EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul

65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıktı

31.05.2020 15:50
65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıktı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkma izni başladı. Saat 20.00'a kadar izni bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar yine park ve bahçelere akın etti. Son kabine toplantısında yapılan değerlendirmede 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için kısıtlamanın devam etmesi kararı alınmıştı. Kısıtlaması devam eden 65 yaş ve üzeri vatandaşların 14.00 ve 20.00 saatleri arasında dışarı çıkma izni başladı. Vatandaşlar yine park ve bahçelere akın etti. Kimisi yürüyüş yaptı, kimisi müzik dinledi, kimisi güzel havanın tadını çıkararak güneşlendi. Dışarı çıkan vatandaşlar ise mutluluklarını dile getirdi.

Beyoğlu'nda bulunan Cezayirli Hasan Paşa Parkı'na gelen vatandaşlardan Hediye Er, “Çok mutluyuz, çok özlemişiz. Dizlerim tutulmuştu artık iyi ki çıktık. Bu hastalık tamamen biter gider inşallah. Sabırsızlıkla bekliyordum çıkmayı. Namazımı kılıp hemen parka geldim" diye konuştu.

Ergun Güney ise "Dışarı çıktığım için çok mutluyum. Bu günler bize ders olsun. Hava düzeldi, hayvanlar ortaya çıktı. Demek ki dünya sadece bizim dünyamız değilmiş herkesin dünyası" dedi.

"SAHİLDE BAZI YERLER KALABALIK OLUYOR"

Zeytinburnu sahile gelen 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan bazıları yürüyüş yaparken, bazıları ise güneşlendi.  Zeytinburnu Sahilde yürüyüş yapan Nebahat Başar "Çok gezeriz. Her gün dışarı çıkarız. Ama bu süreçte ev de kalmamıza rağmen, hiç sıkılmadık. Evde işlerimiz bitmiyor. Eve geleni gideni yıkıyoruz. Dışarı çıktığımızda yine dikkat ederek yürüyoruz. Sahilde bazı yerler kalabalık oluyor. Sakin yerlerde yürüyoruz. Mesafeyi korumayanlar hiç çıkmasın, evinde otursun" dedi.

Büyükçekmece'de ise parklara ve sahillere de inenlerden kimi bisiklet sürerken kimi ise köpeklerini gezdirdi. 

KADIKÖY VE MALTEPE SAHİL

Kadıköy'de sokağa çıkma yasağı nedeniyle sessizliğe bürünen Bağdat Caddesi, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla doldu taştı. Maltepe Sahili'nde kimileri güneşli havanın tadını çıkartırken, kimileri sahildeki çimenlerde oturarak vakit geçirdi. Sahilde oturan bir kişi, “Çok mutluyuz şu anda temiz hava alıyoruz. Deniz havası alıyoruz. Bugünlerimizi özlüyoruz. İnşallah bir an önce biter biz de rahat rahat dolaşırız." dedi. Elif YAVUZ-Feridun AÇIKGÖZ-Ramazan EĞRİ-Gamze ŞİMŞEK-Cemil ÖZDEMİR-Murat SOLAK-Alper KORKMAZ-Cemal YURTTAŞ-Buse PEHLİVAN/İSTANBU,(DHA)

 

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR ZEYTİNBURNU VE BÜYÜKÇEKMECE'DE SOKAĞA ÇIKTI

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 4. kez verilen izinle  sokağa çıktı. 14.00'da başlayan izinle 6 saatliğine sokağa çıkan 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan kimi parklarda kimi ise sahilde yürüyüş yaptı.

Zeytinburnu sahile gelen 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan bazıları yürüyüş yaparken, bazıları ise güneşlendi.  Büyükçekmece'de ise parklara ve sahillere de inenlerden kimi bisiklet sürerken kimi ise köpeklerini gezdirdi. Zeytinburnu sahilinde yürüyüş yapan Nebahat Başar "Çok gezeriz. Her gün dışarı çıkarız. Ama bu süreçte evde kalmamıza rağmen, hiç sıkılmadık. Evde işlerimiz bitmiyor. Eve geleni gideni yıkıyoruz. Dışarı çıktığımızda yine dikkat ederek yürüyoruz. Sahilde bazı yerler kalabalık oluyor. Sakin yerlerde yürüyoruz. Mesafeyi korumayanlar hiç çıkmasın, evinde otursun" dedi. Cemil ÖZDEMİR-Murat SOLAK-Alper KORKMAZ-Cemal YURTTAŞ/İSTANBUL (DHA)   

BOŞ SOKAKLAR, 65 YAŞ VE ÜZERİNDEKİLERE KALDI

Kocaeli'de 65 yaş ve üzeri kişiler, bugün için verilen izinle sokağa çıkarken, boş sokaklarda yürüyerek, güneşli havanın keyfini çıkardı. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzerindeki kişiler, verilen izinle bugün bir kez daha sokağa çıktı. Sokağa çıkma kısıtlaması kararının devam ettiği Kocaeli’de 65 yaş ve üzerindekiler, boş sokak, cadde ve meydanlarda yürüdü. İzmit’te dışarı çıkan kişilerin bazıları, yürüyüş yaptı, bazıları ise parklarda buluştuğu arkadaşlarıyla sohbet etti. Dışarı çıkan kişilerin maske taktığı ve sosyal mesafe kuralına uyduğu görüldü.  Alişan KOYUNCU/İZMİT (Kocaeli), (DHA)

EN YENİLER

Lidya Dönemine ait yazıt 23 yıl sonra yeniden Türkiye'de
Koronavirüsten öldü, gömüldükten sonra tabutu yakıldı
Koca'dan saldırıya uğrayan sağlıkçılara ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü
Sultangazi'de gelin konvoyuyla yolu kapatıp halay çektiler
İntihar süsü verilmişti, cinayet şüphesiyle 3 kişi tutuklandı
AK Parti Sözcüsü Çelik: İstikşafi görüşmeler başlayabilir
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den o saldırıya tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dünya Beşten Büyüktür' tezinin haklılığını bir kez daha görmüş olduk