11 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 11 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'nca (MSB), Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 11 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
6.06.2022Gündem
Suriye'de muhaliflerin gözü terör hedeflerinde, kulağı Türkiye'den gelecek haberde
Suriye'de muhaliflerin gözü terör hedeflerinde, kulağı Türkiye'den gelecek haberdeTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), güvenli hale getirilen bölgelere saldırıların düzenlendiği terör örgütü PKK/YPG kontrolündeki Tel Rıfat ve Münbiç kentlerine yönelik harekat sinyali vermesi, Suriye'de heyecana yol açtı. Daha önce düzenlenen sınır ötesi harekatlarda TSK ile hareket eden Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri, hazırlıklarını tamamladı. Tel Rıfat ve Münbiç kırsalındaki cephe hatlarında elleri tetikte SMO askerleri, 24 saat teröristlerin bulunduğu alanları takip ederken, harekat için de Türkiye’den gelecek haberi bekliyor.
6.06.2022Video
MSB: 16 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 16 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan 16 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
5.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güvenlik endişelerini yeni harekatlarla gidereceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güvenlik endişelerini yeni harekatlarla gidereceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hem güney sınırlarımızdaki güvenlik hattımızın eksiklerini yeni harekatlarla tamamlayacak hem de karası, denizi, havası ile tüm kuvvetlerimizi her türlü göreve hazır hale getirecek çalışmaları titizlikle yürütüyoruz. Güvenlik endişelerini yeni harekatlarla gidereceğiz" dedi.
4.06.2022Politika
Prof. Dr. Serhat Erkmen: Suriye’ye operasyon, daha öncekilerden farklı
Prof. Dr. Serhat Erkmen: Suriye’ye operasyon, daha öncekilerden farklıAltınbaş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serhat Erkmen, Suriye operasyonuna yönelik değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Serhat Erkmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Yeni bir safhaya geçiyoruz’ sözlerine yönelik “Yeni operasyonun ana çerçevesinin, taktik hedeflerinin, süresinin ve zamanlamasının Suriye iç savaşının iç dinamikleri tarafından değil, Ukrayna’daki savaş tarafından etkileniyor olması bakımından farklılıklar gösteriyor” dedi.
3.06.2022Gündem
MSB: Suriye'nin kuzeyinde 9 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Suriye'nin kuzeyinde 9 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı girişiminde bulunan 9 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
3.06.2022 Gündem
Destici: Yapılması planlanan tüm harekatları sonuna kadar destekliyoruz
Destici: Yapılması planlanan tüm harekatları sonuna kadar destekliyoruzBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı harekatlarını, şartsız, amasız, bütün varlığımızla destekledik ve bizim dışımızdaki kesimlerin, ülkemizin gerçekleştirdiği harekatlara olan desteğini de bir vatanseverlik ölçeği olarak gördük. Yapılması planlanan tüm harekâtları da sonuna kadar destekliyor, bir zaruret olarak görüyoruz. İnanıyorum ki, hazırlıklar yapıldıktan sonra bu harekât en kısa zamanda başlayacak Tel Rıfat’tan Kamışlı’ya kadar Suriye’nin kuzeyinin tamamı olmak üzere bütün bu bölge teröristlerden arındırılacak” dedi.
1.06.2022Politika
Milli Savunma Bakanı Akar’dan gündeme ilişkin önemli açıklamalar
Milli Savunma Bakanı Akar’dan gündeme ilişkin önemli açıklamalarMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin, güneyindeki terörist varlığını kabul etmeyeceğini belirterek, “Türk Silahlı Kuvvetleri personeliyle, araç gereç, silah ve teçhizatıyla ve sahip olduğu üstün moral, motivasyon ve tecrübesiyle verilecek her türlü görevi yapmaya hazırdır. Bu konuda azimli, kararlı ve muktedirdir” dedi.
31.05.2022Video
Milli Savunma Bakanı Akar’dan gündeme ilişkin önemli açıklamalar
Milli Savunma Bakanı Akar’dan gündeme ilişkin önemli açıklamalarMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin, güneyindeki terörist varlığını kabul etmeyeceğini belirterek, “Türk Silahlı Kuvvetleri personeliyle, araç gereç, silah ve teçhizatıyla ve sahip olduğu üstün moral, motivasyon ve tecrübesiyle verilecek her türlü görevi yapmaya hazırdır. Bu konuda azimli, kararlı ve muktedirdir” dedi.
31.05.2022Dünya
MSB: Saldırı hazırlığındaki 15 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Saldırı hazırlığındaki 15 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı ve Zeytin Dalı operasyon bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 15 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
29.05.2022Gündem
Suriye'nin kuzeyinde 15 bin 539 terörist etkisiz hale getirildi ​
Suriye'nin kuzeyinde 15 bin 539 terörist etkisiz hale getirildi ​Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyindeki harekat alanlarında 24 Temmuz 2015'ten bu yana toplam 15 bin 539 teröristi etkisiz hale getirdi.
27.05.2022Gündem
MSB: 7 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 7 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerine taciz ateşi açan 7 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
27.05.2022Gündem
MSB: Suriye'nin kuzeyinde 12 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Suriye'nin kuzeyinde 12 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyon bölgelerine taciz ateşi açan 12 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
22.05.2022Gündem
MSB: PKK/YPG'li 19 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: PKK/YPG'li 19 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan 19 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
19.05.2022Gündem
Hatay'a şehit ateşi düştü
Hatay'a şehit ateşi düştüZeytin Dalı harekat bölgesinde teröristlerin havan saldırısında yaralanıp, tedaviye alındığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Haydar Şenel’in (24) acı haberi Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki ailesine ulaştı.
19.05.2022Gündem
MSB: Zeytin Dalı bölgesinde havan saldırısında yaralanan asker şehit oldu
MSB: Zeytin Dalı bölgesinde havan saldırısında yaralanan asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı harekat bölgesinde, 13 Mayıs'ta teröristlerce yapılan havan saldırısında yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Haydar Şenel'in, hastanede şehit olduğunu duyurdu.
19.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

MSBteröristetkisiz hale getirildiTürk Silahlı Kuvvetleriterör

Zeytin Dalı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.