EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul

Aranan şahıslara yönelik operasyonda 250 kişi gözaltına alındı 

Buse PEHLİVAN/İSTANBUL,(DHA) 10.07.2020 16:56
Aranan şahıslara yönelik operasyonda 250 kişi gözaltına alındı 

İstanbul genelinde kesinleşmiş hapis cezası ve mahkemeler tarafından aranması bulunan kişilere yönelik 410 ekip ve 820 polisin katılımıyla düzenlenen operasyonda 250 kişi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği tarafından İstanbul'da aranana şahıslara yönelik olarak düzenlenen eş zamanlı operasyona 410 ekip ve 820 polis katıldı. Ekipler, bugün sabaha karşı önceden tespit ettiği 792 adrese eş zamanlı baskın yaptı. İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın talimatıyla yapılan operasyonda toplamda 250 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişiler arasında 42'sinin yaralama, 39'unun hırsızlık, 21'inin tehdit, 18'inin dolandırıcılık, 9'unun yağma ve gasp, 9'unun mala zarar verme, 3'ünün kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, 2'sinin çocuğun cinsel istismarı, 2'sinin cinsel saldırı, 2'sinin sahtecilik, 2'sinin uyuşturucu madde ticareti, 2'sinin kesici ve delici alet bulundurma, 1'inin adam öldürme, 1'inin görevi yaptırmamak için direnme suçlarından 97'sinin ise diğer suçlardan aranmasının olduğu öğrenildi.

Operasyonda yakalanan kişilerden 3'ünün 10 yıldan 20 yıla kadar, 8'inin 5 yıldan 10 yıla kadar, 34'ünün 2 yıldan 5 yıla kadar kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirtildi. Yakalanan 103 kişinin 2 yıla kadar kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenilirken, 148 kişinin gıyabi tevkifli olarak arandığı öğrenildi. Şüpheliler ilgili Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız silah geçirildi.

Öte yandan, hırsızlık suçundan 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Fatih C. S. ve cinsel istismar suçundan 17 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ahmet Ö. 'nün emniyete götürüldüğü anlar kameralara yansıdı.

Koca, vaka sayısını paylaştı
CHP'li Başarır hakkında soruşturma başlatıldı
Tartıştığı kız arkadaşını sokak ortasında bacağından bıçakladı
17 yaşındaki Gülnur, tüfekle başından vurulmuş halde ölü bulundu
Kısıtlamada ceza kesilen kişi: Ben de boş adam değilim, bu cezayı bozdururum
Olta balıkçılarından korkutan görüntüler
Sinpapurlu anne koronavirüs antikorlarına sahip bebek doğurdu
Kamyon devrildi, 20 ton pancar yola saçıldı
İstiklal Caddesi'nde yine aynı manzara
3 ilde daha ana sınıfı ve anaokulları uzaktan eğitime geçti
Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpedere, baklavalı tuzak
Üsküdar'da binlerce denizanası kıyıya vurdu
Koronavirüse rağmen davullu zurnalı gelin alma eğlencesi
Denize dökülen hamsiler şaşırttı
Esenyurt'ta polisin ''parti var'' ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı